כתב: פרץ גרין

תרגם: משה לוי

 

 

לוח ששת הסימנים השלמים ו-13 הבשורות הבסיסיות

 

אנו מודים לאל שדי, אל שדי גדול, אל שדי אחד.

 

זוהי הכרזה רשמית, אותה נער החמור אוכל לחם עבור כל עם ישראל וכל אומות העולם:

 

הגאולה השלישית השלמה, בזכות הגואל הנבחר חיים בן משה, שנולד בצנעא, תימן, בנו ויורשו של ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים בדורו, הגיעה. הגואל האחרון נולד במאי 1914 ונפטר ביוני 1982 במילאנו. מיד עם מותו של הצדיק הנסתר, התגשם הפסוק "וּפִתְאֹם יָבוֹא אֶל-הֵיכָלוֹ הָאָדוֹן אֲשֶׁר-אַתֶּם מְבַקְשִׁים" (מלאכי, ג', 1).

צורות הגילוי החדש והגדול של הגאולה השלישית השלמה של אהיה אשר אהיה מתגלות בחלומות נפלאים למי שהיה קרוב לצדיק, ובמיוחד לאלו שסייעו לו במהלך סבלו האחרון כראש ל"ו הצדיקים הנסתרים הסובלים.

חלומות נפלאים אלו מנובאים בספר יואל (ג', 1) ומהווים אמצעי חשוב, שדרכו הגאולה השלמה מתגלה, ושמאפשר לכל האנשים הזכאים באמונתם להשתתף באופן פעיל בקבלת הגאולה השלמה. הגילוי של הגאולה השלישית השלמה הוא באותו הזמן גם גילוי הברית החדשה השלמה המנובאת בספר ירמיה (ל"א, 30) כמו גם ההתגשמות הנבואית של כל הנבואות המתייחסות לגאולה השלמה. החלומות הגאוליים מכילים את סימני הגאולה השלישית השלמה, והחלומות הנבואיים מכילים את סימני הדור הרביעי הזה. הסימנים המשיחיים והגאוליים שהתגלו בחלומות אלו מעניקים את השפה הברורה החדשה המנובאת (צפניה, ג', 9) בזמן הגאולה השלמה.

הצדיק הנסתר חיים היה היורש הנבחר לברכות ה'. ההשגחה האלוהית יעדה אותו להיות הגואל האחרון של הגאולה השלמה לאחר השלמת עבודתו הנסתרת בעולם כראש ל"ו הצדיקים הנסתרים והסובלים. מילים מרחיבות בנושא זה לא תספקנה כאן, אך יגיע הזמן בו כולם יבינו מהי כוונתי בהכרזתי בפני השמים ובפני כל האנושות, כי הצדיק חיים בן משה היה יורש ייחודי מאוד של ברכת אברהם, של ברכות האבות, של ברכת סיני ושל ברכת המסורת הנסתרת של אליהו הנביא, זכרו לברכה.

בהקשר זה היה סימן חשוב מאוד בלידתו של הצדיק, שהוסבר לי פעמים רבות על ידי הצדיק חיים עצמו במשך 13 שנות לימודיי איתו: הוא נולד נימול לגמרי בשחר חג השבועות, ואביו הקדוש משה קרא לו חיים, כשם התורה (ככתוב: "עֵץ-חַיִּים הִיא, לַמַּחֲזִיקִים בָּהּ" (משלי, ג', 18)). לאחר מכן, עם גילוי הסימנים השלמים של הגאולה השלמה, הובן שהיה זה סימן השלמת ברית התורה דרך הברית החדשה המנובאת בירמיה.

מלבד הסימן השלם הכללי, שהתקבל על ידי שמונה ימים לאחר פטירת הצדיק חיים, כמו גם חלומות נוספים שהתקבלו בעשרת החודשים הראשונים של שנת האבל ולא תועדו, ספירת הסימנים, ולכן גם השנה הראשונה למניין הסימנים, מתחילה מפסח תשמ"ג (אפריל 1983) ונמשכת עד לפסח תשמ"ד (אפריל 1984). הסימנים שהתגלו לתלמידים הראשונים מפסח 1983 היו עצומים, כך שבסוף השנה הראשונה הייתי יכול להכיר בששת הסימנים השלמים של הגאולה השלישית השלמה. תכני 6 הסימנים הגדולים הללו חזרו בשנה השנייה לשם השלמה וסיוע להבנה של מחזורי הזמן של הסימנים השלמים.

במשך 4 שנות סימן החמור אוכל לחם, הייתה רשות לבשר בחוץ על ענייני הגאולה השלמה. התוצאה הייתה כשלון, שבמסגרתו התרחשה גם ה"סכיזמה", פילוג חלק מן התלמידים אשר אותו יזם "גנב הסימנים", מן הסיבות המוסברות בכתבינו. בשל כך ביטל הגואל האחרון את הרשות לבשר בחוץ, וסימן החמור נכנס להסתר, במסגרתו מספר תלמידים מועט ביצעו הכנות רבות הקשורות להיבטים שונים של הגאולה השלמה. רק לאחר השנה ה-16 של הסימנים, פסח תשנ"ט (אפריל 1999), ניתנה שוב רשות מן הגואל האחרון חיים לבשר אודות הגאולה השלמה. אנו מבצעים זאת דרך אתר האינטרנט שלנו: Beit-Sefer-Esther.com.

 

סימן בא הזמן

 

(23 ביוני 1982, מילאנו): שמונה ימים לאחר פטירת הצדיק חיים, ראש ל"ו הצדיקים בדורו, ראה פרץ גרין[1] בחלום כי הוא עומד בחוץ בלילה, מתחת לשמים מלאי כוכבים. הוא עמד על מעין משטח זפת, באמצע מעגלים, שנראו על האדמה. במרחק של כ-30 מטרים עמד הצדיק חיים, והביט בפרץ בתשומת לב. אז הרים הצדיק את עיניו, והביט לעבר הכוכבים. פרץ עקב אחרי פעולת המורה והביט גם הוא מעלה אל הכוכבים. באותו רגע קול עצום יצא מפיו של פרץ, והכריז בעברית: "בא הזמן".

