כתב: פרץ גרין

ערך וביצע הגהות: משה לוי

 

בית המקדש השלישי וקשרו למזמור צ"ו בתהילים

 

 

"א שִׁירוּ לַיהוָה, שִׁיר חָדָשׁ; שִׁירוּ לַיהוָה, כָּל-הָאָרֶץ. ב שִׁירוּ לַיהוָה, בָּרְכוּ שְׁמוֹ; בַּשְּׂרוּ מִיּוֹם-לְיוֹם, יְשׁוּעָתוֹ. ג סַפְּרוּ בַגּוֹיִם כְּבוֹדוֹ; בְּכָל-הָעַמִּים, נִפְלְאוֹתָיו. ד כִּי גָדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד; נוֹרָא הוּא, עַל-כָּל-אֱלֹהִים. ה כִּי, כָּל-אֱלֹהֵי הָעַמִּים אֱלִילִים; וַיהוָה, שָׁמַיִם עָשָׂה. ו הוֹד-וְהָדָר לְפָנָיו; עֹז וְתִפְאֶרֶת, בְּמִקְדָּשׁוֹ. ז הָבוּ לַיהוָה, מִשְׁפְּחוֹת עַמִּים; הָבוּ לַיהוָה, כָּבוֹד וָעֹז. ח הָבוּ לַיהוָה, כְּבוֹד שְׁמוֹ; שְׂאוּ-מִנְחָה, וּבֹאוּ לְחַצְרוֹתָיו. ט הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה, בְּהַדְרַת-קֹדֶשׁ; חִילוּ מִפָּנָיו, כָּל-הָאָרֶץ. י אִמְרוּ בַגּוֹיִם, יְהוָה מָלָךְ-- אַף-תִּכּוֹן תֵּבֵל, בַּל-תִּמּוֹט; יָדִין עַמִּים, בְּמֵישָׁרִים. יא יִשְׂמְחוּ הַשָּׁמַיִם, וְתָגֵל הָאָרֶץ; יִרְעַם הַיָּם, וּמְלֹאוֹ. יב יַעֲלֹז שָׂדַי, וְכָל-אֲשֶׁר-בּוֹ; אָז יְרַנְּנוּ, כָּל-עֲצֵי-יָעַר. יג לִפְנֵי יְהוָה, כִּי בָא-- כִּי בָא, לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ: יִשְׁפֹּט-תֵּבֵל בְּצֶדֶק; וְעַמִּים, בֶּאֱמוּנָתוֹ" (תהילים, צ"ו, 1-13).

לכבוד חכמי, רבני וכלל ישראל:

הריני מוסר לכם כאן את מה שאני יכול מהבשורות החדשות האמיתיות של הגאולה השלישית השלמה שהגיעו במשך 29 שנים מאז פטירתו ותחייתו של הצדיק הנסתר, המורה חיים בן משה, ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים בדורו, שנולד בצנעא, תימן, וירידת הסימנים השלמים המעידים על תחייתו מן המתים ועלייתו לשמש כגואל הסופי הנבחר והשופט המשוח במלכות השמים.

ישנם עוד המון עניינים ופרטים בנוגע לבית המקדש השלישי שעוד לא קיבלנו מפני שהם עוד לא נשלחו לנו דרך חלומות, שהרי אנו בדור הרביעי הזה, ולא יוכל בית המקדש להיבנות עד אחרי שנת 2047. לפיכך לא קיבלנו עד כה את כל הפרטים המלאים על סדרי בית המקדש, על חוקי הכהונה החדשה ועל דברים רבים שלא רלוונטיים לזמן זה. לא כן עצם תבניתו של הבית בן שבע הקומות, שלושה עשר מזבחות התפילה ומחצלת האסלאם, הואיל וזהו חלק עיקרי של בית המקדש שיהיה. אשתדל לפיכך למסור לכם כאן את הידע החדש שכן קיבלנו, וברוך ה" שזכר את עמו ישראל ומקיים את הבטחותיו:

ראשית אקדים בקבלה חדשה אמיתית[1] לפיה הבניין שאנו מדברים עליו יוקם גם בבאר שבע ולא רק בירושלים על הר הבית. פרט זה היה מכוסה באוצרותיו של ה" ברוך הוא והתגלה רק בגאולה השלמה, כי סוד גאולי הוא המתגלה בזמנו. באר שבע היא עיר האבות אברהם, יצחק ויעקב, ובסימנים השלמים של הגאולה השלמה המתגלים מעת בחירת ה" בגואל חיים נקראת באר שבע "עיר הכוהנים". בחלומו של ג'יוזפה ראה הוא ועד של חכמים וצדיקים, שהסביר כי תמיד היה רצוי שבית המקדש יוקם גם בבאר שבע, אך רק עכשיו מתגלה העניין מפני שבניית הבניינים בשתי הערים עומד ב"סוד" התפשטות בית התפילה המנובאת לכל העמים לפי צרכיהם.

