כתב: פרץ גרין

תרגם: משה לוי

 

הקדמה לספר המפליא

 

 

   ספר המפליא מכיל את: 1. כתבי תיקון הנצרות. 2. הספר "בין הסימנים ההתחלתיים לסימנים השלמים". 3. ישועת ישוע. הברית האוניברסלית המחודשת עבור צאצאי מלכיצדק על מזבח מלכיצדק בבית הגאולה היא הברית שבמסגרתה אלו שאינם יהודים על מזבח יהודה או לא גוירו ליהדות על מזבח אפרים או אינם מוסלמים על מחצלת האסלאם נכנסים אל הברית החדשה השלמה של הגאולה השלישית השלמה, בזכות הגואל האחרון, המורה חיים.

בדיקה מחדש בשנה ה-17 של הסימנים השלמים של הגאולה השלמה

הברית המשיחית והגאולית מחודשת

   הסימנים החדשים של הגאולה השלישית השלמה, בזכות הגואל האחרון חיים, משלימים את כל הסימנים הגאוליים והמשיחיים של התורה, של המסורת היהודית, של פורים וגם של הסימנים המשיחיים הלא מושלמים של שליחות ישוע. כל אלו מושלמים על-ידי הסימנים השלמים והחדשים של הגאולה השלמה. הנצרות המסורתית לא יכולה להיקרא גאולית, מאחר שהשגיאות התיאולוגיות שלה מסיטות אותה לגמרי מן האמונה המונותיאיסטית הטהורה. הייתה זו, עם זאת, ישועה או לפחות ישועה חלקית לאומות הנוצריות כמו גם למיליוני בני "הצאן הנאבד של בית ישראל" אשר, דרך ההשגחה האלוהית, נמצאים במחנה הנוצרי. ישועה זו הייתה חסרה עד עתה את הסימנים המשיחיים השלמים, שהובאו על-ידי סימן החמור אוכל לחם, ואשר מתקנים את השגיאות שהסתבכו באותה ישועה חלקית וגואלים את ה"ברית האוניברסלית" האותנטית למען הגאולה השלמה.

   הברית האוניברסלית המחודשת עבור צאצאי מלכיצדק על מזבח מלכיצדק בבית התפילה של הגאולה השלישית השלמה

   הברית החדשה הנוצרית בצורתה המקורית היא ללא ספק כופרת ואלילית הן עבור היהודים והן עבור המוסלמים שקיבלו את האמונה המונותיאיסטית של אברהם אבינו, אמונת הדיבר השני. עם הגעת הסימנים השלמים של הגאולה השלמה, סימן כוכב כריסטו ניתן כדי שהשגיאות האליליות של כל התיאולוגיה המסורתית תוסבר ותיהרס. במסגרת התיקון ה"נורא", המטרות הגאוליות האמיתיות של שליחות ישוע מתגלות.

   התיקון הנובע מכוכב כריסטו הוא חלק מן "העבודה המשיחית" של החמור אוכל לחם. כתבי התיקון לא מכילים רק תיקון של טעויות הנצרות המסורתית, אלא גם הסברים של כתבי הנצרות המסורתיים ובמיוחד של דברי ישוע, מאחר שהבנתם מושלמת כעת בגבולות הבשורה החדשה של כוכב המפליא.

   שם כוכב כריסטו, לאחר התיקון, לא נשאר, אלא מתחיל להיקרא כוכב המפליא. זהו גם כוכב הסימנים וכוכב מלכיצדק.

   בנוגע לתיקון השגיאות הנוצריות, אפשרי לבצע סינתזה ולומר: "כל התיאולוגיה הנוצרית שגויה ואלילית". הנקודות העיקריות שמגדירות את התיאולוגיה האלילית הן:

1. השילוש.

2. האלהת בן האל

3. האלהת כריסטו

4. כל דוקטרינות הלוגוס באוונגליון הרביעי של יוחנן

5. התיאולוגיה של פאולוס

6. לידת הבתולה

   האפוקליפסה של יוחנן נלקחת תחת העיקרון ש"הבלבול המוכל בה גדול מכל אמת נבואית שיכולה להיכלל בה".

   הסימן ההיסטורי האמיתי שנוגע ללידת ישוע מתגלה.

   בהתייחס לנקודה האחרונה, לידת הבתולה מייצגת שגיאה "תיאולוגית" גדולה. חשוב להבין כי על אף גדולתה של השגיאה הנוצרית, קשה היה למנוע אותה, כפי שנסביר בהמשך. באופן כללי, אם בכל המסורת הנוצרית הטעויות התיאולוגיות לא היו מתגלות, ובמקומן היו מתקבלות ה"מידות הנכונות" עליהן אנו מדברים, הנצרות לא הייתה משגשגת ולמעשה לא הייתה נולדת כלל. מקרה לידת הבתולה יכול לשמש דוגמא.

   האמת היא שה"סימן" של לידת ישוע לא היה יכול להיות מובן בפרספקטיבה הנכונה עד להגעת הסימנים השלמים, המשלימים את הבנת הסימנים הנוצריים, כך שכל השליחות המשיחית של ישוע נראית במידותיה הנכונות. לפיכך חשוב להגדיר את השליחות הזו בהתאם לכך. הגדרה אחת היא ששליחות ישוע מייצגת את "הנישואים הגאוליים שהתרחשו לפני הזמן".

   ישוע נולד תחת סימן זה, והוא נוצר על-ידי יוסף ומרים מספר חודשים לפני החופה והקידושין שלהם. עובדה זו כוסתה ללא ספק בהילת קודש, אחרת הנצרות הייתה נגדעת באיבה.

   אך כאשר הסימן מושלם וישוע עצמו מייצג את הנישואים הגאוליים לפני זמנם, העובדה עצמה אינה נתפסת כשערורייתית אלא כנובעת מן ההשגחה האלוהית. דהיינו: אם ישוע היה נוצר בהקשר נורמלי, הוא לא יכול היה להיות תחת הסימן[1], אך מאחר שנוצר לפני הנישואין[2], מדובר בעובדה המסמלת את השליחות העתידית שנועד הוא לשאת.

   לא שלום אלא מלחמות, לא הרמוניה אלא סכסוך, לא פיוס ואיחוד אלא קונפליקט, לא אהבה אלא 2000 שנות שנאה כלפי בני העם הנבחר של ה', אותם אנשים שישוע היה שייך אליהם, אלו שנבחרו לשאת את חוסר ההבנה של אומות העולם[3].

   הרבה לפני הנישואין, שליחות ישוע הגיעה.

   2000 שנים של קונפליקט נבואי בין עשו ליעקב. 2000 שנים של מלחמות נוצריות, בלבול נוצרי ופגאניות תיאולוגית מתוחכמת. לא פשוט לדבר על הישועה שהנצרות מייצגת בתוכנית ההיסטורית האלוהית של גאולת האנושות. המפתחות הסופיים של הגאולה האוניברסלית חיוניים לגמרי כדי להבין את העניינים המדוברים ולהצדיק את המונח "ישועה".

   ספר המפליא מגיע כדי להסביר כיצד, בניתוח סופי, גם השליחות הנוצרית הייתה בבירור חלק של התוכנית האלוהית למען הישועה האוניברסלית של הגאולה השלמה. הסימנים השלמים משלימים את הסימנים המשיחיים הלא שלמים שהתקבלו בבית הספר האיסיי, כפי שהוסבר בהרחבה בספר "בין הסימנים ההתחלתיים לסימנים השלמים".

   אנו מחפשים כאן, בטקסט המקדים הזה, קיצור דרך למציאת תשובה כוללת עבור נוצרים חקרניים ויהודים הפתוחים לרעיונות חדשים בנוגע לשאלה מדוע זה קרה. אנו פונים אל הפסוק הידוע באגרת פאולוס אל הרומים (י', 32), כאשר רוחו גילתה לו מה הוא עצמו אינו יכול להבין:

   "כִּי הָאֱלֹהִים הִסְגִּיר אֶת כֻּלָּם לַמֶּרִי לְמַעַן יָחֹן אֶת כֻּלָּם"

   אנו לא מושכים לכיוון נצרות פאולינית מסוג כלשהו, אך הרוח, הוא הסביר, פתחה עבורו חיזיון הנוגע למטרת הקונפליקט, בזמן בו אומות העולם ייכנסו אל הברית הנוצרית. מאחר שפאולוס חי לפני כ-19 מאות, ואנו קיבלנו כעת את הסימנים השלמים המסבירים גם את "הסימנים הנוצריים" מלפני 2000 שנים ומעניקים מפתח לפיוס שאליו דבריו מתייחסים, ניתן למצוא כאן אמת נבואית ודאית.

"25 כִּי לֹא אֲכַחֵד מִכֶּם אַחַי אֶת הַסּוֹד הַזֶה פֶּן תִּהְיוּ חֲכָמִים בְּעֵינֵיכֶם שֶׁיִּשְׂרָאֵל בָּא לִידֵי טִמְטוּם הַלֵּב לְמִקְצָתוֹ עַד כִּי יִכָּנֵס מְלֹא הַגּוֹיִם׃ 26 וְכֵן כָּל יִשְׂרָאֵל יִוָּשֵׁעַ כַּכָּתוּב וּבָא לְצִיּוֹן גּוֹאֵל וְיָשִׁיב פֶּשַׁע מִיַּעֲקֹב׃ 27 וְזֹאת בְּרִיתִי אֲשֶׁר אֶכְרֹת אִתָּם כִּי אֶסְלַח לַעֲוֹנָם: 28 הֵן בִּדְבַר הַבְּשׂוֹרָה אֹיְבִים הֵם בִּגְלַלְכֶם וּבִדְבַר הַבְּחִירָה חֲבִיבִים הֵם בִּגְלַל הָאָבוֹת׃ 29 כִּי לֹא יִנָּחֵם הָאֱלֹהִים עַל מַתְּנוֹתָיו וְלֹא עַל קְרִיאָתוֹ: 30 כִּי כַּאֲשֶׁר גַּם אַתֶּם מִלְּפָנִים מַמְרִים הֱיִיתֶם אֶת פִּי אֱלֹהִים וְעַתָּה הוּחַנְתֶּם בְּמִרְיָם שֶׁל־אֵלֶּה׃ 31 כֵּן גַּם אֵלֶּה עַתָּה מַמְרִים לְמַעַן יֻחַנּוּ גַם הֵם עַל יְדֵי חֲנִינַתְכֶם׃ 32 כִּי הָאֱלֹהִים הִסְגִּיר אֶת כֻּלָּם לַמֶּרִי לְמַעַן יָחֹן אֶת כֻּלָּם׃ 33 מֶה עָמֹק עשֶׁר חָכְמַת אֱלֹהִים וְעשֶׁר דַּעְתּוֹ מִשְׁפָּטָיו מִי יַחְקֹר וּדְרָכָיו מִי יִמְצָא" (שם, 25-33).

   בתיקון, איננו נכנסים לבתי העינויים המנטאליים של פאולוס, שאיגרותיו מלאות בהם[4]. כמו כן, כוונותיו של פאולוס, גם בקטע הנ"ל, אינן כוונותינו, מאחר שהוא לא חזה שכל הנצרות תינעל באי ציות יחד עם היהדות.

   התיקון שניתן על-ידי כוכב המפליא הוא בבסיסו תיקון כפול של 12 שנים. אני כותב כעת בשנה ה-12 של סימן החמור אוכל לחם. שש השנים הראשונות היו תחת סימן תיקון הנצרות ושש השנים הבאות היו תחת סימן הרפורמה הגדולה ביהדות[5]. שני התיקונים הם רחוקים ונפרדים, אך שניהם מיועדים לשנות שני עולמות שונים של מחשבה.

   זה נכון. נכון שה' סגר אותנו כולנו באי הבנה מוחלטת בנוגע לגאולה השלמה. נכון שהסימנים השלמים, בזכות הגואל האחרון חיים, מאחדים את היהודים, המוסלמים (מדוע רוחו של פאולוס לא הראתה לו את הגעת האסלאם?), הצאן הנאבד של בית ישראל וצאצאי מלכיצדק באמונה אמיתית בבית התפילה של הגאולה השלמה. נכון גם שהסימנים ההתחלתיים וה"מסתוריות" כביכול של הסימנים הנוצרים הלא שלמים, כאשר הם מתוקנים בידי כוכב המפליא, הם מייצגים את האור החדש הנפלא והרוח החדשה עבור כל מי שמבין זאת. ה' אכן סגר אותנו כולנו בעיוורון קשה, כדי לפקוח את עינינו לבסוף לגילוי חדש וגדול[6].

 

מספר עניינים כלליים בנוגע לשליחות ישוע וליחס שלו לברית האוניברסלית

 

   כאשר אנו מדברים על השנים הראשונות של הברית המחודשת בהבחנת נגד לברית החדשה[7], כוונתנו הייתה לקרוא שוב למעבר של החומרים השמישים של כתבי הברית החדשה הנוצרית אל הברית ה"מחודשת"[8] של הגאולה השלמה. כאשר המעבר הזה בוצע, הסימנים הנוצריים לא היו עוד תקפים וכל הטרמינולוגיה הנוצרית הושלכה, ולכן לא היה צורך יותר במונח "ברית מחודשת", מאחר שהכול נפתר בברית החדשה השלמה.

   מאז שבבית התפילה של הגאולה מזבח מלכיצדק (מזבח העמים) מיועד במידה רבה לאנשים שנולדו בהקשר נוצרי, לברית המחודשת יש משמעות מיוחדת. לנוצרים המסורתיים, ללא התיקון והחידוש של "הברית הנוצרית", לא יהיה מקום בבית הגאולה. הדבר מסמל את הצורה החדשה של "הנצרות המוארת", המאפשרת את המעבר לסימנים הגאוליים והמשיחיים השלמים של הגאולה השלמה. לפיכך הנצרות האוניברסלית המסורתית ניתנה על מנת למלא את הפער שנוצר בשנים הראשונות. הצורה החדשה של "הנצרות" עם הכנסייה האוניברסלית שלה הייתה רק מסורתית, ובשנה החמישית של הסימנים השלמים הוזהרנו לטהר את הברית החדשה השלמה של סימני התיקון הנוצרי, והמונח "ברית אוניברסלית מחודשת" נשאר, ללא עקבות של השמות "נוצרי" או "נצרות". השימוש במונח כברית מחודשת של הנצרות האוניברסלית או הנצרות המוארת יהיה טעות ובטווח הארוך יכול לגרום ליותר בלבול מאשר להבהרה. אין "נצרות" אמיתית בגאולה השלמה, ולטרמינולוגיה שלה אין מקום בברית החדשה השלמה.