הקול החזק הוא של אליהו הנביא, זכרו לברכה, מאחר שסימן זה פותח את הגאולה השלישית השלמה, הזכות המנובאת של אליהו הנביא.

 

הסימן השלם הראשון - סימן כוכבי הגאולה

 

(אפריל 1983, מילאנו): בחלומו ראה ג'ינו טמפיירי את ספר הכוכבים בידי גיסו ג'יורדנו לוי. בספר הכוכבים ראה ג'ינו שמות של עמים רבים שעליהם לא שמע בעבר. לאחר מכן ראה בספר ארבעה כוכבים, שלושה בשורה ואחד מנותק מהם[2], וכעבור זמן מה את המורה חיים. חזיון דפי הספר הפך מעתה לחזיון הכוכבים עצמם בשמים. ג'ינו, במידה מסוימת של חוסר סבלנות, שאל את המורה: "מתי יגיע הזמן?". הצדיק חיים ענה: "אל תדאג. כאשר נגיע לכוכב הרביעי אעשה סימן, והכול יתקדם במהירות עצומה". כאשר המורה אמר זאת הוא ביצע סימן מן הכוכב הרביעי אל הכוכב הראשון. בנקודה זו, ראה ג'ינו במקום אחר בשמים כוכב מואר ענקי שהדהים אותו. הוא ראה שוב את המורה חיים, שהסביר לו: "זהו כוכב כריסטו, הבא בזכות הענווה". - -

החלום מתייחס לקשר הכוכבי בן 4000 השנים בין הכוכב הרביעי הנעתק של דור זה לבין הכוכב הראשון של אברהם אבינו. סימן המהירות של הדור הרביעי מבטיח את קיום עולם הגאולה שמגיע אחריו. כוכב כריסטו הוא עבור תיקון הנצרות והבנה נכונה של שליחות ישוע.

 

הסימן השלם השני - סימן השופט המשוח במלכות השמים

 

(ספטמבר 1983, מילאנו): בחלומו ראה רנאטו לוי את עצמו בארמון "מלכותי" מדהים. היו בו אלפי אוצרות וחפצים יקרי ערך, כמו גם קירות בצבעים נפלאים ודברים בלתי ניתנים לתיאור. אז ראה הוא גרם מדרגות שיש בצבע לבן. המדרגות הבריקו באופן כה חזק, כך שצבעי הקשת השתקפו מהן. רנאטו נעמד בתחתית המדרגות, כאשר למעלה, על כסא מעוטר באבני חן, ישב המורה חיים. הגואל חיים חייך אל רנאטו וסימן לו באצבעו לעלות על המדרגות, ורנאטו החל לעלות לאט על מספר מדרגות. בכל צעד הוא ראה דברים נפלאים יותר ויותר. היו 4 גרמי מדרגות בצורה פירמידלית, כשבכל גרם מדרגות מספר רב של מדרגות, כולן הובילו להיכן שישב המורה חיים. - -

מדרגות השיש הלבן מסמלות את המידות והערכים הטובים של הלב האהובים במלכות השמים.

 

הסימן השלם השלישי - סימן האור החדש של חנוכת החנוכות

 

(אוקטובר 1983, מילאנו): בחלומו ראה מר רמו לוי מנורה או חנוכייה ענקית, אשר מילאה את החדר כולו. אור זוהר, שאדון רמו לא יכול היה להביט אליו ישירות, יצא מן הנרות. האור האיר היטב מחוץ לבית אל העולם שבחוץ. - -

זהו אור בית התפילה בן 7 הקומות, 13 מזבחות התפילה ומחצלת האסלאם.

 

הסימן השלם הרביעי - סימן החמור אוכל לחם

 

(מרץ 1984, מילאנו): בחלומה ראתה גב' נלדה לוי חמור עם עגלה, ההולך ברחובות מילאנו. החמור עצר מחוץ למאפייה (חנות לחם), התנתק מעגלתו, נכנס לחנות והחל לאכול לחם. פרץ, ששהה בחנות פירות וירקות סמוכה, הביט בסצנה כולה. - -

החמור אוכל לחם "משיחי" של בית לחם, שנאפה בתנור כוכב המפליא. הלחם הופך לבשורות עבור העולם.

 

הסימן השלם החמישי - סימן הדור הרביעי והבניין החדש

 

(30 במרץ 1984, מילאנו): בחלומו, דוד לוי היה בישראל. היה בלבול גדול. מכל צד היו קרבות, קטטות ופאניקה, כאשר כל אחד רב בתקיפות מול האחר. ברגע אחד הכל נפסק והשתנה לגמרי. אז נראה בניין יפה וחדש, שממנו הוקרנו שלום והרמוניה, אשר שררו בכל מקום. - -

עם ישראל, העם היהודי, עבר את הדין הקשה של השואה, כאשר עם הקמת מדינת ישראל נשאר עדיין בלבול ודין אישי, אך לבסוף, בית המקדש האחרון של השלום המנובא של הגאולה השלמה ייבנה בה. העולם בכללותו, עם זאת, חייב לעבור את דין יום ה' הגדול והנורא.

 

הסימן השלם השישי - סימן תחייתו של המורה חיים

 

(אפריל 1984, מילאנו): בחלומו מצא עצמו ג'יורדנו לוי בגן יפה ונפלא עם פרחים מדהימים מכל הסוגים. אז ראה הוא את הצדיק חיים מתקרב אליו ביחד עם אשתו מזל. הצדדים בירכו האחד את השני לשלום בשמחה גדולה. גיסו של ג'יורדנו, ג'ינו טמפיירי, נכנס אז לגן, ונדהם לראות את המורה חי. הצדיק, שחש בדילמה של ג'ינו, אמר: "כן, ג'ינו, זה נכון. אכן מתתי, אך קמתי לתחייה". ג'ינו ההמום עוד יותר פנה לג'יורדנו וניסה להבין זאת. ג'יורדנו, שמח ומחייך, אמר: "זה נכון, ג'ינו, צדקת, אף אחד לא מסוגל לכך, רק המורה". - -

זהו הסימן המושלם של התחייה, הסימן הסופי והשלם של תחיית המתים.