הבניין בבאר שבע הוא כ"בית" המשלימה את ה"אלף", בדומה ל"בית" של בראשית, שהוא הבית השלם שנאצר באוצרותיו יתברך לזמן השלם של הגאולה השלמה, ולשם השלמתו צריכים שניים. מן מהשלמות הזו תתפשט ברכת בית המקדש בעולם, כי הכרחי שייבנו בתי תפילה בכל העולם. הרי הרבה יהודים בעולם, אחרי ידיעתם את אמיתות דברי הגאולה, ירצו בית תפילה שלא נוהג לפי סדר בית הכנסת המסורתי כי אם על פי מזבח יהודה בבית התפילה לכל העמים. לדוגמא: יהודים רבים שהם כעת חלק מן התנועה הרפורמיסטית, בפרט בארצות הברית, יעדיפו בעתיד את סדרי מזבח יהודה מאשר את בית הכנסת, והרי כל היהודים שיתפללו בבית התפילה בירושלים ובבאר שבע יעמדו על מזבח יהודה, כשאין עניין זה סותר בשום אופן שהוא את התפילה הרגילה בבית הכנסת.

זו דוגמה הן ליהודים והן לבני האסלאם, שכאשר יתפללו בבית התפילה של הגאולה השלמה יעמדו על מחצלת האסלאם, בה תהינה תפילות חדשות המתאימות לגאולה השלמה, אף על פי שרגילים הם להתפלל במסגד. לא מן הנמנה שיהיו מוסלמים רבים שיחפצו להתפלל על מחצלת האסלאם, כי נמצא בה שיווי המשקל החדש העולה על מחשבות העבר. באשר לנוצרים המצב שונה, כי בסוף לא תתקיימנה הכנסיות הנוצריות בעולם, מאחר שכולן פסולות בעבודה זרה, ובמקומן צריך שיהיו להם בתי תפילה. לפיכך כל העולם חפץ בבית תפילה. הנוצרים שיוציאו את עצמם מכל שמץ של תיאולוגיית הנצרות הקלאסית וייכנסו אל מסגרת הברית החדשה השלמה יעמדו על מזבח מלכיצדק בבית התפילה לכל העמים, ובמקביל יצטרכו להקים להם בתי תפילה בהתאם למזבח מלכיצדק (ומזבח העמים לנשים) בארצותיהם לפי צרכיהם. חידושים אלו נכללים כאמור ב"סוד" לפיו בית המקדש יוקם גם בבאר שבע. באופן זה יוכלו היהודים לבנות בתי תפילה על סמך מזבח יהודה והנוצרים יוכלו לבנות בתי תפילה על סמך מזבח מלכיצדק.

דבר גדול מאוד הוא זה המתקשר לאבות, ובפרט לאברהם אבינו שהובטח לו להיות "אַב הֲמוֹן גּוֹיִם" (בראשית, י"ז, 4), ומתגלה שדווקא בצירוף של בתי המקדש בעיר הקודש ובעיר האבות ישנה השלמוּת להתקיימות אמונת אברהם לעמים רבים, כך שכל בתי התפילה שיוקמו בעולם יהיו באמונת אחדותו יתברך ויהיו קשורים מכל צד בשבועתם באמונת דברי תפארת הברית השלמה של הגאולה השלמה בזכות הצדיק הנבחר, המורה חיים, מצנעא, תימן.

לפיכך אין להתפלא על כל הדברים החדשים של בית התפילה של הגאולה השלמה כנאמר בפסוק: "שִׁירוּ לַיהוָה, שִׁיר חָדָשׁ; שִׁירוּ לַיהוָה, כָּל-הָאָרֶץ" (תהילים, צ"ו, 1).

בנוגע לתבנית בית המקדש אנו יודעים כי הוא יהיה בן שבע קומות וכי המבנה יהיה עגול. על גגו של הבית יהיו אורות מפליאים שיסמלו את שבעת המעגלים הנבואיים. באופן זה שבע הקומות תותאמנה לשבעת שמותיו של ה" ברוך הוא, הקשורים במעגלים הללו. מהמעגל הראשון (למטה) עד המעגל השביעי (למעלה) השמות הן: אל שדי, ה" אלהינו, אל עליון, אל חי, ה" אל עולם, ה" צבאות, אהיה אשר אהיה. אזכור השמות נועד לגרום להמונים שיגיעו להתפלל להרגיש את קרבת ה" מכל צד, כי פעולת שמותיו יתברך תשרה מבחוץ ומסביב ותשפיע על הרגשת הברכה המתקבלת בבית המקדש שלא ייחרב עוד. רמזים לכך ניתנים בפסוקים הבאים:

"שִׁירוּ לַיהוָה, בָּרְכוּ שְׁמוֹ; בַּשְּׂרוּ מִיּוֹם-לְיוֹם, יְשׁוּעָתוֹ" (שם, 2).