   הסימן של "ההגעה השנייה" של כוכב כריסטו[9] ניתן למען תיקון הנצרות, כדי לתקן, לטהר, להסביר אותה מחדש ולהשלים את ההסברים של הנצרות ההיסטורית במסגרת הברית החדשה של הגאולה השלמה. השם הרשמי שלה הוא "הברית האוניברסלית המחודשת עבור צאצאי מלכיצדק על מזבח מלכיצדק (מזבח העמים) בבית התפילה של הגאולה השלמה"[10].

   למי שנמצאים על מזבח אפרים ויהודה אין צורך, כביכול, בברית החדשה המחודשת. הם נמצאים בברית החדשה השלמה והולכים בדרך החוק החדש והמנהג החדש. הם גם יהודים מלידה וגם "יהודים חדשים" מגוירים בבית התפילה על מזבח אפרים, והם הולכים בדרך החוק היהודי כפי שאומץ במנהג החדש[11].

   מישהו יכול לשאול: "אם כך, איזו משמעות יש לצורה החדשה המתוקנת של הנצרות עבור כל מי שעל מזבחות אפרים ויהודה בבית הגאולה"?

   התשובה היא לא פשוטה, אך אני אנסה לנסח מספר תשובות פשוטות. לברית האוניברסלית המחודשת יש ללא ספק משמעות עבור כל הברית החדשה השלמה, ולא רק עבור מי שעל מזבח מלכיצדק של העמים, מאחר שהוא נושא את האוניברסליות הנוגעת לכל הברית החדשה השלמה.

   המעבר - הברית החדשה הנוצרית המתוקנת - הברית האוניברסלית המחודשת - הברית האוניברסלית החדשה עבור צאצאי מלכיצדק של הברית החדשה השלמה:

1. מאפשר את ה"איחוד" בין ציבור המאמינים החדש של אומות העולם וישראל המסורתית של ההבטחה, כפי שרמזה רוחו של פאולוס באיגרת אל הרומים, שהוזכרה לעיל.

2. מסביר נבואות אוניברסליות רבות וחשובות הנוגעות לגאולה השלמה.

3. מסביר מונחים חשובים ביותר של הסימנים השלמים הנובעים מן הסימנים המשיחיים והגאוליים ההתחלתיים[12], שהפכו בסיס לסימני הנצרות המקוריים. מונחים אלו ללא ידע המעבר מן הסימנים ההתחלתיים לסימנים הנוצריים וגילוי הסימנים השלמים, לא יכולים להיות מובנים מן המסורת היהודית עצמה. לדוגמא: שני הסימנים השלמים של השופט המשוח במלכות השמים החדשה או של תחיית הגואל האחרון, חיים.

   הברית החדשה השלמה של הגאולה השלמה חייבת להכיל את הברית האוניברסלית החדשה עבור צאצאי מלכיצדק. זהו חלק אינטגרלי של הגאולה השלמה. אנו חייבים, עם זאת, להבין את מקום הברית האוניברסלית החדשה במסגרת הגאולה השלמה.

   בתוכנית הנבואית של הגאולה, כפי שהתגלתה דרך הברית החדשה של הגאולה השלמה, הגאולות הן שלושה, בהתאם לשלושת האבות: אברהם, יצחק ויעקב. מקום שליחות ישוע בתוכנית הנבואית של הגאולה מאוזכרת בתורה בסיפור עקידת יצחק, בו הועלה האיל קורבן במקומו של יצחק, ובנביאים בנבואתו האחרונה של מלאכי אודות "השליחות המשיחית הראשונה והלא מוצלחת". שני האספקטים של שליחות ישוע מוסברים בהרחבה בכתבי ספר המפליא.

   לעם ישראל לא הייתה זכות להכיר במשהו מן הסימנים ההתחלתיים, כפי שהוסבר בתיקון. במבט לאחור, עם זאת, יעקב לא היה קיים לולא יצחק, ויצחק לא היה מתקיים אם לא בשל האיל שהועלה קורבן על-ידי אברהם אבינו.

   הקורבן עצמו מוקם שם בידי ההשגחה האלוהית והתקבל במקומו של יצחק על-ידי אלוהי אברהם. ההבנה של עניין זה תשנה לבסוף את העמדות היהודיות ביחס לשליחות ה"משיחית" המקורית של ישוע. זוהי אמת ותפיסותיה יועלו לבסוף מן המים הנסתרים, שלא היו גלויים קודם לכן אפילו לנביאים ולחכמי ישראל הגדולים.

   ישוע צדק באומרו כי הוא מוזכר בכתבי הקודש. ייתכן והעדיף להיות נביא כמשה, אך במקום זאת הוא היה האיל שהועלה קורבן, ושקרניו נלכדו בסבך, רמז ל"סיבוכים" של כל התיאולוגיה הנוצרית.

   אבות הכנסייה של הנצרות טעו בו כשראו אותו נביא כמשה, אך ישוע העיד על ה"קורבן" המשיחי שעליו לקיים, קורבן שלא מוזכר בהתייחס לנביא כמשה.

   האמת היא שישוע עצמו לא יכול היה להבין את האמיתות שיתגלו רק בזמן הגאולה השלמה, ולכן הוא לא יכול היה להבין בדיוק את מקומו בכתבי הקודש או את ההגדרה המדויקת של השליחות המשיחית.

   אך הוא ידע ש"השליחות המשיחית" הייתה עליו וכי הסימנים המשיחיים ההתחלתיים שנלמדו בסוד בבית הספר האיסיי היו סימנים אמיתיים. דרך לימוד הסימנים השלמים מובן באופן רטרוספקטיבי כיצד הסימנים "המשיחיים" של התורה והנביאים "נראו" על-ידו מסביב לאישיותו, והסיבה שבגללן "הסימנים הנבואיים" הללו היו צריכים "לעבור דרכו" הייתה שהשליחות המשיחית תתרחש. ומאחר שהשליחות, שהייתה חלק מן הצו האלוהי למען הגאולה השלמה בעתיד, הייתה צריכה להתרחש, התוצאה היא שהשליחות יכולה להיקרא רק "משיחית", מאחר שהיא "שליחות" ישועה הקשורה למטרות הגאולה השלמה. שתי שורות של ישועה היו מעורבות כאן, האחת עבור ישועת ישראל המעורבת בסימן קורבן האיל במקומו של יצחק, והאחרת הייתה "ישועה חלקית" שיצאה לאומות עשו-יפת כהכנה לגאולה השלמה שתגיע לבסוף, ה"שליחות שנכשלה" ונחזתה בנבואה האחרונה של מלאכי.

   לפיכך מקום קורבן האיל בברית החדשה השלמה היא ביחס לתפקידו הפונקציונלי בכך שאפשר לגאולה השלישית השלמה להיות מושלמת גם עבור העמים.

   שלושת האבות אינם יכולים להתייחס לשליחויות ה"לא מוצלחות", והם חייבים להתאים לטרמינולוגיה האמיתית של הגאולה. לכן הגאולה השלמה, תחת סימן שליחות יצחק, מתייחסת לגאולת פורים, שבה כל העם היהודי נגאל משמד מוחלט בידי מרדכי הצדיק ואסתר המלכה.

   אנו מבחינים לפיכך בברית החדשה השלמה בין 3 הגואלים של ההיסטוריה היהודית: משה, מרדכי הצדיק והגואל האחרון, חיים, ובין 3 אנשי הגאולה: משה, ישוע וחיים. יש לנו גם סימן הצדיק המתבשר 3 פעמים, בהתייחס לאליהו הנביא, לישוע, בסימן תחיית המתים, ולגואל האחרון, חיים, בסימן השלם של התחייה. האחרון נמצא ביחס להכרזת הגואל האחרון: "הגידו להם שאני הצדיק המתבשר שלוש פעמים בהיסטוריה"[13].

   לפיכך דרך הסימנים האוניברסלים ה"נגאלים" מן הנצרות, הגואל האחרון אינו רק גואל העם היהודי, אלא גם "הגואל האוניברסלי", הגואל האחרון לכל העמים. קיבלנו את הסימן של הגואל חיים, המחבק את האנשים הפשוטים מכל אומות העולם ואומר לכל אחד בלהט ובחום: "אנו כולנו בשר אחד"[14].

   האוניברסליות עצמה לא הייתה יכולה להיות מושגת אם בשלב קודם בהיסטוריה הסימנים המשיחיים ההתחלתיים לא היו קיימים ולא "נפתחו" לאומות העולם.

   סימנים אלו לא היו יכולים להיפתח לאומות אם לא דרך "סרוב" ישראל ל"שליחות" המסמלת את אותם סימנים.

   במובן זה, כפי שרוחו של פאולוס טענה, "סרוב" ישראל היה ברכה לאומות העולם, וזאת גם אם הן "ננעלו" בטעות. סרוב ישראל עצמו היה שגיאה, תוצאה של טעויות קודמות, שבה ננעל העם עד לזמן גאולה השלמה, בו יובן שה' סגר את כולנו באי ציות כדי להציג את חסדו כלפינו לבסוף. כולנו, נוצרים ויהודים, נסגרנו בגזרת אי הבנה הנוגעת לשליחות ההצלה הטרגית, אשר התבצעה על-ידי קורבן האיל הנבואי ההיסטורי.

   לפיכך הברית האוניברסלית החדשה, אשר הגיעה למען הצורך הייחודי של "הנוצרים המחודשים", לא קוראת יותר לנוצרים בשמם זה, אלא "צאצאי מלכיצדק", ומוסרת את האוניברסליות של הסימנים האוניברסלים של הברית החדשה השלמה. הבשורה החדשה של הבנת "הקשר ההיסטורי" שצריך להיות מאוחד כדי שהדרישות האוניברסליות של הגאולה השלמה תתממשנה, מייצגת אור חדש ונפלא שכולם יקבלו אותו בהתלהבות ובפליאה.

 

החותמות והשערים של הגאולה השלמה

 

   לאחר שלמדתי את דברי הפתיחה ביחס לתפקיד הברית האוניברסלית החדשה עבור צאצאי מלכיצדק על מזבח מלכיצדק בבית הגאולה, אנו חייבים להתחיל להציג את מבנה הברית החדשה עצמו.

   הברית האוניברסלית החדשה, כמוסבר לעיל, היא חלק בלתי נפרד מן הברית החדשה השלמה, והיא אינה יכולה להיות מוצגת מחוץ להקשר של הברית החדשה השלמה כולה.

   הייתה זו משימה קשה ביותר למצוא את הברית החדשה השלמה אם לא עבור 6 הסימנים הגדולים הנפלאים עצמם של השנה הראשונה והכפלתם בשנה השנייה. הסימנים עצמם הם "נפלאים" בכל היבט, והם מוסרים את המבנה והאלמנטים הבסיסיים של הברית החדשה השלמה. ככל שסימן החמור מתקדם, תכני האלמנטים הבסיסיים מורחבים, מוסברים, מוגדרים, מנוסחים בכתיבה מדויקת יותר, ומיוסדים בתוך הספרים המגוונים של ספר משנת חיים, בסיוע אל שדי, ה' אלוהינו.

   ששת הסימנים מייסדים את נקודות הייחוס החשובות של הגאולה השלמה במונחי הגואל האחרון, במונחי הזמן, במונחי כוכבי הגאולה, במונחי השופט המשוח במלכות השמים החדשה, במונחי האור האוניברסלי החדש היוצא מבית הגאולה, במונחי סימן חמור אוכל לחם והסימנים המשיחיים שיגיעו לאחר מכן, במונחי הדור הרביעי "המנובא" ובמונחי תחיית הגואל האחרון, חיים. ללא נקודות הייחוס המתוקנות לא היה זה אפשרי "לפתוח" את הגאולה, כשרק על-ידי "פתיחת הגאולה", היא יכולה להיות מוסברת. בכל דרך אחרת, ניתן להיות לכל היותר דורש פסוקים (מישהו שמנסה להסביר את הגאולה השלמה מפסוקי התורה, הנביאים וכו'), ולכך אין קשר למציאות התגלות הגאולה השלמה.

   עלינו להניח בנקודה זו שהקורא מכיר את השמות ואת התכנים הבסיסיים של ששת הסימנים השלמים שניתנו בחלומות, יחד עם הסימן הראשון הכללי, סימן בא הזמן. שבעת הסימנים הללו מייצגים את החותמות של הגאולה השלמה.

   באותו אופן שהסימנים הגיעו בשנה הראשונה והוכפלו בצורה מושלמת בשנה השנייה, החותמות הפותחים חייבים להיות מושלמים בחותמות מסיימים. ומאחר שהשנתיים הראשונות מסמלות גם את שתי התקופות הראשונות בנות 6 השנים, חשוב להשלים 12 שנים של הסימן לפני השימוש בחותמות כדי לסגור את הכתבים[15].