 

הסברים בסיסיים אודות הסימן הכללי הראשון וששת הסימנים השלמים:

 

הסימן הכללי הראשון - סימן בא הזמן: הסימן מסמל את הרשות לפתיחת הגאולה השלישית השלמה. זוהי הרשות החשובה, לה חיכתה ועבורה התפללה כל המסורת היהודית. הסימן, עם זאת, לא יכול להיות מובן, עד שהסימנים השלמים הגדולים שבאו אחריו הגדירו את תכניו. פרץ, התלמיד הראשון של המורה חיים, נקשר לחלוטין, עם קבלת הסימן, לתכנים והחל לחפש את משמעותם.

ברמה הפשוטה, הסימן גדוש בסימני שאלה: מה משמעות הסימן? מדוע פרץ עומד בתוך מעגלים המצוירים על הארץ? מדוע המורה חיים ניצב במרחק מה ממנו? מה משמעות מבטו של המורה אל הכוכבים? של מי היה הקול העצום בחוזקו, שיצא מפיו של פרץ? איזה "זמן" הגיע?

בחלום זה ניתנה לי בבירור הרשות לבשר בפומבי, מתחת לכוכבי השמים, ש"בא הזמן" וכן שה"זכות" לבשר וה"רשות" שניתנה הגיעו מן הצדיק חיים, שמת שמונה ימים קודם לכן לאחר שנתיים של סבל בלתי ניתן לתיאור, כדי לבטל גזירה נוראית בממדים עולמיים שהייתה אמורה ליפול על העולם. הסיבה לקורבן הצדיק הייתה ידועה לי עוד לפני כן[3].

הסימנים המשיכו להגיע בחלומות נפלאים שבישרו על בוא הזמן החדש. זמן כוכבי הגאולה השלמה הגיע. זמן השופט המשוח במלכות השמים הגיע. זמן האור החדש של חנוכת החנוכות הגיע. זמן סימן החמור אוכל לחם הגיע. זמן הדור הרביעי והבניין החדש הגיע. זמן תחיית הצדיק חיים הגיע.

עם הסימן ה"סוגר" של התחייה היו לנו, ברוך השם, לא פחות משישה מפתחות גדולים לגאולה השלמה, שישה היבטים של הגאולה השלמה, ששת האורות החדשים הגדולים של הגאולה השלמה, גילוי שש הנקודות מעל המילה "וַיִּשָּׁקֵהוּ" (בראשית, ל"ג, 3), שישה סימנים גדולים של הגאולה השלמה, שש בשורות נבואיות גדולות של הגאולה השלמה.

עם ידע זה, גם הסימן הכללי הראשון מוגדר. הגואל האחרון חיים פתח עבור העולם את המסורת הנבואית של אליהו הנביא, זכרו לברכה, דרך תלמידו הראשון, פרץ. את העובדה, כי המסורת הנבואית של אליהו הייתה המסורת הנדרשת לפתיחת הגאולה השלמה, ניתן היה להסיק מן הנבואה הידועה בספר מלאכי (ג', 23-24): "כג הִנֵּה אָנֹכִי שֹׁלֵחַ לָכֶם, אֵת אֵלִיָּה הַנָּבִיא--לִפְנֵי, בּוֹא יוֹם יְהוָה, הַגָּדוֹל, וְהַנּוֹרָא. כד וְהֵשִׁיב לֵב-אָבוֹת עַל-בָּנִים, וְלֵב בָּנִים עַל-אֲבוֹתָם--פֶּן-אָבוֹא, וְהִכֵּיתִי אֶת-הָאָרֶץ חֵרֶם".

ברגע שששת הסימנים עצמם של המסורת הנבואית התקבלו, הסימן הפותח חייב לכלול התייחסות לנבואה ולמסורת זו. אם הפתיחה לא הייתה של אליהו הנביא, הדבר היה שולל את הנבואה. המשמעות הברורה שאין עליה עוררין בנוגע לאותה נבואה היא שרק לאליהו הנביא, זכרו לברכה, יש הסמכות להעניק רשות לפתוח את זמן הגאולה השלמה. לפיכך ההכרזה "בא הזמן" בהתייחס לגאולה השלמה לא יכולה להגיע לעולם, אלא אם אליהו הנביא בעצמו העניק רשות לכך.

הגואל חיים, עם זאת, אינו אליהו הנביא, ובוודאי שפרץ אינו נביא או בן של נביא. קיצור הדרך לפתרון ה"דילמה" היא לבחון בתשומת לב את דברי הרמב"ם, עליו השלום, לפיהם כדי להגיע לגאולה השלמה "יעמוד נביא ליישר ישראל ולהכין לבם" (משנה תורה, הלכות מלכים, י"ב, ב') בדורות אותה הגאולה. בהמשך הוא מוסיף, כי אחרים חושבים שאליהו הנביא עצמו יגיע, אך "הנשר הגדול" מוכיח כי מדובר יהיה ב"נביא" שאינו אליהו אלא כזה המגשים את "שליחות" מסורת אליהו הנביא של פיוס הלבבות וכו'.

זמן הגאולה השלמה, כמובן, לא יכול להיפתח עד שהגואל האחרון נבחר על ידי אל שדי. אין פתיחה לגאולה השלמה עד שזכות הגואל האחרון הושלמה בעולם ו"נחתמה" לעד בפני ה', כגואל האחרון הנבחר בהיסטוריה של גאולת ה' לישראל ולעולם. עניין זה עצמו לא הושלם, עד שהצדיק הנסתר השלים את הקורבן ההיסטורי, במסגרתו הוא מת וקם לתחייה במלכות השמים החדשה.

לפיכך ממיקומו החדש במלכות השמים הנסתרת המורה חיים "יורד" (החלום מתרחש על הארץ, מתחת לכוכבים, ולכן בעולם הזה) לפתוח את הגאולה השלמה לעולם. הצדיק, במבטו השמיימה, מעורר במובן נסתר את ה"רשות" או את ה"הסכם" של המסורת הנבואית של אליהו הנביא לרדת לעולם. עניין זה, עם זאת, לא יוגשם בעולם אם אין בו מישהו שיכול לקבל את האחריות להכרזות הנבואיות הללו. לפיכך פרץ, בשל מזלו הטוב ללמוד עם המורה חיים במשך 13 שנים, קיבל את הזכות הגדולה לפתוח ולבשר את הגאולה השלמה.