המתפללים בבית המקדש יקבלו את ברכת שמות שבעת המעגלים הנבואיים המקיפים את כל הבניין וחודרים אליו. וכפי שהשבוע הוא בן שבעה ימים, כך גם בשורות הישועה היומיומיות לישראל ולעמים של הגאולה השלישית השלמה נקשרות אל שבעת המעגלים הנבואיים. על כן:

"סַפְּרוּ בַגּוֹיִם כְּבוֹדוֹ; בְּכָל-הָעַמִּים, נִפְלְאוֹתָיו" (שם, 3).

בקומה הראשונה, הקשורה למעגל הראשון הנבואי בשם אל שדי, מתפללים בני האסלאם, וכבוד גדול הוא להיות על הקומה הראשונה. כבוד זה בא היות וישמעאל בן הגר הוא בנו הבכור של אברהם אבינו, ומאחר שדת האסלאם קיבלה את ברכת ה" בזכות ישמעאל בן אברהם לשמור על טהרת אחדות ה" בכל הליכתו.

בקומה השלישית, הקשורה למעגל השלישי הנבואי בשם אל עליון, מתפללים בני ובנות מלכיצדק על מזבח מלכיצדק ועל מזבח העמים. מדובר בבני כל העמים, שחלק גדול מהם יהיה נוצרים לשעבר. כל מי שעבד עבודה זרה למד לבסוף את השפה הברורה של הגאולה השלמה, הבין את טעויותיו הקודמות והגיע לעבוד את ה" אחד:

"כִּי גָדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד; נוֹרָא הוּא, עַל-כָּל-אֱלֹהִים; כִּי, כָּל-אֱלֹהֵי הָעַמִּים אֱלִילִים; וַיהוָה, שָׁמַיִם עָשָׂה" (שם, 4-5)

בפסוק הבא מתבטאת שמחת האמונה בבורא העולם היחיד שמתקיימת בבית המקדש השלישי של הגאולה השלמה:

"הוֹד-וְהָדָר לְפָנָיו; עֹז וְתִפְאֶרֶת, בְּמִקְדָּשׁוֹ" (שם, 6).

בני אומות העולם יבינו ויידעו את כל דברי האמת של הגאולה השלמה, כך שכשיחזרו למדינותיהם, הם יישאו את קולם ויאמרו לכול השומע כי כדאי להזדרז ולבקר בבית התפילה שבארץ ישראל:

"הָבוּ לַיהוָה, מִשְׁפְּחוֹת עַמִּים; הָבוּ לַיהוָה, כָּבוֹד וָעֹז; הָבוּ לַיהוָה, כְּבוֹד שְׁמוֹ; שְׂאוּ-מִנְחָה, וּבֹאוּ לְחַצְרוֹתָיו; הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה, בְּהַדְרַת-קֹדֶשׁ; חִילוּ מִפָּנָיו, כָּל-הָאָרֶץ" (שם, 7-9).

רבים מן השומעים יפחדו כשיבינו שה" היחיד האמיתי השרה את שכינתו במקדשו, ויגידו לעצמם: מה ייעשה לנו בשל היותנו עובדי עבודה זרה בעבר, וכי רק עתה ידענו את האמת? המבקרים בבית המקדש שיחזרו למדינותיהם יבהירו לחוששים כי אמנם אל האמת השונא כל עבודה זרה התגלה, אך אין לפחד מכך, הואיל ובחזרתם לאמונת ה" הנכונה, הוא ימחל להם על העבר וידון כל אחד ואחת לפי ההווה בצדק וביושר:

"אִמְרוּ בַגּוֹיִם, יְהוָה מָלָךְ-- אַף-תִּכּוֹן תֵּבֵל, בַּל-תִּמּוֹט; יָדִין עַמִּים, בְּמֵישָׁרִים" (שם, 10).