   ליתר דיוק, השנה ה-12 נקראת "שנת החותמות"[16]. כלומר: הכתבים שהוכנו עד לסוף השנה ה-11 "מושלמים" (ככל שניתן) ו"נחתמים" בסוף השנה ה-12. העניין מתרחב, עם זאת, גם לשנה ה-13, הנקראת "השנה של החותם הגדול של פורים החדש". (ראו: החותם הגדול של השנה ה-13). (למרות זאת, החותם הגדול הממשיך עד לסגירתו הסופית מסוף השנה ה-16 עד לפסח של השנה ה-17 - 1999, התשנ"ט, ניתן בסימן כפסח של הדור הרביעי. ראו בכתבים ובחותם הסופי עצמו בפרק 13 של "המלחמה נגד הזוהר"). -

   המשמעות של כתב "חתום" היא שהטקסט כבר מכיל את האיזון הנחוץ להצגה לעולם, אם הצגה כזו תוצדק על-ידי הסימנים. הכתבים לא יכולים להיחתם לפני סוף השנה ה-12, מאחר שהאיזון החדש שמגיע בסוף השנה ה-12 כבר נפטר משולי טעויות הסימנים של שש השנים הראשונות וטעויות הסימנים של שש השנים השניות. בעיקרון שולי הטעות הללו נבעו מסימני תיקון הנצרות של התקופה הראשונה וסימני הרפורמה הגדולה ביהדות של התקופה השנייה. הכתבים שנחתמים לאחר השנה ה-12 הם לפיכך ללא שולי טעות, מאחר שהשיגו את האיזון השלם[17] של הסימנים השלמים של הגאולה השלמה.

   בשנים הראשונות לא ידענו עדיין על קיום מזבח אפרים או מזבח יהודה. היו לנו עדיין את הצורות שניתנו על-ידי הסימנים שתחת תיקון הנצרות: מזבח הנביא, מזבח הכוהן המשוח, מזבח מלכיצדק, מזבח הכנסייה האוניברסלית ומזבח בית הכנסת האוניברסלי. כזה היה אז האיזון הדרוש להשפיע על האיחוד מחדש של ההיסטוריה האמיתית של שליחות ישוע ושל המסורת היהודית. היה זה איזון אמיתי הדרוש למטרה זו, אך לא היה זה עדיין איזון אמיתי של בית התפילה של הגאולה השלמה (שנקרא אז עדיין בית התפילה עבור כל העמים).

   רק בסוף תקופת התיקון, הסימנים מסרו לנו שסימני הכנסייה האוניברסלית, לאחר התיקון הראוי של הנצרות המסורתית, הפכו ל"משקל מת" ויש "להשליכם" לגמרי. נטלנו את מה שהיה דרוש מאותם סימנים למטרת התיקון והאיחוד מחדש. כאשר הם הושלמו, ה"ישות" של הכנסייה האוניברסלית בבית הגאולה הפכה ל"משקל מת" שאין לסבול אותו בין הצורות האמיתיות של בית התפילה הגאולי. עם זאת, ללא הכנסייה האוניברסלית, לבית הכנסת האוניברסלי מנגד הייתה משמעות מועטה, אם בכלל. לפיכך אחרי השלכת סימני הכנסייה האוניברסלית, הסימנים חשפו מה ניצב ומחכה בגרעין המזבחות הללו, ואז צמחו מזבחות אפרים ויהודה.

   הדבר שינה את האיזון של בית הגאולה, מאחר שבמקום הכנסייה האוניברסלית, יש לנו כעת מזבח אפרים, מזבח "יהודי" עבור הצאן הנאבד של בית ישראל כאשר יחזרו לגבולותיהם. הטיהור מן הנצרות המסורתית, יחד עם שורשיהם מהר סיני, מחזירים אותם חזרה לעם היהודי, כיהודים המגוירים על מזבח אפרים. ללא הטיהור הקודם של הכנסייה האוניברסלית, לא ניתן להחזיר את הצאן הנאבד לביתו. בנקודה זו ברור גם שמי שהינם מן הצאן הנאבד, אך אין להם עדיין את הכוח להתגייר על מזבח אפרים, ימצאו את מקומם על מזבח מלכיצדק ובסימן שהגיע לדניאל, הוסבר כי הם נקראים צאצאי מלכיצדק.

   השול השני של הטעות, תחת סימן הגאולה הנסתרת של אסתר עבור הרפורמה ביהדות, מגיע בשל הצורך להתמודד עם מציאות של יהדות העוברת רפורמה אמיתית, הרצויה על-ידי אלוהי ישראל למען העם היהודי בגאולה השלמה. להגיע לרפורמה ביהדות המגשימה את דרישות כל המצוות שבהן העם מצווה, ובאותו הזמן להכיר ברמות השונות לגמרי של הצרכים הרוחניים בקרב בני העם היהודי, הוא דבר מדהים בלשון המעטה.

   אם בתיקון הראשון שול הטעות היה קרוב מדי לטרמינולגייה הנוצרית המסורתית, ברפורמת היהדות שול הטעות הרחיק עצמו יתר על המידה מן היהדות המסורתית. למעשה יש הבדל עצום בין שתי נקודות הקיצון מאחר שבראשונה המסורת עצמה היא שקרית, ובשנייה המסורת היא אמיתית.

   אנו כעת בשבוע שלפני פסח התשנ"ה. הטקסט לעיל הנוגע לברית האוניברסלית המחודשת מבוסס על כתב ארוך מאוד שנכתב בתקופה הראשונה באיטלקית. הוא לא היה תקף, מאחר שהכיל טעויות שוליות, הן בטרמינולוגיה והן בתכנים. בתחילת שנה זו שיכתבתי את הכתוב ותיקנתי את השוליים הקודמים של הטעות. אני משכתב כעת שוב את הטקסט ומיישם את האיזון החדש לאחר שקיבלתי את האינדיקציות לתיקון שול הטעות, לא כל כך עבור התקופה השנייה בת 6 השנים, כמו עבור כל 12 השנים והסימנים המשיחיים, אלו של החמור, משיח בן יוסף, של התקופה הראשונה ואלו של החמור, משיח בן דוד, של התקופה השנייה. ביחד מדובר ב"סימנים המשיחיים" שהביאו אותי לטעות ולהחשיב עצמי לחמור משיחי, ולכן לסימן משיחי, בעוד שלמעשה אני סימן של איש הסימנים המכריז על הסימנים השלמים של הגאולה השלמה, שביניהם נכללים גם הסימנים המשיחיים, הן של יוסף והן של דוד, אשר הובאו על-ידי החמור האוכל את לחם הגילוי החדש (ראו יומן החמור בעל שלוש העיניים).

   תיקון שול הטעות של סימני הרפורמה ביהדות הגיע לשיא בישראל, כאשר קיבלתי את החלום שבו הגואל האחרון, חיים, נזף בי ואמר: "הגעתי כעת מפגישה עם משה רבנו, והוא אמר לי להגיד לך להסיר את החטא מפיך, בעקבות דבריך בלילה הקודם". היה זה כאשר הגעתי למחשבה שגויה ולפיה הוטלה עלי המשימה לחדש את התורה, ואמרתי זאת לשרה (מרקוס). אם לא הייתי מבין זאת, ההארה הנפלאה של הרפורמה הגדולה ביהדות הייתה מרחיקה אותי מן הבסיס. החלום גם העניק לי את המידות הנכונות אודות מה שמשתמע מ"חידוש" התורה. ראו בכתבים. - - -

 

 

אלו הם החותמות באיזון החדש של נשיקה:

1. חותם סימני איש הסימנים.

2. חותם סימני כוכבי הגאולה השלמה.

3. חותם סימני השופט המשוח במלכות השמים.

4. חותם סימן האור החדש של חנוכת החנוכות.

5. חותם סימן החמור אוכל לחם.

6. חותם סימני הדור הרביעי וסימני הבניין החדש.

7. חותם סימן הצדיק הקם לתחייה, המורה חיים.

 

   המורה חיים הוא הגואל השלישי של ישראל, כפי שהוא עצמו הכריז: "הגידו להם שאני הצדיק המתבשר שלוש פעמים (בהיסטוריה)". פירשנו את "שלוש פעמים": שלוש פעמים שלוש או שלוש מערכות גאוליות של שלוש. אם אנחנו מדברים ישירות על המונח "גואל", הוא מתייחס למשה, למרדכי ולגואל האחרון, חיים. אם אנחנו מדברים על שלושת אנשי הגאולה, הכוונה היא למשה, לישוע ולגואל האחרון, חיים. אם אנחנו מדברים על הצדיק "המתבשר" שלוש פעמים, ההצהרה היא ביחס לסימן תחיית המתים ומתייחסת לאליהו הנביא, לישוע ולגואל האחרון, חיים. כדי להימנע מבלבול אנו משתמשים במונח "הגואל האחרון".

   בהתייחס לכינוי של ישוע: "צדיק" (מושג בעייתי מאוד ביחס לישוע), אין הכוונה לרמת הצדיקים הנסתרים הנעלים או לרמתו של משה רבנו, שאין להשוות אליה. הרמה, עם זאת, קשורה ל"צדיק באמונתו יחיה", רמה של קורבן האיל המשיחי שמכונה "צדיק", בהתייחס לצידוק שליחותו ובמיוחד לקורבנו, שהתקבל בפני ה' אלוהינו, כפי שהוכח על-ידי סימן תחיית המתים.

   החותמות עוקבים אחר הסימנים. מלבד הסימן הכללי הראשון "בא הזמן", שנחתם כסימנו של פרץ, איש הסימנים, חותמות הגאולה הם 7 חותמות של הגואל האחרון, חיים, המייסדים את הגאולה השלמה בעולם.

   שבעת החותמות מותאמים גם לשבע המעגלים הנבואיים.

המעגל הנבואי השביעי

חותם הצדיק חיים הקם לתחייה

הגאולה – אהיה אשר אהיה

המעגל הנבואי השישי

חותם הדור הרביעי וחותם הבניין החדש

מלחמות ה' צבאות

המעגל הנבואי החמישי

חותם האור החדש של חנוכת החנוכות

הגאולה השלישית השלמה של האנושות – ה' אל עולם

המעגל הנבואי הרביעי

חותם החמור אוכל לחם

סימני עבודת החמור – אל חי

המעגל הנבואי השלישי

חותם השופט המשוח במלכות השמים

ישועת העמים – אל עליון

המעגל הנבואי השני

חותם כוכבי הגאולה

גאולת ישראל – ביראת ה' אלוהינו

המעגל הנבואי הראשון

חותם סימן איש הסימנים

אהבת אל שדי

 

   ישנם עוד דרכים לבצע התאמה, אך הנקודה העיקרית היא שבין חותמות הגאולה והמעגלים הנבואיים של הגאולה יש התאמה, וכמו כן ישנה התאמה בין הסימנים השלמים והמעגלים הנבואיים. דיון על המעגלים הללו יתבצע במקום אחר. - -

   כעת אנו מגיעים לרשימת 49 השערים (והשער החמישים). שבעת החותמות שפוגשים כביכול את הסימנים, פותחים את 49 השערים, ומעניקים שבעה שערים לכל שבעה סימנים (ששת הסימנים עם הסימן החמישי המוכפל בסימן הדור הרביעי וסימן הבניין החדש).

 

בסימן הכוכבים, שבעת החותמות הפותחים שבעה שערים:

1. שער ספר כוכבי אברהם אבינו.

2. שער כוכב הבניין הנשאר בזמן.

3. שער כוכב הגאולה.

4. שער הכוכב הרביעי הנעתק.

5. שער מורה כוכבי הגאולה השלמה.

6. שער כוכב השופט המשוח במלכות השמים.

7. שער כוכב כריסטו, הבא בזכות הענווה.

 

שבעת החותמות בסימן מלכות השמים המעניקים שבעה שערים:

8. שער ארמון מלכות השמים.

9. שער מלכות השמים, מדרגות השיש הלבן המגיעות לארץ.

10. שער השופט המשוח במלכות השמים.

11. השער הנסתר של המורה חיים.

12. שער מדרגות השיש הלבן כדי לעלות אל המידות.

13. שער האבנים הנפלאות של מלכות השמים.

14. שער ההגנה החדשה של מלכות השמים.

 

שבעת החותמות בסימן האור החדש המעניקים שבעה שערים:

15. שער חנוכת החנוכות, חנוכת בית הגאולה.

16. שער ההארה הגדולה של הבשורה החדשה.

17. שער האיחוד בין היהודים לצאצאי מלכיצדק בבית הגאולה.

18. שער האיחוד בין הערבים ליהודים על מחצלת האסלאם בבית הגאולה.

19. שער האיחוד בין הצאן הנאבד של ישראל ויהודה על מזבחות אפרים ויהודה.

20. שער בית ספר השושנה של בית הגאולה.

21. שער הכהונה החדשה בבית הגאולה.

 

שבעת החותמות בסימן החמור אוכל לחם המעניקים שבעה שערים:

22. שער סימני החמור אוכל לחם.

23. שער החמור המלקק את אבני בית הגאולה (לכל אחת יש טעם משלה, אם יש לכם בלוטות טעם חמוריות).

24. שער החמור הנוער (זה לא היה כל כך מיוחד לולא העובדה שהנעירות יכולות להיות מובנות בכל שפה).

25. שער החמור המביא את הבשורות הטובות (לא יכולתם לקבל אותן ישירות, אם הן לא היו יוצאות מפי החמור).

26. שער הנישואין בין החמור וזנב החמור (אני אספר לכם את סיפור זנבי, כאשר הוא מכשכש בין הכוכבים לארץ).

27. שער החמור הלבוש כאריה (אני שואג כאריה, אך יש לי לב של חמור).

28. שער החמור המודרך על-ידי הגואל (כיצד החמור יודע את הדרכים, אם הגואל לא מושך אותו באוזניי).

 

שבעת החותמות בסימן הדור הרביעי המעניקים שבעה שערים ואז שבעה:

29. שער המעגל הנבואי השביעי – אהיה אשר אהיה.

30. שער המעגל הנבואי השישי – ה' צבאות.

31. שער המעגל הנבואי החמישי – ה' אל עולם.

32. שער המעגל הנבואי הרביעי – אל חי.

33. שער המעגל הנבואי השלישי – אל עליון.

34. שער המעגל הנבואי השני – ה' אלוהינו.

35. שער המעגל הנבואי הראשון – אל שדי.

   שבעת המעגלים הנבואיים, כסימן הדור הרביעי, מוכפלים, כלומר הם מעניקים נבואות שליליות וחיוביות. לפיכך יש שבע קטגוריות של חטא, שאותן יש להוקיע ומוזכרות בנבואות השליליות:

א. חטאי שנאה בין אנשים.