ניתן לשאול מדוע הרמב"ם, עליו השלום, מכנה אותו נביא, אפילו אם השליחות היא בשמו של אליהו הנביא. מדוע חייב להיות נביא העונה לשליחות זו, כאשר המסורת הנבואית של אליהו היא היורדת? מבחינה היפותטית, בהנחה שהוא יהיה חכם ולא נביא, האם הוא יוכל להיבחר להגשמת הפיוס הנבואי בשם ובסמכות אליהו הנביא, לכשרשות כזו תרד?

התשובה העיקרית לכך היא ש"שליחות פיוס לבבות האבות ובניהם" חייבת להיות מוגדרת על ידי אותה הנבואה כ"שליחות הנבואית של אליהו הנביא". משמעות הדבר היא ש"שליחות" הפיוס מכונה נבואית בשל היותה חלק מן המסורת הנבואית של אליהו. לפיכך מי שיזכה לאותה "שליחות פיוס" הוא בהגדרתו "נביא". הרמב"ם, עם זאת, לא ניסה להגדיר את סוג הנבואה המעורבת אלא רק לקשור את אותה השליחות באופן ראוי לדרישות אותה נבואה. אם סוג השליחות הוא כזה שאליהו הנביא לא מגלה את עצמו ישירות אלא דרך אדם אחר בשמו, השליחות עצמה היא חלק מן ההבטחה הנבואית לאליהו הנביא.

דרך השפה הברורה, שנולדה מן הסימנים השלמים עצמם, הגדרת תפקידו של פרץ מובהרת. הוא, כסימנים עצמם, הינו סימן המכונה פרץ, איש הסימנים. הוא לא נביא ולא חכם תלמוד (הוא גם אינו משיח מכל סוג שהוא), ואכן, הזכות לתפקיד זה לא ניתנה בשל רמת לימודו עם הצדיק הנסתר אלא בשל קרבתו אל הצדיק בסבלו האחרון.

למעשה, פרץ הופך להיות חמור-אדם עבור כל סימן. אפשר לומר זאת בחמורית: "אתם צריכים נביא? החמור-פרץ בסימן נביא. אתם צריכים מבשר גאולי? החמור-פרץ הוא מבשר גאולי. אתם זקוקים לרגלים יפות כדי לבשר בשורות טובות? החמור-פרץ שם לק על ציפורניו ומתהלך יחף. אתם זקוקים למישהו, שיפרוץ את הגדרות בנות אלפי השנים? החמור-פרץ פורץ את גדרות הזמן עם בשורות חדשות ומדהימות של השלמת הסימנים ההתחלתיים של כריסטו וגורם לסקנדל בעולם היהודי ובעולם הנוצרי בנשימה אחת. אתם צריכים מישהו, שיקבל את הנבואות הקשות של זעם ה' נגד כל צורות האלילות במהלך הדור הרביעי? החמור-פרץ נותן לחם נבואי לדניאל שונאיי (מניגרסו), והבשורות הללו יורדות. אתם זקוקים למלכיצדק עבור הכהונה האוניברסאלית החדשה? החמור-פרץ מקבל על עצמו את סימני מלכיצדק ומחלק אותם לג'יוזפה מניגרסו עבור מזבח מלכיצדק ולאנה גספרוטי עבור מזבח העמים. אתם זקוקים לקשר אל משיח בן יוסף? החמור-פרץ הוא בסימן משיח בן יוסף. אתם זקוקים למתקן המסורת הנוצרית? החמור-פרץ, במשך 4 שנים, ביצע את סימני התיקון של מחזור ארבע השנים של שליחותו הטראגית של ישוע. אתם זקוקים לקשר אל משיח בן דוד? החמור-פרץ הופך לסימן החמור, משיח בן דוד. אתם זקוקים לשינויים גדולים ביהדות כדי ליצור התאמות לתקופת הגאולה השלמה? החמור-פרץ הגיע לישראל, יחד עם סולי, פאולו ודבורה, כדי לקבל את סימני הרפורמה הגדולה ביהדות. אתם צריכים מישהו להסביר את הבשורות ולהכין את כתבי הגילוי החדש? החמור-פרץ כותב את כתבי ספר משנת חיים (בסיוע אל שדי). אתם צריכים שמישהו יפעל כחמור על מנת לקבל את סימן החמור אוכל לחם? החמור-פרץ נוער, הולך על ארבע ומלקק את אבני בית התפילה. אתם זקוקים לפרץ תנ"כי, שנולד ליהודה ותמר? החמור-פרץ הופך לסימן פרץ בן יהודה ותמר. אתם רוצים לדעת על מה דיברה אתונו של בלעם? החמור-פרץ הלבוש בסימן החמור הופך את עצמו לאתון, המבינה את המצב הנבואי. אתם זקוקים להגנה חדשה של לוויתן, ההגנה המחודשת של מגן אברהם? החמור-פרץ שם על עצמו סנפירים ושוחה עם הדג הכוכבי הגדול במימי ההגנה החדשה. אתם צריכים מישהו, שייסד את המזבחות החדשים ואת הכהונה החדשה בבית הגאולה השלמה? החמור-פרץ מבצע סימנים, מייסד ומגדיר את המזבחות, מנסח את המנהג החדש ולובש טוניקות צבעוניות שונות, המסמלות את הכהונות השונות על המזבחות השונים. אתם צריכים שגריר מייצג לאומות העולם וכוהנת על מזבח העמים? מלמעלה נבחרו ג'יורג'יו ואנה, והחמור-פרץ מגדיר את תפקידיהם. אתם צריכים מישהו, שיקשור את הסימנים לישראל? דוד לוי עבר לגור בבת-ים, והחמור-פרץ מעניק לו סימנים כדי לקשר את הסימן. אתם זקוקים למישהו יהודי עם שורש כוהני כדי להשלים סימן גדול מאוד במורכבותו המכונה קשירת התוכנית המורכבת? לחמור-פרץ מגיע סולי קמחג'י, שהופך לחבר נאמן של החמור אוכל לחם. אתם צריכים מישהו משני לסימן פרץ לשם קשירת היסודות הגאוליים לרמה הפרקטית? הנה מגיע הסוס הלבן (פאולו פיירו), והחמור-פרץ מאלף אותו. אתם צריכים מישהו שיתחתן עם זנב החמור, כדי שהנבואות ירדו אל הארץ? החמור-פרץ התחתן עם דבורה הנביאה, זנב החמור, והשמים שמחים.