מהו עיקר המשפט היוצא לגויים? עניין זה הוא משיחי וגאולי, ככתוב בנביא ישעיה (מ"ב, 1): "הֵן עַבְדִּי אֶתְמָךְ-בּוֹ, בְּחִירִי רָצְתָה נַפְשִׁי; נָתַתִּי רוּחִי עָלָיו, מִשְׁפָּט לַגּוֹיִם יוֹצִיא". משמעות הפסוק היא כי ה" תומך בעבד הנבחר, חפץ בו, כביכול, בכל נפשו ונותן את רוחו עליו, וזאת על מנת שמשפט לגויים יוציא! לפיכך אין שמחת השמים וגילת הארץ מתקיימות עד שמכירים העמים באמת וחפצים להתקרב אל ה" דרך מקדשו, שהוריש לבני ישראל:

"יִשְׂמְחוּ הַשָּׁמַיִם, וְתָגֵל הָאָרֶץ; יִרְעַם הַיָּם, וּמְלֹאוֹ; יַעֲלֹז שָׂדַי, וְכָל-אֲשֶׁר-בּוֹ; אָז יְרַנְּנוּ, כָּל-עֲצֵי-יָעַר; לִפְנֵי יְהוָה, כִּי בָא-- כִּי בָא, לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ: יִשְׁפֹּט-תֵּבֵל בְּצֶדֶק; וְעַמִּים, בֶּאֱמוּנָתוֹ" (תהילים, צ"ו, 11-13).

ספר תהילים מלא בפסוקים המוכיחים את העובדה שאין גאולה אמיתית עד שכל העמים יודו על האמת, יעזבו את אלילותם הקודמת וידבקו באל האמת בורא שמים וארץ אשר בחר בעם ישראל להיות לו לעם סגולה. דבר המשפט מוכרח אם כך לצאת ולהתקבל בקרב כל בני האומות הנשארים אחרי יום ה' הגדול והנורא. במסגרת משפט הצדק תוסבר לבני האומות האמונה האמיתית שהן לא הכירו בה עד אז (חוץ מן האומות המוסלמות). לנוצרים חסר משפט זה, כי אבותיהם הורישו להם אמונה שקרית וחינכו אותם על כזבים והבלים, שאותם קיבלו בתמימות. כל שכן נכון הדבר בנוגע ליתר האומות העולם, הרחוקות מהמסורת האמיתית של אמונת אחדות ה" ושחסרה להן כל מסורת עם סגולתו. דהיינו: הן לא מכירות באבות העולם הנבחרים - אברהם יצחק ויעקב, במסורת יציאת מצרים או במסורת מעמד הר סיני. ומי יוציא להם את המשפט האמיתי?

תפקיד ישראל הוא. אך אם אחדות הבורא באסלאם דבר גדול הוא, מדוע אין זה תפקיד המוסלמים? הסיבה היא שבאסלאם חסרים שיווי המשקל ודרכי האיזון שקיימים במסורת ישראל. האסלאם הפך את אדם, את נח, את האבות ואת משה לנביאים "מוסלמים" והתפלסף על העבר האמיתי בכדי לכסות על האמת ההיסטורית והקדושה של עם ישראל. לפיכך גם עליהם יהיה לעבור תיקון גדול על מנת ליישר את לבבם בדבר הזה ולהוכיח להם גם שיצחק אבינו הועלה על המזבח ולא ישמעאל. למוסלמים חסרים כיום דברי התורה הבאים: "לֹא מֵרֻבְּכֶם מִכָּל הָעַמִּים חָשַׁק יְהוָה בָּכֶם וַיִּבְחַר בָּכֶם כִּי אַתֶּם הַמְעַט מִכָּל הָעַמִּים" (דברים, ז', 7) ובמקום זאת הם ממעטים בערך בני ישראל ודת ישראל.

לכן לא המוסלמים הם שיוציאו משפט לגויים, כי המשפט אינו רק בדבר האמונה באחדות הבורא כי אם גם כן בדברי ימי ישראל ובבחירת ה" ברוך בעם ישראל. העם היהודי הוא העם שקיבל את עשרת הדברות ואת חוקי התורה בסיני, לא המוסלמים, וה" ברוך הוא לא בחר רק בנביאים אלא בחר בעם ישראל והרשה כי ייקרא הוא בשם אלוהי ישראל. גם הבטחותיו לגאולה השלמה הם קודם כל כלפי עם ישראל ואחר כך כלפי כל העמים.

עם זאת, הגאולה השלמה תהיה גאולה אוניברסאלית, ולא בכדי ציין הרמב"ם, עליו השלום, בחלק מ"הלכות מלכים" שהוסר בזמנו על ידי הצנזורה שגם לאסלאם וגם לנצרות ניתן תפקיד היסטורי גאולי על מנת להכין את העמים לקבלת הגאולה השלמה בבוא העת, ומזכיר גם כי אל לבני ישראל להתפלא על כך "כִּי לֹא מַחְשְׁבוֹתַי מַחְשְׁבוֹתֵיכֶם וְלֹא דַרְכֵיכֶם דְּרָכָי" (ישעיה, נ"ה, 8).[1] שהתקבלה בחלומו של ג'יוזפה מניגרסו.