ב. חטאים נגד ה', מחוסר אמונה.

ג. חטאים נגד הטבע.

ד. חטאים נגד הרוח.

ה. חטאי הלשון.

ו. חטאי מגדל בבל.

ז. חטאי עגל הזהב.

 

   מן הצד החיובי שבעת החותמות מעניקים שבעה שערים של הבניין האהוב של בית הגאולה:

36. שער הפינה הראשונה.

- האמונה האמיתית של הלב.

- האמונה של הצדיקים הנסתרים.

37. שער הפינה השנייה.

- אמונת התורה והמסורת, אמונה בניסים וביכולת-כל של האל.

- הדיבר הראשון.

38. שער הפינה השלישית.

- אמונה בסימנים השלמים של הגאולה השלישית השלמה.

39. שער הפינה הרביעית.

- האמונה המונותיאיסטית הטהורה של הדיבר השני.

40. שער מזבח הנביא.

41. שער מזבחות הכוהן המשוח ומלכיצדק.

42. שער מזבחות אפרים ויהודה.

 

   אך בנשיקה הבניין האהוב נקרא הבניין בן 7 הקומות, כשכל קומה מייצגת שער.

36. שער הקומה הראשונה.

- מחצלת התפילה של האסלאם.

- בית הספר של הברית החדשה השלמה עבור המוסלמים.

37. שער הקומה השנייה.

- מזבח יהודה.

- מזבח בנות יעקב.

38. שער הקומה השלישית.

- מזבח מלכיצדק.

- מזבח העמים.

בית הספר של השושנה והשושנה הצהובה.

39. שער הקומה הרביעית.

- מזבח ישראל הגדול (זהו מזבח עבור כל מי שעובד נמרצות בסימני החמור).

40. שער הקומה החמישית.

- מזבח אפרים.

- מזבח בנות ישראל.

- מזבח השושנה.

41. שער הקומה השישית.

- מזבח הנביא.

- בית ספר הנבואה.

42. שער הקומה השביעית.

- מזבח הכוהן המשוח.

- מזבח הכוהנת המשוחה.

- בית ספר הכהונה החדשה.

- מזבח הנישואין.

 

שבעת החותמות בסימן הגואל האחרון, חיים, שקם לתחייה, מעניקים שבעה שערים:

43. שער הגואל האחרון, חיים, שקם לתחייה.

44. שער תחיית המתים השלמה והסופית.

45. שער הצדיק הנבחר, השופט המשוח במלכות השמים.

46. שער עץ חיי הנצח.

47. שער הנישואין החדשים.

48. שער האהבה.

49. שער השלום.

 

השער ה-50

 

   בטקסט הראשון מלפני שש שנים יש דיון בין החמור לפרץ אודות המשמעות של השער ה-50. אני אקשר את הביטויים שנכתבו להסביר את השער.

   ראשית החמור גורם להבנה כי זה הוא שקיבל בשמחה את 49 השערים, בעוד פרץ לא יכול היה אפילו למצוא את המפתח לביתו.

   בינתיים, פרץ לא יכול היה למצוא את המפתח לביתו והאמין כי החמור לקח אותו. הוא האשים אותו ואמר: "האם הם לא מספיקים לך, משקלי כל המפתחות שאתה מחזיק, כולל מפתח הבית שלי?".

   אנו רואים של-49 השערים יש שערים, מפתח לכל שער, וכי החמור אוכל לחם הוא האחד שמחזיק בהם.

   החמור ענה כי הוא לעולם לא לקח את המפתח וכי טוב יעשה פרץ אם יחפש בכיסיו.

   פרץ דחה בעדינות את הרמיזה כי שכלו מעט מעורפל בימים אלו, אך עם זאת הוא הקשיב לדברי החמור מאחר שזכר חלום מן השנה הראשונה בו המורה חיים נזף בו ואמר: "המפתח הוא בכיסך ואתה גורם לקדוש ברוך הוא לחכות". היה זה כאשר פרץ התחיל לכתוב.

   ואכן פרץ מצא את המפתח והחותם בכיסו. על המפתח לביתו נכתב: "מפתח לבית התפילה של הגאולה השלמה". על החותם נכתב: "חותם הסימן של פרץ, הוא אשר פרץ את הגדרות והוא הראשון להכריז "בא הזמן".

   החמור ברך את פרץ על שקיבל משמים את חותם השער ה-50, שאותו הוא מכנה גם "ירושת יהושע בן נון, במפתח לניצחונות עבור בית הגאולה. החמור גם אמר: "צמח הגיע. מפתח דוד הוא שלך". הוא ניסה אז להעלות את המורל של פרץ ולהבטיח לו שהמורה חיים מרוצה, אחרת לא היה הוא מעניק לו את המפתח החמישים.

   פרץ הודה אז שללא החמור הוא לא יוכל לעשות שום דבר והרבה בשבחים לחמור המדייק שלכבודו נאמר בלטינית: "בעל החיים לא טועה" (ERRARE NON ANIMALUM EST). פרץ הפסיק אז לדאוג, וקיבל תזכורת מן החמור אודות דברי המורה: "עבורך זהו חטא לדאוג ביחס לכל דבר. אל שדי יודע כל דבר. אודות מה אתה צריך לדאוג?"

   פרץ המשיך להסביר שהשער ה-50 ראוי בהחלט לשמחה מאחר שהוא מסמל את הוודאות שעבודת בית הגאולה תתבצע. ודאות זו היא גם ביחס ל"הבנת" ה"חכמה" ו"הענווה הראויה" שניתן למצוא בכל מילה של הבשורה החדשה. ה"אמת" שוררת בעולם כאשר השער ה-50 מגיע. גם השמש נדהמת במסלולה כאשר מלאכי השער ה-50 יורדים.

   החמור, שעדיין לא השתכנע משמחתו של פרץ קרא לו "להרים את הפרגוד". פרץ ניסה להסביר בדרמטיות כי הוא מוטרד מאחר שהיהודים יהיו האחרונים שיבינו. החמור ענה כי אין זה מטריד אותו, ואין לכך קשר ליהודים או בכלל. נקווה שאדם כלשהו, ואין זה משנה אם יהודי הוא או לא, יהיה בקיא בענייני הגאולה ויתפלא מן ההבנה החדשה של הבשורה החדשה. "האם לא תהיה שמח אז?".

   "הקשב כעת, פרץ", החמור המשיך, "מאחר שאתה תמיד זקוק לי. אדם לבדו לא יכול לעשות זאת. לא לחינם חמור נשלח להדריך אותך בהבנה. אני מופתע ממך, נדהם ממש. קיבלת את מפתח השער ה-50, ועדיין לא פתחת את דלת ההבנה. אתה חושב בהיגיון של נביא זקן ולא של פרץ הצעיר. אתה חושב על העבר ואינך קולט את פלא ההווה. אתה חושש ממה שלא קרה במשך 2000 שנים, במקום לשמוח אודות מה שאתה עובר כעת, וליהנות ממה שיקרה בעוד מספר דקות. זוהי הבעיה שלך. אתה יודע הכל, אבל אינך מבין דבר, מאחר שהתפיסה האמיתית מביאה לשמחה אמיתית, ולהפך, השמחה הנכונה מאירה את ההבנה האמיתית.

   "כעת אני אסביר ואתה תבין את טעותך. המפתח ה-50 הוא "הבטחה" מן המורה חיים שהאיש, האישה והילדים מכל רמה ישמחו בליבותיהם בהבנת הבשורה החדשה.

   "אך השאלה מי מגיע ראשון מדאיגה את מי שרצוי בידי ה' עבור הישועה האוניברסלית. אם המלומדים יגיעו ראשונים, הם לא ישאירו מקום לשמחה של העם הפשוט שיש לו אמונה גדולה. צודק מאוד ש"האחרון" יהיה "הראשון" ליהנות מן הבשורה החדשה. השער ה-50 הוא הבטחה של המורה כי הפשוטים הם אלו שיטפסו ראשונים על מדרגות השיש הלבן של ההבנה האמיתית, והם יהיו אלו שילמדו את ה"מלומדים" את אמת הבשורה החדשה. אין זה מספיק שהמלומדים יאירו את עצמם באיזון מושלם של 50 שערים. זהו נס מאיר הרבה יותר לפיו אנשים שעד אתמול לא קראו ספר ידהימו את מוחות החכמים עם האור החדש של הגאולה השלישית השלמה. וכעת, פרץ, האם אתה רוצה להשתמש במפתח או לא?".

   פרץ השתכנע וסיכם: "בסדר, חמור טוב. ניצחת אותי שוב. כעת אני מבין מדוע לא יכולתי למצוא מפתח לביתי ומדוע חשבתי שלקחת אותו. החזקתי בו, אך לא יכולתי להבין אותו או להשתמש בו ללא הבנת החמור. כעת כשאני יודע איך להשתמש בו, השער ה-50 של "ההבנה המבורכת" ירד לפתוח את לב העדר האהוב לאור האמיתי של אל חי, בגילוי הגדול שנכתב על לוחות לבבות בני הצאן הנאבד של בית ישראל[18]. 

 

   לאחר מכן, בפרק השני של המנהג החדש (Patto Nuovo), פרץ אישר שהשער ה-50 הוא השער הכללי המתאים לסימן הראשון הכללי "בא הזמן", והסביר: 50 השערים מכילים את האלמנטים של הבשורה החדשה של הגאולה השלמה. שבעת החותמות שייכים למלכות השמים. כאשר הצדיק הנבחר מגיע למלכות השמים, הוא שולח במהירות לכל תלמיד את החותם הכללי של השליחות, דרך הסימן "בא הזמן" כדי לפתוח את הגאולה על הארץ. לאחר מכן, דרך חלומות נפלאים ונבואיים לתלמידים ודרך סימנים המבוצעים ועבודה שמושלמת, המורה מראה כי המפתחות פותחים את השערים היורדים לארץ. כאשר מישהו מגיע לשלמות 50 השערים, יש שמחה גדולה, מאחר שהשלב הראשון של ירידת מלכות השמים לארץ מסתיים, והקשר הראשון והמושלם בין מלכות השמים לבין הארץ מיוסד. השלמות של הירידה, עם זאת, מצריכה 12 שנים. 6 שנים תחת סימן הכוכבים ו-6 שנים תחת סימן מלכות השמים. ואכן שני המעגלים יוצרים את חותם הגאולה השלמה בעולם. ---- כל העבודות (הכתבים) חייבים להיחתם בסוף 12 השנים. ---- כעת זה הזמן להשקות (נשקה) את הצאן בהבנה חדשה של השערים החדשים של הגאולה השלישית השלמה. אך הסיום, הנשיקה של הבנה זו מגיע בשנה ה-12 של הסימנים. ---- כעת אני מבין את דברי החמור אוכל לחם. בלעדיו לא הייתי מצליח לעשות זאת, אך היה עלי לשלם מחיר כבד. הם נגעו בזנב החמור. כעת, עם זאת, כשקיבלתי את מפתח השער ה-50, אני אצדיק אותה שוב ואראה לכם לאיזו רמה של אמונה והבנה יכולה זנב החמור להגיע (פרץ, 11 במאי 1988).

 

   6 שנים עברו (6 במאי 1994). אתמול במילאנו בזמן חנוכת גלריית הקדרות המזרח תיכונית של מיכאל אסתר מפרס, קיבלתי, ברוך השם, את סימן השער ה-50, או את חותם השער ה-50 מאליהו הנביא, זכרו לברכה, דרך אימה של מיכאל אסתר.

   הלילה דבורה, זנבי, הגיעה לגבהים עצומים של אמונה והבנה, והיא הרסה רוח רעה שניסתה להפיל את הסימן. מרים בביקורה בנאפולי ראתה את סימן שערה של דבורה. דניאל ראה את סימן השינוי החיובי והשלם של מזל הסימן. בתוך האוהל דבורה, בשם אל שדי, הרסה לעד את הרוח הרעה של לב החזיר השנוא, וחתמה את עצמה לכל חייה בסימנים השלמים של הגאולה. אני חושב שדבורה מעתה ואילך צריכה להיקרא מזל-דבורה, מאחר שהיא הביאה את מזל הגאולה למטה אל הארץ. היא עשתה זאת אתמול כאשר היא הלכה יחפה ברחובות מילאנו.

ספר משנת חיים

ספר המפליא

הברית האוניברסלית המחודשת עבור מזבח מלכיצדק בבית הגאולה השלמה

 

 

היחס בין הסימנים השלמים לסימנים הלא שלמים

 

   בסיסי להבנה בכל ספר המפליא הוא היחס שבין הסימנים השלמים לסימנים ההתחלתיים מלפני 2000 שנים. אלו הם 50 השערים המשלימים את ההבנה של מכלול היחסים:

1. אנו מדברים על הסימנים המשיחיים והגאוליים השלמים של הגאולה השלמה, מאחר שהיסטורית זמן הגילוי של הסימנים ההתחלתיים עבר.

2. הסימנים ההתחלתיים לא היו רק סימנים משיחיים אלא גם גאוליים, כשכל מה שקדם לסימנים אלו בדרך הגאולה: האבות, גאולת מצרים, התורה, הנביאים, גאולת פורים, חנוכה וכו', צריך היה "להיכלל"[19] באותם סימני ביניים משיחיים. אחרת היו הם מתנתקים מן ההיסטוריה האמיתית של הגאולה ולסימנים המשיחיים לא היה ערך.

3. הדבר אומר שהסימנים הגאוליים והמשיחיים ההתחלתיים, ש"נצמדו" בתוקף ליהדות המסורתית, היו לחלוטין בגבולות האמונה המונותיאיסטית, ובניגוד מוחלט ל"נצרות" שיצאה מאוחר יותר מאותם סימנים (הסימנים התגלו בסוד ובשבועה לחכמי בית הספר האיסיי)[20].