הפסוק אודות הקשר המתמשך של יהודה עם תמר יכול להיקרא בשני דרכים מנוגדות, ובינתיים התקבל סימן נבואי, שזנב החמור זקוקה לשני גברים לשם השלמה, סימני הילדים הנבואיים של בית פרץ נולדו, ברוך השם, והסוס הלבן התאהב לפתע בזנב הלבן באהבה שמימית לבנה סוערת. אתם זקוקים לפתרון. עבור כמה מכם זה יהיה קשה, אבל עבור החמור-פרץ, איש הסימנים, העניין היה מורכב הרבה פחות. חלום הגיע לנביאה כדי להסביר את הפתרון לסימן: פרץ, בסימן החמור, ישמור את דבורה כזנב החמור, בעוד פרץ, בסימן איש הסימנים, יתגרש מדבורה ויוותר על הזכות לקיים איתה יחסים. אז פרץ יבצע סימן חתונה בין דבורה לפאולו ויאפשר להם את כל הזכויות שלהם כזוג נשוי. באופן זה דבורה הופכת לרעמה הלבנה של הסוס הלבן, אך באותו הזמן גם ממשיכה להיות זנב החמור אוכל לחם. בדרך זו כל הדעות המנוגדות של הפרשנים מתקבלות, סימן "זנב החמור שצריכה שני אנשים להיות מושלמים" מתגשם, הסוס הלבן (אך גם הרעמה הלבנה) מממשים את אהבתם ההדדית, השמים שמחים, ואנו מודים לאל שדי על המזל הגדול שנשלח אלינו, בזכות הצדיק הנסתר והאהוב, הגואל האחרון והשופט המשוח במלכות השמים, חיים".

 

יום ראשון, 7 במאי 1995

פרץ גרין.

 

 

הבשורה הראשונה[4]: "זֶה סֵפֶר, תּוֹלְדֹת אָדָם" (בראשית, ה', 1), "וְנֹחַ, מָצָא חֵן בְּעֵינֵי יְהוָה" (שם, ו', 6), "וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-אַבְרָם, לֶךְ-לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ, אֶל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַרְאֶךָּ" (שם, י"ב, 1), "וַיּוֹצֵא אֹתוֹ הַחוּצָה, וַיֹּאמֶר הַבֶּט-נָא הַשָּׁמַיְמָה וּסְפֹר הַכּוֹכָבִים--אִם-תּוּכַל, לִסְפֹּר אֹתָם" (שם, ט"ו, 5).

"וספר הכוכבים": ניתן לקרוא גם כסֵפֶר. זוהי רמיזה לספר הכוכבים, המכיל את הידע הנעלה של חכמת הכוכבים, אשר ניתנה על ידי ה' לאברהם אבינו כירושה מיוחדת. ידוע במסורת היהודית, כשגם הצדיק חיים חזר והדגיש זאת, שאברהם אבינו היה המומחה הגדול בידע הכוכבים[5].

כמו כן ידוע מהמדרש (ראו: ספר הישר) כי עם לידת אברהם נולד גם כוכב אברהם, שאותו חזו האסטרולוגים של נמרוד. כוכב זה הדהים אותם עם היווצרותו, בכך שהם ראו אותו מבצע מסלול ענק בשמים ובולע בדרכו ארבעה כוכבים גדולים בארבע פינות השמים.

מובן באופן כללי ומוסכם במסורת, כפי שהובן על ידי אותם אסטרולוגים בתקופתם, שאברהם אבינו נועד לראות את נפילת ארבע הממלכות הגדולות: בבל, פרס, יוון ורומא. הנפילה של ארבע אימפריות גדולות אלו מייצגת את המסלול הנבואי הגאולי המורחב עד להגעה אל הגאולה האוניברסאלית השלמה הכוללת במסגרתה עמים רבים.

 

הבשורה השנייה: רוחב המסלול הנבואי הנרחב חייב להיות מובן במונחים של 4000 שנים, כפי שמעידים הסימנים השלמים של הגאולה השלמה בתקופה זו, תקופה של סגירת מסלול 4000 השנים של כוכב אברהם. הסימנים ידעו אותנו, שהתקופה הסוגרת היא בת 65 שנים (ומתחילה באפריל 1983).

כיבוש ארבע הממלכות צריך להיות מובן בייחוד במונחים של אמונת אברהם. האמונה המונותיאיסטית האמיתית, שמתחילה את מסלולה ההיסטורי הגדול בעולם עם אברהם אבינו, היא לבסוף הכובשת הגדולה של עמים רבים, אליהם מיוחסת אבהותו של אברהם.

הסימן השלם הראשון של הגאולה השלמה, סימן כוכבי הגאולה השלמה, נובע ממסורת אברהם אבינו, וכן מלמד ומשלים אותה עבור העולם בזכות הגואל האחרון, חיים. לפיכך הסימן הראשון הוא הפותח עם ספר הכוכבים, בו מוזכרים עמים רבים. לאחר מכן המורה חיים מדריך אותנו בהבנתנו הראשונית אודות כוכבי הגאולה השלמה, מציין את כוכב הדור הרביעי, מצביע על הכוכב הראשון, כוכב אברהם, וכן מכריז על הכוכב המשיחי המפליא (הוא כוכב מלכיצדק, שבמהלך 2000 השנים האחרונות נקרא כוכב כריסטו), שמגיע בזכות הענווה.

 

הבשורה השלישית: המורה גם מבצע סימן מן הכוכב הרביעי לכוכב הראשון ומכריז שיבצע סימן כזה, כאשר אנו נגיע לכוכב הרביעי. סימן זה פותח לעולם, מלבד את הדור הרביעי, את זמן הסימנים. זמן הסימנים מגיע עם סימן הכוכבים, ולפיכך היה ניתן לכנות את הסימן השלם הראשון גם בשם "סימן הסימנים של הגאולה השלישית השלמה".

