ספר משנת חיים - עלה 9 - ספר תחיית הצדיק חיים

 

 

 

הקדמה

תחיית הצדיק חיים, ראש ל"ו הצדיקים בדורו

 

הצדיק חיים התהלך בעולם בפשטות עצומה. אף אחד לא יכול היה לשער מהי זהותו האמיתית. הוא היה מלא באהבה ודיבר אל לב כל אדם כפי דרגתו. הוא אהב לשוחח עם אנשים פשוטים, יהודים ולא יהודים, שלא היו להם יומרות להיות "משהו" או "מישהו". ואכן, הצדיק הנסתר חי בהתאם להכרזתו שהתקבלה לאחר תחייתו: "כולנו בשר אחד". הוא היה אהוב מאוד על ידי אל שדי בשל ענוותו, ולא היה אדם שהשתווה לו בידיעותיו את הסודות הנסתרים של השמים והארץ. הוא הגואל האחרון הנבחר של ההיסטוריה, השופט המשוח של מלכות השמים.

עלה 9 מתייחס לסימן הגאולי הגדול של תחיית הצדיק חיים. הוא הגואל האחרון של ישראל והעמים בסימן השלם של תחיית המתים. כל ענייני הגאולה השלמה הם חדשים, לא ידועים אשר לא נשמעו קודם לכן, אפילו אצל החכמים והפוסקים, ככתוב בספר ישעיה (מ"ד, 6): "שָׁמַעְתָּ חֲזֵה כֻּלָּהּ, וְאַתֶּם הֲלוֹא תַגִּידוּ: הִשְׁמַעְתִּיךָ חֲדָשׁוֹת מֵעַתָּה, וּנְצֻרוֹת וְלֹא יְדַעְתָּם".

בחירת אל שדי בצדיק חיים כשופט המשוח של מלכות השמים וכגואל (לא משיח בן דוד!) השלישי האחרון המנהל את מלכות השמים, הוא חידוש עצום לישראל ולאומות העולם.

חייבים אתם להתנער מכל תפיסותיכם הקודמות. התחייה העתידית של המתים זקוקה לסימן היסטורי אותו משלים הצדיק העניו, שנבחר למות בקורבנו הגאולי הסופי ולקום בתחייה במלכות השמים. הסימן המסורתי של תחיית המתים מקברותיהם אכן יתרחש בעתיד, ורק אל שדי יודע מתי, אך מימוש השלב ההיסטורי העתידי זקוק לסימן סופי בעולם לפני שיתרחש פיזית בעולם.

עובדה זו היא המקור לבלבול העצום במסורת עם כל דעותיה האסכטולוגיות הלא מציאותיות אודות הקשר הישיר בין הגעת "משיח בן דוד" לתחיית המתים הפיזית. לפי תפיסות אלו המשיח יגיע, יבנה את בית המקדש ויקים גם את המתים מקברותיהם. מעט מאוד הובן במהלך ההיסטוריה מאחר שהדמיון האנושי הוא האלמנט המהיר ביותר שקיים. המציאות האמיתית של הגילוי האמיתי של התחייה, אשר יתרחש בעוד מאות שנים, זקוקה כאמור לסימן הסופי של הגעת הגואל האחרון. הוא עצמו מת וקם לתחייה, ורק דרך מותו עלה הוא לשמש כשופט המשוח של מלכות השמים. סימן התחייה הוא האור הגדול של כל השלבים הרבים בגאולה השלמה, הרבה לפני שתחיית הצדיקים מקברותיהם בגופות חדשים תתממש.

האוניברסאליות של הגאולה השלמה מתקשרת לתחיית המתים בכך שלא רק יהודים יקומו לתחייה, אלא גם אנשים הזכאים לכך מכל אומות העולם. אל שדי חזה שלולא סימן התחייה יוכר במהלך ההיסטוריה הארוכה על ידי עמים רבים, האנושות לא תוכל להאמין בסימן הסופי כאשר יגיע. זו הסיבה שמאחורי תחייתו של ישוע לפני 2000 שנים.

תחיית הצדיק חיים היא סימן שלם. אף סימן נוסף לא יידרש כדי שההיסטוריה תגיע לבסוף אל זמן תחיית המתים הפיזית, ולכן אנו מודים לאל שדי על הסימן השלם והסופי של תחיית הצדיק הנבחר חיים.

 

 

ספר תחיית הצדיק חיים - חלק א

 

ספר תחיית הצדיק חיים - חלק ב

 

י"ג שנים עם הצדיק חיים