4. תהליך הבנת הסימנים ההתחלתיים מתחיל עם הגעת הסימנים השלמים. בלעדיהם לא היה מתקבל גם הידע אודות קיומם של הסימנים הנוצריים ההתחלתיים[21]. גם מן הסימנים השלמים אנו יכולים להבין במבט לאחור את התכנים הבסיסיים של הסימנים ההתחלתיים, אם כי זה לא היה אפשרי ללא ה"סימנים" של כתבי הברית החדשה הנוצרית.

5. זאת מאחר שהסימנים הבסיסיים של הברית החדשה הנוצרית, ללא ההשלכות התיאולוגיות והצהלות המופרזות, הם סימנים נבואיים אמיתיים, המבוססים על הסימנים ההתחלתיים של בית הספר. לדוגמא: בסיס סימן שלושת המאגים שעקבו אחר כוכבו של כריסטו היה באמת הכוכב, כפי שהתגלה בסימן הכוכבים של הסימנים השלמים. סימן הברית החדשה הנוצרית של מלכות השמים היה "סוד" של בית הספר, והוא נתמך על-ידי מלכות השמים החדשה והשלמה של הגאולה השלמה. הסימן בברית החדשה הנוצרית של חנוכת בית התפילה החדש ויישומו האוניברסלי הוא בצורת חנוכת החנוכות בסימנים השלמים. האתון שעליה רכב ישוע, סימן הידוע מן הנביאים אשר "הוגשם" בידי ישוע באופן הידוע בברית החדשה הנוצרית, מעניק בסימנים השלמים את סימן החמור האוכל את לחם מלכות השמים, שעליו "רוכב" ואותו "מנהל" הגואל האחרון, חיים. סימני הברית החדשה הנוצרית של אחרית הימים ויום ה' מובאים בצורות שונות בכתבים הנוצריים ו"מושלמים" בסימן השלם והכפול, סימן הדור הרביעי וסימן הבניין החדש. סימן הברית החדשה הנוצרית של תחיית כריסטו מושלם בסימן השלם של תחיית הגואל האחרון, חיים.

6. אלו הם הסימנים העיקריים שיש ללמדם ביחס לסימנים ההתחלתיים, אם כי יש רבים אחרים. חשוב להבין כי מבנה הגאולה השלמה הוא חדש לגמרי, ולא היה ידוע קודם לכן ליהודים או לנוצרים. לפיכך רק מן הסימנים השלמים אנו יכולים להבין עבור מי הצורות הראשונות נועדו ומה הייתה מטרתן האמיתית. סימן החמור הוא דוגמא נוערת. לפני כן אף אחד לא ידע שהגואל הוא הגואל ולא המשיח, וכי הסימנים של הסימן המשיחי של הדור הרביעי הם בידי החמור אוכל לחם. וכיצד עוד היינו יכולים ללמוד, לבסוף, את שוני הרמה העצום בין השופט המשוח במלכות השמים ובין הקו המשיחי של החמור, משיח בן דוד? הי-הא!

7. ישוע לא היה חמור וגם לא הגואל, אף על פי שהוא האיש השני של הגאולה. ועדיין שליחות הביניים המשיחית הייתה חייבת לשאת את שני סוגי הסימנים, מאחר שהסימנים ההתחלתיים היו צריכים להכיל את גרעיני הגאולה העתידית. קחו לדוגמא את סימן הברית החדשה הנוצרית, המלמד שלבן האדם יש הכוח לסלוח לאחר על חטאיו. ישוע היה צריך למלא את תפקיד בן האדם, מאחר שהסימנים ההתחלתיים הנוצריים היו צריכים ללמד אמת זו למען העתיד, וישוע היה צריך לבצע סימנים המעידים על כך. ישוע, עם זאת, לא היה "בן האדם" הנבחר, שהתגלה עבור הגאולה השלמה[22]. לעומתו, לגואל האחרון יש הכוח לסלוח לחטאיו של אדם, במיוחד אם אותו אדם הינו מאמין ולומד מן הברית החדשה של הגאולה השלמה. גם החמור, בזכות הגואל האחרון, יכול להסיר בליקוק את חטאי האנשים[23].

8. מאחר שכל הסימנים הגאוליים והמשיחיים היו צריכים לעבור דרך שליחות ישוע, ומאחר שישוע עצמו לא היה יכול לדעת את צורות הגאולה השלמה, אין פלא שגם הוא התבלבל בצדק בנוגע לזהותו, כפי שניתן להסיק מביטויים רבים שלו. כדי להגשים את שליחותו, הוא היה צריך לראות את כל הסימנים המשיחיים והגאוליים מסביב לאישיותו.

9. ישוע לא היה יכול אלא להילכד בסבך, ועוד יותר מכך, כל הנצרות הייתה חייבת להילכד בסיבוכי השווא של היהירות התיאולוגית. אם אחת הצורות החדשות של הגאולה השלמה הייתה ידועה לו, הוא היה יכול להגשים את שליחותו, ולהפך, אם לא היה סבך, האומות לא היו מקבלות אמונה מן השליחות. אם ישוע היה אומר משפט "מאוזן" אחד בברית החדשה הנוצרית, כדוגמת: "זכרו, אף על פי שהשליחות המשיחית היא עלי, אני רק אדם. אל תראו בי אל ואל תקראו לי אדון. התפללו רק אל ה' ולא אליי, מאחר שגם אני מתפלל רק אליו", שליחותו לא הייתה מתקבלת לעולם בקרב אומות העולם, שלא היו עדיין מוכנות לקבל את המונותיאיזם בצורתו הטהורה[24].

10. גם מיקום השליחות לא היה יכול להיקלט על-ידי ישוע עצמו ובוודאי לא על-ידי הנצרות שבאה אחריו. ה"מיקום", חוץ מהיותו חלק מגילוי הסימנים השלמים, שהיו מתקבלים קודם לכן, היה הורס את האיזון הדרוש להחזיק את הנצרות לאחר מכן. מיקום שליחות ישוע היה גם נסתר בסבך עבור כל אחד. הוא היה האיל שהוקרב במקום יצחק אבינו. לא נוצרים ולא יהודים ידעו כי האיל שנשלח על-ידי ה' היה נבואי לשם שליחות הקורבן ה"משיחית" הייחודית של ישוע. לדעת את זאת לפני הסימנים השלמים היה יותר מדי עבור יהודים ופחות מדי עבור נוצרים, אך קבלת המידע במסגרת הסימנים השלמים היא האיזון הנכון עבור שני הצדדים.

11. עבור הנוצרים: לאחר תיקון הבתולין, התרת השילוש, הרס ההאלהה של כריסטו ושריפת הלוגוס של יוחנן, מה שנשאר בנצרות הוא: א. שליחות ישוע. ב. שיעוריו. ג. קורבנו. ד. תחייתו. קורבן האיל של יצחק מייצב לעד את הצורה החדשה של הנצרות האותנטית ומאפשר לנצרות לרדת לארץ בהקשר תנ"כי אמיתי.

12. עבור היהודים: אם עבור הנוצרים הבחינה מחדש של הנצרות מורידה את ישוע אל הארץ, הבנת היהודים את השליחות הנבואית מחזירה את ישוע למישור חדש, מעוררת את רוח חכמת ה' ומבטלת את עיוורון האנושות. אם השליחות לא הייתה מנובאת בתורה, לא הייתה דרך לקשור אותה להיסטוריה היהודית.

13. באותו זמן הבדל האיזון בין היהדות המסורתית לבין הנצרות החדשה, בין המצווים בחוקי ה' ובין אומות העולם, נשמר. אם נאמר זאת בפשטות: היהודים מתעניינים בעיקר ביצחק, אומות העולם אוהבות את האיל. הפיוס מגיע כאשר היהדות מבינה שהאיל הוקרב למען יצחק והנצרות מבינה שקורבן האיל היה בזכות אברהם ויצחק. כוונת ה' הייתה להציל את יצחק (ואיתו את כל ישראל), ולא להקריב את האיל. כאשר האיל הוקרב, הייתה זו הפגנת אהבה כלפי יצחק וכלפי עם ישראל הנבחר. לאומות העולם יש עם זאת הזכות להעניק חשיבות מיוחדת לשליחות האיל שנשחט כקורבן במקומו של יצחק אבינו.

14. היהדות יצאה לבני יעקב. הנצרות יצאה לאומות עשו. האם יצחק לא הביא אותם יחד? יש פסוק קשה בתורה ופרשנות קשה במסורת המלווה אותו. אף אחד לא מדבר עליו, מאחר שההשלכות הן קשות מדי. הוא יתגשם כמובן באחרית הימים: "וַיְהִי, אַחֲרֵי מוֹת אַבְרָהָם, וַיְבָרֶךְ אֱלֹהִים, אֶת-יִצְחָק בְּנוֹ; וַיֵּשֶׁב יִצְחָק, עִם-בְּאֵר לַחַי רֹאִי" (בראשית, כ"ה, 11). רש"י שאל מדוע אברהם עצמו לא בירך את יצחק, מאחר שהברכה ניתנה למעשה לאברהם כדי שיברך את בנו הנבחר? רש"י ענה כי אברהם ראה באופן נבואי את אומות עשו שיצאו דרך יצחק ואת שנאתם לבני ישראל, והתבלבל. בשל כך הוא לא ברך את יצחק, אך אמר לה': "זוהי הברכה, שבעל הברכה יברך את מי שברצונו לברך", ויברך ה' את יצחק בנו. ----

15. הקושי של צרת אברהם שבעטיה הוא מסר את הברכה נבעה פחות מגילוי שנאת אומות הנצרות כלפי היהודים במשך עשרים מאות, אלא יותר מראיית החיזיון הנבואי לאחר כל האהבה והתקווה שהיו לו כלפי יצחק והנבואות בנוגע אליו, ואי הידיעה אם יצחק שווה לברכה בסוף ימיו.

   אך ה' ברך את יצחק, אף על פי שהחיזיון הנבואי של אברהם היה ממשי ועל אף שנאת צאצאי עשו נגד עם ה' הנבחר.

   קשה הוא גם המיקום של המילה "בנו" ב"ויברך ה' את יצחק בנו". האם איננו יודעים שיצחק היה בנו של אברהם? ואם הכרחי היה להדגיש זאת, מדוע לא נאמר: "ויהי לאחר מות אברהם, ויברך ה' את בנו יצחק"?. נורא הרמז המצוין כאן. המשפט כאילו אמר: "אתה אברהם, כאביו של יצחק, היית צריך לברך את יצחק בנך, אך מאחר שלא עשית זאת, אני אהיה אביו ואברך אותו". זהו רמז ל"שליחות המשיחית" הקשורה לאב השני, יצחק, שליחות שבין מגוון שמותיה היא מכונה גם: "שליחות בן האל". נוראות דרכי ה' בהיסטוריה הקדושה של הגאולה.

16. המשמעות היא שיגיע זמן לבני ישראל כאשר אברהם, בשל הנבואות השליליות שחזה, לא יהיה מסוגל לברך את בנו יצחק. ה' יתערב, עם זאת, כאב, במקום אביו הביולוגי של הבן, ויברך את בנו העזוב כאילו היה בנו. זאת על אף אמת הנבואות השליליות שנראו על-ידי עמו. נוראים המאורעות שהטיל ה' על עמו הנבחר.

17. לולא המיקום הנכון של שליחות ישוע בגבולות קורבן האיל, היינו גם אנו מתבלבלים בינו לבין יצחק, בסימן השלמת מעגל הקורבנות, והיינו אומרים גם כן כי מאחר ששלוש הגאולות מייצגות את שלושת האבות, וישוע מייצג את הגאולה השנייה, הרי שהוא יצחק ההיסטורי. עם זאת, האיל מלמד אותנו שישוע היה קשור לגאולה השנייה של יצחק, אך הוא עצמו לא היה יצחק[25]. ישוע היה האיל עצמו וסימל את ה"קונפליקט" שיצא מיצחק.

18. גם האיל הגיע כדי לפתור את הקונפליקט של אברהם. אם יצחק היה נלקח, כיצד ההבטחה הייתה נשמרת? ובדומה לכך, אם אברהם לא היה מציית לדברי ה', כיצד יכול היה הוא להיות ראוי להשלמת הברכה? האיל נשלח על-ידי ה' לפתור את הקונפליקט הזה, גם אם הקונפליקט עצמו נשלח על-ידי ה'. אברהם, עם זאת, הצטיין במבחן וזכה בזכות שהברכה תושלם בצאצאיו.

19. כפי שהוסבר בקצרה לעיל (ראו הערה 7), שליחות ישוע לא הייתה מנותקת מן האב השני, אך הוא לא היה לגמרי בסימן יצחק. ליתר דיוק ישוע היה בסימן קורבן האיל בחידת ישועת יצחק. כפי שנובא חמורית לפני 6 שנים במנהג החדש, ההבנה של האיזון המושלם והמתוקן הנוגע לשליחות ישוע מגיעה בשנה ה-12. עבור החלק הראשון של התיקון הנוצרי היה זה נחוץ, למען הפיוס או האיחוד מחדש ההכרחי, להביט בנצרות בעמדת הנגד שלה ליהדות. למטרה זו היה נחוץ לראות את השליחות של ישוע ביחסה לקונפליקט שיצא מיצחק.

20. ישוע היה לכן בסימן חידת יצחק, ב"מסתוריות" של מטרות ה' בישועה הסופית עבור יעקב ועשו. הסימנים השלמים עצמם הגיעו בסימן הנשיקה והחיבוק בין שני האחים. בית הכנסת האוניברסלי והכנסייה האוניברסלית מייצגות את שני האחים שיכולים למצוא כעת הרמוניה תחת גג אחד, במסגרת אותה אמונה, גם אם בשני תנאים נפרדים בנוגע לקדושת החוק החדש.

21. לאחר החיבוק הפתאומי, הלא צפוי והקצר, עשו חזר לשעיר ויעקב פנה לבית אל. פיוס אכן קרה, אך האחים לא יכלו להישאר יחד במערכת היחסים הניגודית הזו.