הסימן הראשון, שהוא גם סימן ספר הכוכבים, מכיל בעצמו, למעשה, את חמשת הסימנים השלמים, שמגיעים לאחר מכן, ולכן הוא גם סימן ספר הגאולה או בשמו המלא: סימן ספר הכוכבים וסימני הגאולה השלישית השלמה, בזכות הגואל האחרון, המורה חיים, שנבחר על ידי אל שדי להדריך את העולם בגאולתו השלמה.

את ששת הסימנים השלמים ניתן להחשיב כספר הגאולה השלמה, ספר מלכות השמים, ספר האור החדש וכו' - ששת הספרים הגדולים של הגאולה השלמה. הואיל והסימן הראשון מכיל את סימן ספר כוכבי הגאולה, אין ספק שהסימנים הבאים הם חלק מאותו הספר, ספר אברהם אבינו.

 

הבשורה הרביעית: בטקסט זה אנו מתייחסים בקצרה רק לששת הסימנים השלמים שהתקבלו על ידי בני משפחתו האהובה של רמו לוי ועל ידי התלמידים הראשונים של המורה חיים בשנים הראשונות של הסימנים. אם היינו רוצים לתאר יותר מ-1000 חלומות, ברוך השם, שתועדו על ידינו ב-12 השנים הראשונות, היינו נזקקים למספר ספרים.

הסימנים הם שלמים. הם סימנים שלמים נבואיים המכונים גם סימנים כפולים נבואיים של הדור הרביעי הנעתק. הסימנים השלמים הנבואיים משלימים את כל הסימנים המשיחיים והגאוליים של התורה, של הנביאים ושל המסורת. הם גם פותרים, מתקנים, מסבירים ובוחנים מחדש את הסימנים האוניברסאליים ההתחלתיים של הנצרות. כל הסימנים הנבואיים האמיתיים של העבר פוגשים, בעבור הגאולה השלמה, בסימנים השלמים. לאחר קבלת הסימנים השלמים מתרחשים גילוייהם הנבואיים בעולם במהלך הדור הרביעי וכן בדורות השלום האוניברסאלי הגאולי לאחר הדור הרביעי.

 

הבשורה החמישית: הסימנים השלמים הנבואיים הם כפולים: הכוונה היא, שהם משלימים הן את הנבואות החיוביות והן את הנבואות השליליות ביחס לימי הדין האחרונים, כפי שהדור הרביעי מכונה לעיתים. כפילות זו מאפיינת גם את הנבואה אודות "יוֹם יְהוָה, הַגָּדוֹל, וְהַנּוֹרָא" (מלאכי, ג', 23): "גדול" - בשל הניסים, הסימנים והישועה הגדולה של ה' במהלך הדור הרביעי. "נורא" - בשל האסונות, ההרס, המגיפות, הבלבול הגדול, חרדת ההמונים ושיגעון ההמונים, המלחמות והקרבות במהלך אותו דור רביעי.

הדור הרביעי מכונה נעתק, מאחר שהוא נפרד ושונה מכל הדורות האחרים, הן של העבר והן של העתיד. זהו דור שייזכר על ידי כל האנושות בעתיד כדור הרביעי הגדול והנורא של הגאולה השלישית השלמה.

 

הבשורה השישית: ההיבט שהכי מאפיין את הדור הרביעי ניתן על ידי המורה חיים בסימן הראשון. זהו סימן המהירות הגדולה של אירועי הדור הרביעי.

סדר הסימנים הוא מדויק. ששת הסימנים הגדולים מייצגים נבואית גם את שש התקופות שמתקדמות לפי סדר הסימנים. כל סימן מייצג שנה אחת, אז 6 שנים ואז 36 שנים, והכול חוזר שוב. המשמעות היא, שהסימנים חוזרים היסטורית 12 פעמים כפול 36 שנים = פעמיים 216 שנים או 432 שנים. מספר זה תואם את הזמן הגלובלי הדרוש על מנת להשלים את המטרות הנבואיות בעולם. יש גם סימן מחזק לחישוב זה, הוא סימן "הרשות והאחריות שניתנו לפרץ בעניין בית התפילה של הגאולה השלמה", שבו הגואל האחרון חיים מסביר כי "בעוד כ-400 שנים מהיום, בין 400 ל-500 שנים לא יהיה עוד צורך להניח תפילין בבית הכנסת המסורתי". אנו יכולים להסיק מכך שיהיה זה בין 400 ל-500 שנים, אך קרוב יותר ל-400. לפיכך הזמן של 432 שנים שניתן בסימנים עונה לחישוב זה.

 

הבשורה השביעית: הדור הרביעי מתייחס לדור אחד ארוך וכפול. החישוב הארוך הוא זה של הגאולה השלמה. החישוב הקצר הבוחן שנים בודדות מסייע לעקוב אחר לוח השנה החדש, המבוסס על סימני הגאולה. חישוב 6 השנים (לכל סימן שלם) הוא זה של הדור הרביעי. לפיכך סברנו בתחילה כי 6 פעמים 6 שנים מייצגים את החלק הראשון של הדור הרביעי ו-6 פעמים 6 שנים נוספות (הואיל והסימנים מושלמים דרך מכפלתם, כפי שהוכח דרך כפילות ששת הסימנים בשנה השנייה של הסימנים) מייצגים את החלק השני של הדור הרביעי ולמעשה משלימים את הדור הרביעי הכפול.

לאחר שנתיים של הסימנים השלמים חישבנו את שנות הדור הרביעי במונחים של 72 שנים. זהו הגבול שחישובנו יכול היה להגיע אליו, מבלי לנחש. ידענו גם כי התקופה הייחודית של יום ה' הגדול והנורא תגיע בחלק השני של הדור הרביעי, אך מאחר שלא יכולנו לאמוד את כל העניין במדויק, הגיעו שני חלומות נפרדים לדבורה, ולפיהם הדור הרביעי אורכו 65 שנים (ולא 72 כפי שסברנו בתחילה), ויש לחלקו לחלקים בני 35 ו-30 שנים בהתאמה וכן חלום לג'יוזפה ולפיו חמש השנים האחרונות של הדור הרביעי הן בסימן הבניין החדש. לפיכך המחזור ה-12 של 6 השנים בתוספת שנה אחת של המחזור ה-11 הם למעשה כבר חלק מתקופת השלום הראשונה והחדשה של דורות הגאולה השלמה, ואין אותן שנים נחשבות כחלק מן הדור הרביעי.

 

הבשורה השמינית: כאשר ספר הגאולה השלמה נפתח לעולם בזכות הגואל האחרון חיים (אפילו אם מעטים מאוד בשנים הראשונות מודעים לגילוי החדש), מגיעה התנגשות זמנים היסטורית – של הגעת הדור הראשון של תקופת הגאולה השלמה ושל הדור הרביעי הסופי.

בסימנים הדור מכונה הדור הרביעי הכפול הנעתק, כמוסבר. זהו הדור שבו המלחמות בין כוחות הטוב לבין כוחות הרע מגיעות לשיאן. בדור זה ה' אלוהינו מראה את גדולתו במסגרת ישועת הגאולה השלמה וכן את נוראותו במלחמות ה' נגד כל צורות האלילות והרוע בימי הדין האחרונים.

 

הבשורה התשיעית: השם "דור רביעי" נובע ישירות מן הדיבר השני, כשהזמן הכפול של מלחמות ה' נגד האלילות והרעות של הדור הרביעי ושל הגאולה השלמה של ה' "לאלפים" מרומז בבירור בפסוקים: "ד ... כִּי אָנֹכִי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, אֵל קַנָּא--פֹּקֵד עֲון אָבֹת עַל-בָּנִים עַל-שִׁלֵּשִׁים וְעַל-רִבֵּעִים, לְשֹׂנְאָי. ה וְעֹשֶׂה חֶסֶד, לַאֲלָפִים--לְאֹהֲבַי, וּלְשֹׁמְרֵי מִצְותָי" (שמות, כ', 4-5).

הדור הידוע של ימי הדין האחרונים מרומז בדברי יעקב אבינו, שניסה לגלות לבניו מה יקרה באחרית הימים, על אף שלא יכול היה לעשות זאת, כמוסבר על ידי חז"ל.

 

הבשורה העשירית: הסימנים השלמים מספקים את סימני בית התפילה המנובא של הגאולה השלמה, האהוב על ידי עם ישראל ואומות העולם. כאשר הסימנים ירדו הם גילו 7 מזבחות תפילה בסיסיים ומחצלת אסלאם.

מן הסימן הראשון נובעים מחצלת האסלאם (בזכות ישמעאל בן אברהם והגר) ומזבח מלכיצדק עבור צאצאי מלכיצדק, הנובע מכוכב מלכיצדק.

מן הסימן השני נובע מזבח הכוהן המשוח (בזכות השופט המשוח במלכות השמים).

מן הסימן השלישי נובע מזבח אפרים (בזכות האור של הבשורה החדשה, המאפשרת למיליוני נשמות הצאן הנאבד של בית ישראל, שאיבדו את זהותן בעולם הנוצרי, לחזור לגבולות האמונה האמיתית, החוק האמיתי והמסורת האמיתית, כפי שנשמותיהם משוועות).

מן הסימן הרביעי נובע מזבח יהודה (סימן החמור, משיח בן דוד, לכל מי שנולד יהודי או שהתגייר) ומזבח ישראל הגדול (סימן החמור האוניברסאלי, משיח בן יוסף) עבור כל האנשים שהינם חלק מן הגאולה השלמה. אל תתבלבלו! החמור עצמו אינו משיח בן דוד או משיח בן יוסף אלא מחזיק המפתח ונושא הסימן של החמורים העתידיים וה"משימות" הכהונתיות, שתדרושנה בעתיד משיחה ברשות השופט המשוח במלכות השמים, הגואל חיים. סימן החמור קובע את כל המפתחות החשובים של הגאולה השלמה, כדי שכל החמורים העתידיים והכוהנים יוכלו להיות באופן ישיר תחת סמכות השופט המשוח במלכות השמים.

מן הסימן החמישי נובע מזבח הנביא (בזכות המסורת הנבואית של אליהו הנביא, זכרו לברכה, שממנה כל הבשורות הנבואיות של הגאולה השלמה מבושרות).

מן הסימן השישי של תחיית הצדיק חיים נובע מזבח השושנה (מזבח המייצג את בית ספר השושנה, בו לומדים אודות הגאולה השלמה).

 

הבשורה האחת עשרה: בית התפילה של הגאולה, מלבד הפיכתו לרשת בתי תפילה עולמית, הוא בית המקדש השלישי אשר נובא כי יוקם בירושלים. הוא גם נקרא בסימנים בית התפילה בן 7 הקומות, 13 מזבחות התפילה ומחצלת האסלאם:

קומה ראשונה - מחצלת האסלאם ובית ספר שיוקם ללימוד הגילוי החדש.

קומה שנייה - מזבח יהודה, מזבח בנות יעקב, בית ספר אסתר.

קומה שלישית - מזבח מלכיצדק, מזבח העמים, בית ספר השושנה הצהובה (ילו-רוז).

קומה רביעית - מזבח ישראל הגדול והמשרדים של סימן החמור אוכל לחם, ייתכן שגם מזבח החתונות.

קומה חמישית - מזבח אפרים, מזבח בנות יעקב, בית ספר השושנה.

קומה שישית - מזבח הנביא (בשורות חשובות ניתנות ממזבח זה), בית ספר הסימנים הנבואיים של הדור הרביעי, מזבח הלווייתנית.

קומה שביעית - מזבח הכוהן המשוח, מזבח הכוהנת המשוחה, בית ספר הכהונה החדשה של בית הגאולה השלמה.

 

הבשורה השתיים עשרה: ששת הסימנים יחד מעניקים את הבשורה הכללית הגדולה הראשונה של הגאולה השלמה, וניתן להתייחס אליהם באופן הבא:

בזכות הענווה הגדולה והקורבן של הצדיק הנסתר, הגואל האחרון הנבחר של הגאולה השלישית השלמה, חיים, ספר אברהם, המכונה ספר הכוכבים, נפתח לעולם.