22. תוצאת הניגודיות בבית התפילה המוקדם עבור כל העמים, דהיינו: ייסוד בית הכנסת האוניברסלי והכנסייה האוניברסלית, הביאה את השניים קרוב מדי האחד לשני. לא יעקב יכול היה לעבוד בקצב האיטי שלו ולא עשו יכול היה לשמור על רצונו לשלוט על שעיר, אם היה הוא נשאר ומהרהר עם יעקב באוהל. לפיכך הכנסייה האוניברסלית של בית התפילה הראשון עבור כל העמים חזרה לשעיר, בו עבודת האלילים עדיין שולטת, ובית הכנסת האוניברסלי הפך למזבח יהודה, תוך שהוא מתקדם צעד אחר צעד לכיוון יעדי בית אל.

23. ועדיין דרך הנשיקה והחיבוק באותו הרגע, לא רק הבסיס האמיתי עבור הפיוס העתידי נוצר, אלא הכנסייה האוניברסלית עזבה בשל התעוררותה את מזבח אפרים, בית הישועה עבור הצאן הנאבד של בית ישראל. המים הנסתרים של הכנסייה המחודשת המנובאת חשפו את המפתחות החדשים לשיכוך בכייה של רחל. מזבח אפרים, אף על פי שעבר דרך הנצרות, לא היה יותר נוצרי אלא מזבח יהודי: "וְשָׁבוּ בָנִים, לִגְבוּלָם" (ירמיהו, ל"א, 16).

24. אז מזבח מלכיצדק, שהינו גם מזבח העמים, הגיע אל מטרתו האמיתית, לקבל את צאצאי מלכיצדק, שאין להם את הכוח או את הרצון לעמוד על מזבח יהודי, אך שאמונתם נקשרה לאל עליון, לאחר שהתיקונים בתיאולוגיה בוצעו דרך הסימנים השלמים. וגם אם מזבח זה פתוח לכל העמים בתנאי של אמונה מונותיאיסטית טהורה, הרי שהוא מיועד בעיקר לבני עולם הנצרות, מאחר שבעיקר דרך התנצרות האומות, נקשרו הן למסורת התנ"כית, ולכן גם להיסטוריית ישראל ולגאולת ישראל. אם לא עבור התנ"ך, איזה מקום יש למלכיצדק?

25. לפיכך על מזבח זה הברית האוניברסלית המחודשת חוזרת לבית הגאולה. אין זה כבר בסימן חידת יצחק, אלא בסימן קורבן האיל בסימן חידת ישועת יצחק. ויצחק עצמו נמצא בסימן הגאולה השנייה של פורים למען בני ישראל. ישוע היה האיל. הוא לא היה יצחק.

26. די פשוט לחוש בהבדל בין האיזון הראשון בבית התפילה עבור כל העמים, ובין האיזון השלם של בית הגאולה השלמה. בראשון, גם מזבח מלכיצדק וגם מזבח הכנסייה האוניברסלית היו עבור הנוצרים, בעוד בית הכנסת האוניברסלי היה עבור היהודים. כעת שני המזבחות, של יהודה ושל אפרים, הם "יהודיים", בעוד רק מזבח מלכיצדק הוא עבור נוצרים ואומות העולם.

27. למרות זאת גם מזבח אפרים נוצר דרך הנצרות ששומרת על הצאן הנאבד של בית ישראל עד שיוכלו לחזור לגבולותיהם, וכאשר הם חוזרים, הם לא זקוקים עוד לברית האוניברסלית המחודשת, מאחר שהברית החדשה של הסימנים השלמים של הגאולה השלישית השלמה מספיקה. עם זאת, אלו שעומדים על מזבח מלכיצדק צריכים את הברית האוניברסלית המחודשת, מאחר שבמסגרתה הם הופכים ל"נוצרים" אמיתיים בהקשר אמונת התורה האמיתית.

28. הקורא יכול לטעון: "אני מבין כעת שישוע באיזון הראשון של התיקון היה בסימן חידת יצחק ולכן נראה גם בהקשר מסוים כיצחק, בעוד באיזון השלם ישוע הוא בסימן האיל שהועלה קורבן והנצרות נבחנת מחדש ומופרדת מיצחק עצמו, אך כיצד ניתן להבין את העליונות של האיזון השלם של האיל על סימן חידת יצחק? מדוע האיל לא היה משני לסימן יצחק, ואפשר לכנסייה האוניברסלית להישאר במקומה?"

29. התשובה הראשונה היא עיונית: ברגע שאנו יודעים כי השליחות מתייחסת לאיל התנ"כי, היא אינה יכולה להיות עוד בסימן יצחק. לפיכך המונח צריך להיות מתוקן בסימן "חידת" יצחק. כפי שהוסבר, הוא צריך להיות קשור ליצחק, מבלי להיות יצחק.

30. התשובה השנייה היא היסטורית: "מוסד" הנצרות לא יכול להישאר באותה רמה של בית הכנסת האוניברסלי, גם לאחר התיקון הנוצרי. תיקון היהדות בנוגע לשליחות האיל או לשליחות חידת יצחק אינו שווה לתיקון הנצרות עם 2000 שנים של דוקטרינות ומנהגים אליליים. היהדות זכתה למסורת האמיתית של התורה, והיא נושאת את האמונה האמיתית ואת החוק האמיתי, גם אם לא זכתה לדעת את הסימנים המשיחיים ההתחלתיים של השליחות המקדימה.

31. והנצרות, שכל זכותה הייתה בקבלת הסימנים ההתחלתיים, חיה עם רעיונות שקריים ואליליים במשך 2000 שנים, ובמרבית הזמן שנאה את "אויב האוונגליונים", ושכחה שעם ישראל המסורתי הוא העם הנבחר באופן שלא ניתן לבטלו, בזכות האבות אברהם, יצחק ויעקב. המידה האמיתית של הגאולה השלמה היא שהברית האוניברסלית המחודשת חייבת להיות מובנת ולקבל הערכה מכולם, אך היא איננה יכולה לעמוד על המאזנים אל מול בני ישראל, הקשורים לברכת אברהם, יצחק ויעקב. הנצרות היא, גם בצורתה המושלמת, בשירות אל עליון, כמלכיצדק ביחסו לאברהם שממנו קיבל מעשר לכל. לפיכך בבית הגאולה השלמה מזבח מלכיצדק מקבל עשירית קדושה ממזבח יהודה.

32. ועדיין, כדי להבין טוב יותר את מיקום השליחות המשיחית הזו, וכיצד היא קשורה לסימן יצחק כשבאותו הזמן היא לא יכולה להיות סימן יצחק, חשוב לדעת מספר עובדות כלליות ביחס לשם הגאולי של ה', שהתגלה למשה במדבר סיני, אהיה אשר אהיה. זהו השם שהציג ה' בעת שחשף את תוכניתו ההיסטורית בהגעה אל הגאולה השלמה. שלושת השמות (או שלושת חלקי השם) מסמלים את שלוש הגאולות ההיסטוריות.

33. השם הראשון מייצג את הגאולה הראשונה ממצרים וההתגלות בהר סיני. השם השלישי מייצג את הגאולה השלמה וגילוי החוק החדש. השמות הראשון והשלישי הם וריאציות של השם המפורש, כשהראשונה בין ארבע האותיות היא "אלף" ולא "יוד". ה"אלף" מצביעה בדקדוק על גוף ראשון יחיד עתיד, ולכן "אהיה אשר אהיה"[26]. אחת מן הסיבות לזמן עתיד היא שה' מצביע למשה, בעת גילוי שמו, גם על הגאולות העתידיות. 

34. השם האמצעי "אשר" מקשר דקדוקית את השמות "אהיה" הראשון והשלישי, ומדובר בקשר נסתר בין הגאולה הראשונה לגאולה השלישית. הוא "נסתר" מאחר שהשם "אשר" הוא שם נסתר. הגאולה הראשונה והגאולה השלישית מתגלות באופן שלם. הגאולה השנייה ביניהן היא גאולה נסתרת ולה מידת הקשר, גם כן באופן לא גלוי, בין הגאולות הראשונה והשלישית.

35. כשם הנסתר של ה', "אשר", חייב לייצג גאולה מלאה. לא הגאולה הגלויה הראשונה ולא הגאולה הסופית והשלמה, אך עם זאת גאולה מלאה. הגאולה המקשרת-נסתרת של העם היהודי הייתה גאולת פורים בידי מרדכי הצדיק והמלכה אסתר. כמו כן ידוע בכל המסורת היהודית שפורים היה הגאולה השנייה שהצילה את העם היהודי משמד מוחלט. היא חיברה מחדש את היהודים לגאולה הראשונה ואפשרה את ההמשכיות ההיסטורית כדי שיוכלו לקבל לבסוף את הגאולה השלמה.

36. שלושת השמות קשורים ישירות לשלושת האבות, אברהם עבור זכות הגאולה הראשונה, יצחק עבור זכות הגאולה השנייה, ויעקב עבור זכות הגאולה השלמה. גם מרדכי, הצדיק הנסתר מאחורי גאולת פורים, כמו גם כל העם היהודי, כיצחק, הוצב שוב על מזבח הקורבן השלם, קורבן שהיה מסיר כל אפשרות להגיע ליעקב ההיסטורי עבור הגאולה השלמה. קורבן כזה היה גם סתירה להבטחת ה' לבני ישראל כי לבסוף הם יגיעו לגאולה השלמה, בדומה לכך שעקידת יצחק כקורבן שלם הייתה סתירה להבטחת ה' להרחיב את ברכת אברהם לצאצאיו מיצחק.

37. לפיכך עיקרון הגאולה של השם "אשר" קשור לפורים. עם זאת, היו גם היבטים גאוליים נסתרים אחרים שצריכים היו להתקיים היסטורית בדרך אל הגאולה השלמה.

38. גאולת פורים נקראת תמיד במסורת "חג ליהודים" ומרדכי הצדיק נקרא תמיד מרדכי היהודי, אך מה עם ישועת הצאן הנאבד של בית ישראל ומה עם ישועת העמים? היהדות מלאה בנבואות המתייחסות לאוניברסליות של הגאולה השלמה.

39. אנו חייבים לחפש את ההיבטים הגאוליים הנסתרים בשם "אשר". "אשר" מורכב משלוש אותיות: "אלף", "שין" ו"ריש". הסימן של פורים הוא ה"שין" של שושן, הוא מכסה את האות האמצעית והוא גם העיקרון המייצג של השם "אשר" כולו. ה"אלף" מתייחסת לרמה הנעלה והנסתרת מאוד של אמונת אליהו הנביא, זכרו לברכה, שהגעתו הייתה הכרחית להציל את ישראל דרך ההתערבות הנסתרת של הצדיקים הנעלים.

40. ה"ריש" של "אשר" היא הקשה ביותר להבנה. היא מתייחסת לשני אירועים עיקריים בהיסטורית ישראל, לניצחון של החשמונאים בחנוכה ול"שליחות המשיחית" שיועדה להחזיר את הצאן הנאבד של בית ישראל כמו גם לפתוח את הערוצים לגאולה האוניברסלית בעתיד. ה"ריש" שמשמעותה "ראש" היא הקשה ביותר בשל היריבים המאתגרים שעליה להתמודד מולם. היא פוגשת את ההיסטוריה האכזרית עם תוצאות קשות מאוד. בין ה"ריש", האות האחרונה בשם "אשר", וה"אלף" של השם השלישי של הגאולה השלמה, עברו 2000 שנים. זוהי ה"ריש" שקודמת לגלות הארוכה של ישראל.

41. ה"ריש" מעניקה מקום לשגיאות בשל מקומה בהיסטוריה, ומאחר שהמשימות העצומות שהיא חייבת לבצע, הן בדרכים נסתרות: לשמור על העם היהודי והעולם בחיים בזמן הגלות הארוכה והמרה. היא מייצגת אורות גאוליים גדולים שאינם יכולים להישמר על-ידי הנמענים שלהם ביחסים הנכונים. הכוהנים החשמונאים ניצחו במלחמה בנס בשל קנאתם לאלוהי ישראל וגרמו לעם להתעורר לאמת ישועת ה', אך לאחר מכן הכוהנים החשמונאים, עם ה"ריש" הגאולית בידיהם, אפשרו ל"ריש" לעלות לראשם והם רצו גם את המלוכה וגם את הכהונה. לבסוף הם הביאו את הצדוקים לכס המלכות, מה שגרם לנפילה גדולה בשיעור הקומה של ישראל. עם זאת, נס חנוכה וההצלה הגדולה במלחמה נגד היוונים הביאו להיווסדות חג חנוכה ההשראתי, או חג האורים, אשר נזכר על-ידי היהודים במהלך הדורות.

42. ה"ריש" של "אשר" הנוגעת ל"שליחות המשיחית" של הצאן הנאבד של ישראל, היא הקשה ביותר מכולן. זוהי ה"ריש" שבמסלולה ההיסטורי יצאה ממיקומה האמיתי כגאולה מקשרת-נסתרת, האות האחרונה של השם "אשר", והפכה ל"ריש" בפני עצמה. היא הפכה את האלף, שין וריש של "אשר" לריש, אלף, שין - ראש. בשל כך היא מיקמה את עצמה בחשיבות לפני אליהו הנביא ולפני גאולת פורים, וניתקה עצמה מן היחסים הנכונים של האמונה והתורה.

43. תשאלו כיצד אות מתוך שמו הקדוש של ה' נכשלה כל כך, חס ושלום, במסלול ההיסטורי? יש לזכור שה"אלף" הייתה נסתרת מאוד כאליהו הנביא, וה"שין" נקשרה לראש הצדיקים הנסתרים בדורו, מרדכי. ה"ריש" של חנוכה הייתה הבזק גדול של ישועה, אך לא היה לה המשך אמיתי. ה"ריש" של השליחות הייתה צלילה גדולה ונסתרת לעולם האומות עבור ההצלה שתגיע לבסוף של הצאן הנאבד של ישראל, בעת בה השם השלישי יתגלה. היא הייתה צריכה, כביכול, להפוך עצמאית ולצאת מן המסורת האמיתית כדי להגיע לאומות אליהן היא יועדה, למטרת הצלות רבות אותן היא תקשור לבסוף לגאולה השלמה.