עם בחירת אל שדי בצדיק חיים כגואל האחרון, לאחר שקורבנו האחרון של הצדיק הושלם, הוא הובא לאחר מותו אל "היכלו" במלכות השמים החדשה, כשופט המשוח של מלכות השמים. לפניו ניצבות מדרגות השיש הלבן של המידות, המגיעות אל הארץ ומאפשרות לאנשים להיות ראויים למלכות השמים.

בזכותו, סימני הבשורות הנפלאות האוניברסאליות החדשות יורדים יחד עם הוראות ליסוד בית התפילה של הגאולה השלישית השלמה.

למטרות יסוד סימני בית התפילה החדש בעולם ויסוד סימני כהונתו, וכדי להוריד את הבשורות ואת השיעורים של הגואל האחרון לעולם, הסימן החדש של החמורים האוכלים את לחם הגאולה ניתן בסימנים.

העולם נכנס כעת אל הדור הרביעי המנובא, המתאפיין במהירות עצומה של אירועים. הבשורות הנבואיות של הדור הרביעי הכפול ושל יום ה' הגדול והנורא התקבלו על ידי התלמידים. הסימן עצמו הוא בשורה נבואית עבור ישראל והעולם, המכריזה על בלבול נורא ועל קונפליקט, שבאורח נס יהפוך למבנה מדהים של שלום והרמוניה.

המורה חיים מת וקם לתחייה. הוא חי במלכות השמים החדשה, כששיעוריו ורוח שיעוריו קמו לתחייה עבור העולם דרך הסימנים השלמים של הגאולה השלמה.

 

הבשורה השלוש עשרה: ספר הסימנים של הגאולה השלמה אינו מוזכר ישירות בנבואת יואל ג', 1, אך הוא כן מרומז בה.

על אף שבזמן כתיבתי אנו עדיין מועטים מאוד, ונראה כי התפשטות הדברים לאנושות כולה נראית בלתי ישימה, ניתן להתגבר על קושי זה דרך הקדמה ברורה של הנבואה הנ"ל באור הסימנים השלמים.

הנבואה אומרת: "וְהָיָה אַחֲרֵי-כֵן, אֶשְׁפּוֹךְ אֶת-רוּחִי עַל-כָּל-בָּשָׂר, וְנִבְּאוּ, בְּנֵיכֶם וּבְנוֹתֵיכֶם; זִקְנֵיכֶם, חֲלֹמוֹת יַחֲלֹמוּן--בַּחוּרֵיכֶם, חֶזְיֹנוֹת יִרְאוּ".

מעט לפני כן הנביא יואל ניבא על החזרה לארץ ישראל ועל ההשגחה המורגשת של ה'. מדינת ישראל אכן נוסדה מחדש באדמת ארץ ישראל, וכן ישנם רבים החשים בהשגחת ה'.

שימו לב שמדינת ישראל נמצאת בשנתה ה-40, כאשר מגיעה השנה החמישית של הסימנים השלמים (רק הסימן השלם החמישי הוא סימן שמתרחש בישראל. הוא מותאם לשנה שבין אפריל 1987 לאפריל 1988[6]). ארבעים שנה הן עדיין עוּבּר בנוגע לרוחניות החדשה שמגיעה, כשהשנה החמישית מייצגת את התחלתה.

סימני הגאולה השלמה מייצגים ומכילים את הרוח החדשה, אליה מתייחסת נבואת יואל, והם מתקבלים דרך חלומות נבואיים וחזיונות נבואיים.

חלומות וחזיונות אלו נקראים נבואיים בשל תוכנם ולא מאחר שמי שמקבלם הוא נביא. סיבה נוספת להיותם נבואיים היא שהנבואה ביואל, המבשרת עליהם והמסבירה שעל הרוח "להישפך" על כל האנושות, מותאמת לאותם חלומות וחזיונות.

מהותי להבין, שהחלומות הנבואיים הנפלאים של הגאולה השלמה ושל הדור הרביעי, להם חיכינו, התקבלו על ידינו - חמורים, סוסים, כלבים ושוורים. אנו סימנים של בעלי חיים על הארץ. אנו אנשים פשוטים, לא פילוסופים או תלמידי חכמים. בינינו נמנים יהודים, מוסלמים וצאצאי מלכיצדק (שרובם נוצרים לשעבר), נימולים ולא נימולים. מי שהיה קרוב או התקרב, והייתה לו האמונה, קיבל חלומות נבואיים.

עניין זה מהותי לכל הגילוי החדש. דרך האוניברסאליות של הסימנים עצמם יכולה הרוח החדשה להפוך לירושת כל בן תמותה, שיש לו אמונה בסימנים החדשים מאת ה', המשלימים את הגאולה השלמה.[1] אני כותב כאן בגוף שלישי יחיד, מאחר שאנו משתמשים בחלומות בהקשרים רבים אחרים בספר שושנת משנת חיים.

[2] מדובר בארבעת כוכבי ה"ידית" של העגלה הגדולה (המצקת הגדולה).

[3] באופן כללי, קושיי הגדול בהבנת הסימן בתחילתו היה, שכל מה שידעתי על הצדיק חיים במהלך 13 השנים לצידו כתלמיד, על תפקידו, על דרגתו הנעלה וכו' היו בהקשר לסוד הצדיק כי הוא ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים ולא בהקשר להיותו הגואל או בהקשר לסוגיות הגאולה השלמה. מבחינת עצמן, מדובר בשתי קטגוריות נפרדות לגמרי, כשהמעבר מאחת לשנייה היה מורכב עבורי. אני מקווה להסביר את העניין באופן רחב יותר בכתבים.

[4] כל ההסברים להלן הם למעשה בשורות רשמיות של הגאולה השלמה. מספרי הבשורות נועדו רק לשם חלוקת הטקסט לחלקים.

[5] המונח ספר הכוכבים לא ידוע במסורת. אני קיבלתי את השם ישירות מן המורה חיים. בהמשך הגיע סימן הכוכבים שגילה את זהותו.

[6] למעשה הסימנים בשנה החמישית הצביעו, כי עלינו להתכונן לעבור לישראל, מה שנעשה בסוף השנה השישית.