44. בוודאי של"ריש" האחרונה הייתה התחלה באמת. ההיסטוריה כיצד האות האחרונה של "אשר" שינתה פנים והפכה לאות הראשונה העצמאית של ה"ראש", היא ההיסטוריה שמתארת כיצד הסימנים המשיחיים והגאוליים ההתחלתיים, כפי שנודעו ונשמרו בבית הספר האיסיי, שינו פנים, צורה ותפקיד בעת שהובאו על-ידי ישוע מבית הספר למרחב הפתוח של שליחותו הניסיונית.

45. לבסוף, השליחות הנוצרית הפכה לראש לעצמה, וסילפה את ה"אלף", ה"שין" וה"ריש" כפי שנכתבו. ישוע עצמו הועלה להיות ראש מעל כולם ואל שיש לסגוד לו. כאשר ה"ריש" האחרונה של "אשר" הפכה ל"ריש" של ראש חדש, כל מה שהגיע לפני כן יצא מן הפרופורציה הנכונה שלו ועוות כדי להתאים לראש החדש. האיל היהודי המסכן שהועלה קורבן אחז גם הוא בפגמים של הפרצוף שלא בסמכות, אשר קורבנו ומותו בטרם עת שימשו ככפרה עבור הפרי המשיחי שאותו אכל בפומבי.

46. היה זה כמובן חלק מן התוכנית האלוהית. כדי שהסימנים המשיחיים של ה"ריש" האחרונה של "אשר" ישפיעו בעולם, הם היו חייבים לצאת מבית הספר הנסתר, וכדי לאפשר להם לצאת, מישהו היה צריך לקבלם, "לגנוב" אותם ולהשתמש בהם בשמו. באופן זה הם הופכים בלא ספק לראש לעצמם. כמו כן, אף אחד לא יכול היה להוציא את הסימנים מבית הספר מבלי לדעת שעל-ידי כך נגזר עליו עונש מוות משמים, ואף אחד לא היה נוטל על עצמו עונש מוות אם הוא לא היה בטוח כי עליו לבצע את השליחות. זוהי אחת מן הסיבות העיקריות לכך שישוע ידע כי הוא ימות כקורבן למען הגשמת שליחותו.

47. אנו רואים בשם "אשר" המתאים לאב יצחק, כי ה"ריש" של "אשר" נצמדה לאב השני, אך כאשר ה"ריש" הפכה לאות הראשונה של ראש היא התנתקה מן הפרופורציות הנכונות של המסורת ושל הגאולה, ולפיכך גם התנתקה מהיסטוריית יצחק. זה מסביר מדוע מיקום קורבן האיל הוא המייצג את המידה הנכונה, וכל המידות האפשריות האחרות חייבות להימדד עם האיל.

48. כל זאת נעשה על-ידי קנאת ה' כדי להציל את עמו הנבחר ישראל ואת אומות העולם. היו צריכות להתרחש התפתחויות היסטוריות בכיוונים שונים לפני שזמן הגילוי של הסימנים השלמים של הגאולה השלמה יחשוף את השם "אהיה" השלישי והאחרון. כאשר הגואל האחרון נבחר והסימנים החלו לרדת, הסימנים השלמים היו צריכים לחדש את כל האלמנטים של "אשר". הסימן "בא הזמן" חידש את ה"אלף" של מסורת אליהו הנביא. סימן הכוכבים וסימן מלכות השמים חידשו את ה"שין" של פורים. סימן האור החדש של חנוכת החנוכות חידש את ה"ריש" של חנוכה. סימן החמור אוכל לחם חידש את ה"ריש" של "אשר" של בית הספר האיסיי, ותיקן את השליחות שנבעה מה"ריש" של ראש. סימן הדור הרביעי וסימן הבניין החדש חידשו את כל הסימנים הנבואיים שהתייחסו לדור הרביעי. וסימן הגואל האחרון, חיים, שקם לתחייה, השלים את כל הסימנים הגאוליים והמשיחיים הקודמים של התורה והנביאים, של אליהו הנביא ושל פורים, של חנוכה ושל בית הספר האיסיי ושל השליחות הנוצרית שיצאה מן העמים בכוח סימן תחיית הקורבן המשיחי.

49. לכן כאשר השם "אשר" חוזר לפרופורציות הנכונות שלו דרך השם "אהיה" השלישי, עלינו לקרוא אותו: "אהיה - אשר אהיה" במקום "אהיה אשר - אהיה", כפי שהיה צריך לקרוא אותו באלפיים השנים האחרונות. "אהיה אשר" הופרד במרווח של 2000 שנים לפני שהגיע ל"אהיה" האחרון". הסימנים השלמים של "אהיה" מחברים מחדש את הסימנים ההתחלתיים של "אשר", כדי שכעת הם ייקראו יחד "אשר אהיה". בתיקון הלא מושלם של 6 השנים הראשונות "אשר" היה עדיין במיקום נגדי לשם "אהיה". זה מה שהעניק את הצורה לכנסייה האוניברסלית (אשר) ולבית הכנסת האוניברסלי (אהיה). כאשר "אשר" נוסד מחדש כשם אמיתי במסגרת האמונה האמיתית, הוא מחבר עצמו ל"אהיה" האחרון ו"עובד" איתו, כביכול, כדי להגשים את מטרות הגאולה השלמה. אז המטרה הנסתרת של "אשר", על מנת להחזיר את עשרת השבטים האבודים של ישראל, מייסדת במקום הכנסייה האוניברסלית הקודמת את מזבח אפרים, ומזבח יהודה מיוסד על-ידי "אהיה" האחרון. כעת השם המושלם הוא "אהיה אשר אהיה עבור הגאולה השלמה", וזוהי היא המשמעות הפנימית שניתנה למשה: אהיה אשר אהיה עבור הגאולה הזו ועבור הגאולה השנייה, אך המטרה העיקרית היא עבור הגאולה השלמה, כאשר כל המטרות של הגאולות הקודמות מושלמות. גם "ריש" של "אשר" שהפכה לראש לעצמה, חוזרת ל"ריש" של "אשר" אחרי ה"אלף" וה"שין", ומצטרפת ל"אשר אהיה" של הגאולה השלמה בברית האוניברסלית המחודשת על מזבח מלכיצדק בבית התפילה של הגאולה השלמה.

50. המורה חיים מלמד אותי את כל זאת. לא ידעתי את הדברים הללו לפני כן. גדולה אהבת הגאולה השלמה, כדי שגם אתם תהפכו לתלמידים של הגואל האחרון. אין סוף ללימוד ולידע שאתם יכולים להשיג, אם תאכלו איתי יחד את הסימנים השלמים המשיחיים והגאוליים של הגאולה השלמה.

 

פרץ גרין.

 

הרפורמה הגדולה ביהדות

הקדמה לברית החדשה המתוקנת

 

   דיברנו על תיקון הנצרות המסורתית ועל תיקון המיקום של הנצרות האוניברסלית על מזבח מלכיצדק במסגרת בית הגאולה השלמה. אני חייב להסביר משהו אודות מה הכוונה בתיקון היהדות.

   ראשית יש להבהיר כי מלחמות הקודש נגד הדוקטרינות השקריות של הזוהר ונגד השטויות השקריות המשיחיות של חב"ד מייצגות את התיקון בתוך היהדות של 400 השנים האחרונות. אין הן מייצגות את התיקון של היהדות אלא של נוכלות היסטורית שאינה יהדות אמיתית.

   היהדות הרבנית המסורתית, מאידך גיסא, אינה נושא לתיקון דוקטרינרי. אין משהו "שגוי" ביהדות המסורתית.

   נכון הוא שביחס לתהליך ההלכתי ולכיוון המחמיר של קבוצות חרדיות ב-400 השנים האחרונות, אנו יכולים לבקר בחריפות היבטים רבים, אך גם זה קשור להשפעות שליליות של אותה תרמית שהוזכרה לעיל ושל קבוצות שונות שנלכדו בטעות זו. התהליך ההלכתי אינו שגוי, אלא הבעיה היא באלפי "תוספות" להלכה תחת השפעה "קבליסטית" במעגלים יהודיים דתיים וחרדיים רשמיים רבים ששינו את הפנים, ופעמים רבות את המידות של ההלכה. ההלכה הוקשתה ונחנקה מן המיסטיות והחסידיות של ה"קבלה". ההלכה עצמה היא גמישה כצרכי כל דור, אך המצג וההגשמה של הגמישות תלויים בהתעלות, ראיית הנולד והגמישות של "הגוף הרבני" בכל דור.

   בימינו, למרבה הצער, לא קיים "גוף רבני" אחיד, אלא מאות של "גופים רבניים" שונים, כשלכל אחד יש קוד רבני נפרד, שחיטה, כשרות ומנהגים משלו. הכל חוץ מאחדות, ולמרות זאת ההלכה עצמה היא יהדות התורה ואינה תחת תיקון.

   מאידך, "חטא האבות" הנורא של קבלת הזוהר השקרית והדור הרביעי הגועלי והשנוא של חטא זה, הגלום בתנועת השקר המשיחית של לובביץ', מסמלים לא פחות מאת "עוון קץ", החטא שבו חלק מעם ישראל נלכד ב"ימי הדין האחרונים". לפיכך מדובר בחובה גאולית להסביר לישראל את הטעות הנוראית ולשרוף את הטעות מכל היהדות העתידית.

   תיקון כזה, כפי שהוא מתפתח בהיסטוריה היהודית מעתה והלאה, כורך את החופש הגדול עבור היהודים מעמדות שליליות שפגעו בעולם היהודי עד כה. התיקון גם מנהל מלחמה מרה ובלתי נמנעת נגד האויבים הקשים. העם היהודי, במיוחד החלק של "העולם הרבני" שנפל לטעות האלילית, חייב להיטהר לחלוטין מן החטא למען גאולת ישראל.

   למרבה הצער מדובר בטעות קשה יותר לתיקון מן הלוגוס של יוחנן. זאת מאחר שהתיאולוגיה השגויה של יוחנן היא הנצרות המסורתית בעוד הדוקטרינות הפסולות של הזוהר ואלו שנובעות מן הזוהר שלובות כל כך בעורמה ביהדות הנורמטיבית, שאין זה פשוט להוציא את קבלת השקר מן הקבלה האמיתית. יש עם זאת נקודת מפגש בראש מגדל בבל בו מהות השקר של משה דה לאון נפגשת עם מהות הדבר (Verbo) של יוחנן ויחד הם מתנפצים ומושמדים לעד כדי שהאור הגאולי ייכנס ויאיר את העולם.

   חשוב עם זאת לזכור כי לרוב הגדול של היהודים בעולם כיום אין קשר כלל לספר הזוהר, לדוקטרינות שלו או לתנועת חב"ד, אך כל היהדות וכתוצאה מכך כל היהודים רוחם מוחזקת במצב של חנק, השם ישמרנו, מבלי לדעת זאת, בהשתקפות של החטא האלילי שלא זוהה בידי מנהיגי התורה כביכול. הדבר מציג את הדור הזה ככזה שלא נלמדת בו תורה אמיתית, חס ושלום, עניין חמור שלא ניתן לאומדו.

   את כל זאת יש לזכור כדי לנסות ולהמשיג את מהות התיקון היהודי שיש להגדירו כתיקון המגיע לשחרר את העולם היהודי מן הטעויות הללו, אשר יכולות להכשיל יהודים מלקבל, להבין ולזהות את הברית החדשה של הגאולה השלישית השלמה. כנקודת התייחסות לעתיד, אנו יכולים לומר שהתיקון היהודי יושלם כאשר בבית הכנסת המסורתי, בתפילת העמידה, המשפט המסורתי: "ומביא גואל לבני בניהם" יוחלף ב"שהביא את הגואל האחרון לבני בניהם" וכו'.

   ישנם, כמובן, פגמים שיש לעקרם כיהירות, רוע לב ומחסור באמונה מחלק מן ה"קבוצות" הישראליות האשכנזיות כמו גם מתיקות מזויפת ו"דרך ארץ" לא כנה מחלק מן הקבוצות היהודיות הספרדיות[27]. יש גם פגם ה"יהודים השטחיים של פיטסבורג"[28], הצדקנות של היהודים האורתודוכסים האמריקאים[29], ובמקביל ההתרחקות מעיקרי אמונתנו של היהדות הרפורמית[30]. חלק מטעויות האופי הגסות שהתגנבו במהלך הדורות יידונו במקומות שונים בספר המפליא, בייחוד בברית החדשה המתוקנת, מאחר שפגמים אלו מופיעים גם בכתבים הנוצריים. צדק צריך להיעשות הן בהר שעיר והן בהר ציון. לא רק ליהודים יש פגמים מסוג זה.

   למרות מאות קטגוריות שיש לתקנן, התיקון היהודי שוכן בלב בדומה לתיקון האנושות. עם זאת, כהשוואה הידועה של יהודה הלוי בספרו "הכוזרי" כי העם היהודי הוא לב העולם, זמן הגאולה השלמה הוא תקופת המרפא של הלב היהודי וזמן קבלת הלב המנובא החדש לעולם החדש שמגיע. כל בני האדם נפגשים בלב, ללא קשר כמה גדולים ההבדלים האינטלקטואליים ביניהם. ה' שועה ללב האדם ואוהב הבנה וידע, רק אם הם הולכים בדרך טוב הלב.

   ככלל העם היהודי חייב לעבור שינוי של הלב. לא שינוי של דת או מסורת, אלא שינוי גישה כלפי העולם וכלפי האחר. בימים אלו הרצח הטרגי של יצחק רבין מציג את ההבדל בין הלב הנתון בסגירה היסטורית לבין לב שפתוח לספקטרום חדש ואוניברסלי של ערכים. בשפה החדשה של הברית החדשה השלמה אנו קוראים לכך: "הם עדיין חושבים ביחס לזמן חנוכה, ולא יודעים שהזמן הגיע עבור חנוכת החנוכות".

   אני כותב כאן ברגע היסטורי. כל העולם עֵד ל"פיצול" הגדול, האומלל אך הבלתי נמנע. ראיתי אותו כרגע בטלוויזיה. סצנות מחסידות חב"ד בקראון הייטס, ברוקלין. פרופסור יהודי להיסטוריה באוניברסיטת ניו יורק הסביר: "כאן בין היהודים הקיצוניים תוכנן הרצח. זהו הרעיון והאמונה שלהם שיצרו את השנאה אשר הביאה לרצח רבין". בינתיים התראיינו כעשרה חסידים, גברים ונשים, תוך שהם מרוצים, רוקדים על הדם, ומאחלים את אותו הסוף גם לשמעון פרס, חס ושלום. אלו הם התמונות שנראו בכל העולם ברשת CNN.

   כל שידורי הטלוויזיה הסבירו שהחרדים הם קיצוניים, פנאטיים, צרי אופקים ושונאי שלום. זה משמעותי. זוהי הפעם הראשונה שחלק גדול מן העולם עומד לצד ישראל, ומחפשי השלום בה, יצחק רבין, שמעון פרס ורוב היהודים בעולם, חילונים אך מסורתיים (בעיני העולם כל היהודים הם מסורתיים באופן כלשהו), לא קיצוניים, רציונליים, אינטליגנטים ורחבי אופקים. בפעם הראשונה ההבדל הגדול נראה בפני עיני העולם כדי שההבדל יוכל להיות מובחן בבירור. מחוות השלום של יצחק רבין הוערכה על-ידי אנשים מכל רחבי העולם. שנשמתו תנוח בשלום ביום שביעי זה של אבל ולנצח.

   "מלחמות הקודש" בישראל הם "באופן אירוני" בידי היהודים "החילונים" נגד הקדושה השקרית של החרדים. היהודים ה"חילונים" פועלים למען השלום והרצון הטוב, ובכך הם מבצעים את רצון ה' מאחר ששמו "שלום", כידוע במסורת. ישנן דרכים רבות לשירות ה'. בין רבני ישראל הידועים רק הרב קוק הבין את התפיסה ולימד אותה. הוא העמיד באותו רף את תלמידי התלמוד ואת המשרתים בצבא, תוך שהטיף לאחדות אוניברסלית כדי להשיג שלמות.

   פיוס היא מילה גדולה. הצורך בו ידוע לכל, והגשמתו התעכבה בשל קשיים עצומים. עבודתנו היא רק של פיוס ולפיכך אנו חייבים להבין את לבבות האבות שיתפייסו עם בניהם ואת לבבות הבנים שיתפייסו עם אבותיהם. היינו עדים ל-3 שנים של ניסיונות מענים אך מתגמלים של פיוס פוליטי בין ישראל והפלסטינים. יצחק רבין ושמעון פרס פעלו בזמן זה לקראת מטרות גאוליות אהובות על-ידי ה'. לא עבור כשרות או מחסור בכשרות הם יישפטו. גם הכוכב הראשון של כריסטו לימד אתכם את זאת.

עבודת הפיוס שלנו אינה פוליטית כמובן, אלא פיוס באמונה אמיתית לאל חי אחד. באמונה אמיתית זו לכשעצמה אין פשרה. אין פשרה עם המוסלמים השיעים מאחר שהדוקטרינות המיסטיות שלהם מסלפים את האמונה המונותיאיסטית האמיתית של הקוראן. אין פשרה עם "דת" הזוהר, מאחר שדוקטרינת האצילות לפני הבריאה היא תועבה שמחוץ לאמונה האמיתית של הדיבר השני. אין פשרה עם תנועת חב"ד, מאחר שכל הרעות נובעים מן הדוקטרינות שלה, והיא מנודה מן היהדות. אין פשרה עם הנצרות המסורתית, מאחר שהתיאולוגיה שלה אלילית והאלהת כריסטו היא תועבה.

   אין גם פיוס עם כל הקטגוריות של היהודים החרדים הקיצוניים. הם נאטמים מלקבל כל דבר חדש. הם שייכים לעבר ולא יכולים לקבל את העולם החדש שנולד.

   האמת היא שאיננו פונים לאף אחד בהצעות פיוס. אין לנו מועצה אקומנית. אנו עובדים על ייסוד בית הגאולה השלמה, שמפתחותיו נמצאים כולם בסימני הפיוס הגדול. קיבלנו את המפתחות בזכות הגואל האחרון, חיים, אל בית התפילה של הפיוס הגדול. הפיוס מתקיים כאן על המזבחות החדשים של יהודה, אפרים ומלכיצדק. הכל נכלל מתחת לפיוס המובטח של אליהו הנביא. ההתפתחות של בית התפילה קובעת את הקצב של התפתחות הפיוס הגדול בעולם. ההתפתחויות הולכות יד ביד בדרכים כוכביות חדשות של סימן הכוכבים. איננו יוצאים החוצה כדי להתווכח. המפתחות הם כאן ולא בשום מקום אחר.

   כאן האומות יכולות להתפלל ברגע שיבינו את האמונה הטהורה, ואם הן אומות נוצריות, הן תוכלנה להיכנס לברית האוניברסלית החדשה על מזבח מלכיצדק ברגע שתאמנה בברית החדשה של הגאולה השלמה. התרחקותן מכל התיאולוגיה המסורתית, תוך היצמדות לשיעורי הבשורה החדשה ולהבנה החדשה של שליחות האיל שהועלה קורבן מושלמות על מזבח מלכיצדק. המוסלמים המסורתיים יכולים להתפלל בבית הגאולה השלמה על מחצלת האסלאם. הם אינם צריכים לשנות את אמונתם, אך יש מספר עמדות וגישות שיש להתאימן ולהשלימן דרך הבשורה השלמה של הצדיק הנבחר, חיים. בני הצאן הנאבד של בית ישראל, החוזרים במלוא כוחם מן הנצרות להכרה במוצאם האמיתי, שבטי ישראל, יכולים לבצע את גיורם, עם ברית מילה, מקווה וקבלת החוק החדש של הגאולה השלמה על מזבח אפרים. אלו הם יהודים חדשים שליבותיהם מושלמים בשמחה גדולה בבית הגאולה השלמה. יהודים מכל דרך חיים ההולכים באמונתם עם קבלה מצומצמת של ההלכה או עם ידע מועט בתורה יכולים להשלים את הפערים תוך היצמדות למזבח החדש של יהודה ולחוק החדש של הגאולה השלמה על מזבח יהודה. גם היהודים המסורתיים שאהבתם אל הגאולה השלמה היא גדולה, והם מוקסמים מן הגילוי החדש והגדול, יכולים להיות חלק ממזבח יהודה. אהבתם למסורת ולמה שחדש מושלמת באמת השלמות הניתנת במזבח יהודה. והנה קיבלתם בקיצור את תפיסת הפיוס בבית התפילה של העמים.

   למעשה התיקון ביהדות הוא התיקון של אותן עמדות, צרות האופקים וכו', המכשילים יהודים מלהבין את האמת, הצורך והקדושה החדשה של הרפורמה החדשה של הברית החדשה של בית הגאולה השלמה. לכן אין אנו נמצאים בניגוד לדוקטרינות יהודיות (משנה, תלמוד, פוסקים, הלכה), אלא רק בניגוד למחסור בהבנה של הרפורמה החדשה. עם זאת, אין להילחם באותן עמדות באופן ישיר. הגישות הראויות והרוח הנאותה תתפתחנה בדור זה בו זמנית להתפתחות בית הגאולה השלמה. עבודתנו, אם ירצה השם, היא להסביר את הרפורמה.

   בשש השנים הראשונות קיבלנו את סימני תיקון הנצרות. בתקופה השנייה בת 6 השנים קיבלנו את סימני ה"רפורמה" היהודית, שחלק הארי שלה התקבל בחלומות במהלך ארבעת החודשים בהם שהינו בבאר שבע. סימני הרפורמה היו חייבים להתקבל בישראל. אחת הסיבות לכך הייתה שהם מכילים את המפתחות לבית הגאולה השלמה בירושלים ובבאר שבע. סיבה נוספת היא שהמפתחות לבית הספר ה"נסתר" של אסתר היו חייבים להתקבל בישראל עבור ישראל. באופן כללי הסימנים של התיקון הנוצרי יחד עם סימני החמור של משיח בן יוסף היו חייבים להיות מושלמים על-ידי סימני הרפורמה היהודית יחד עם סימני החמור, משיח בן דוד. 12 שנות התיקון הגדולות לא היו מושלמות אם הסימנים היהודיים לא היו מתקבלים בישראל.

   אלו הם שמות הסימנים החשובים ביותר של הרפורמה היהודית, אשר התקבלו בישראל, רובם בבאר שבע:

1. בית ספר אסתר

2. מסתור השה

3. "אנו כולנו בשר אחד"

4. סימן "אה, אז אתה הוא החמור, משיח בן דוד"

5. סימן בית המקדש השלישי בירושלים (בית הגאולה השלמה)

6. סימן ברית המילה החדשה שעל ברית המילה המסורתית של הגואל האחרון, חיים

7. סימן באר שבע

8. סימן תיקון חטאו של פרץ

   מבאר שבע עברנו ליוסטון, טקסס, ושם סימני הרפורמה הושלמו בידי סימני היהדות באמריקה ועל-ידי ייסוד סימני בית ספר השושנה הצהובה (ילו רוז) בטקסס. לאחר 4 חודשים חזרנו לאיטליה.

   הלב היהודי לא יכול להיות מושפע ללא נימוק יהודי ברור, ומאחר שהנימוקים צריכים להגיע אל כל היהודים, הם חייבים לכלול את נימוקי היהדות המסורתית ואת אלו של חכמי התורה. יהודים באופן כללי לא יקבלו את הברית החדשה השלמה, אלא אם ישתכנעו שמבחינה אינטלקטואלית היא בהתאם לתורה, לנביאים ולמסורת. זוהי מטרה ייחודית של ישועת ישוע להרחיב את עומקי האינטלקטים של היהדות המסורתית בהבנה של המציאות ההיסטורית והגאולית של שליחות ישוע.

   אין זו משימה קלה, וגם הבאת הברית החדשה השלמה לארץ ישראל היא לא קלה. בית הספר הנסתר של אסתר בישראל מייצג את "הכלי האסטרטגי של הקניית הגאולה השלמה לישראל". סימני בית ספר אסתר נובעים מן הסימנים השלמים של הגאולה השלמה. ספר אסתר מוקדש לגילוי בית הספר האיסיי הנסתר ולקשירתו אל בית ספר אסתר החדש תוך תיאום הסימנים המשיחיים והגאוליים ההתחלתיים לסימנים המשיחיים והגאוליים השלמים בזכות הגואל האחרון, חיים.

   בית ספר אסתר בישראל הוא נסתר מאחר שהוא לא יכול "להטיף" לגאולה השלמה. ליהודים אתה חייב להציג כתבים שלמים עם כל ההיבטים של הגאולה השלמה. אינך יכול להרים את קולך חוץ מלומר "שימו לב, יש לנו הסמכות והמפתחות כדי לנסח את החוק החדש". אתה חייב לכתוב את החוק החדש, להסביר אותו ולהוכיח שהוא של התורה ומייצג את הגילוי החדש של הברית החדשה המובטחת על-ידי הקדוש ברוך הוא לירמיהו. ואכן כל ספר משנת חיים חייב להיות מוכן, בעזרת השם, כדי שכל האספקטים של הגאולה השלמה יוצגו ויילמדו.

   מישהו יוכל לתמצת את השאילתות היהודיות ולשאול באירוניה תלמודית: כיצד יש לך החוק החדש אם הוא חדש? כיצד יש לך המנהג החדש אם הוא חדש? כיצד יש לך הבשורה החדשה אם היא חדשה? מי אי פעם דיבר על חמור עם אוזניים משיחיות? כיצד יש לך נבואות חדשות של הדור הרביעי לאחר נבואת מלאכי? כיצד בית המקדש השלישי בירושלים יהיה ללא קורבנות בעלי חיים[31]? כיצד הגואל יכול לקום לתחייה, בעוד איננו יודעים עדיין מהו משיח?

   ואכן הרפורמה החדשה היא חידוש של היהדות, סיבה שלפיה מוסד חדש לגמרי, בית הגאולה השלמה, נדרש כדי להכילה. לבית הכנסת המסורתי של האבות, על אף קדושתו הנעלה, אין את האמצעים כדי להשלים את המטרות הרב צדדיות של הגאולה האוניברסלית. היא זקוקה לבית הגאולה השלמה עבור בנים ובנות הזמן החדש כדי לקבל את השלמתה.

   עם כל הצורות החדשות של בית הגאולה השלמה, יש הבנה חשובה, נוראית ואף מכאיבה שלא יכולה אלא להטריד את המסורתי המקל ביותר: תהפוך אותה, תנשך, תשבח, תירק, תלעס, תאהב, תשנא אותה, תקפוץ מעלה מטה, תרכוב עליה, תהרהר בה, תבעט אותה מחוץ למחשבתך, תגלה אותה, תחביא אותה, תשחק איתה ותעשה איתה מה שתרצה, אך לא תוכל להיפטר ממנה. הצעיר היהודי מנצרת היה לפני 2000 שנים האיל ההיסטורי המנובא שהוקרב במקום יצחק אבינו. נכון הוא שקורבנו התקבל לפני אל שדי והסימן ההתחלתי של תחיית המתים הגיע לעולם דרכו. גם התואר "כריסטו של העמים" הוא אמיתי וניתן להשתמש בו רק ביחס לישוע ללא כל הפרשנויות הכריסטולוגיות של הנצרות המסורתית כמובן.

   ספר המפליא מכיל 4 כתבים בסיסיים: "בין הסימנים ההתחלתיים לסימנים השלמים", ספר הברית החדשה המתוקנת, ספר "ישועת ישוע" וספר "תיקון יוחנן". ספר המפליא מייצג את שני התיקונים הגדולים: זה של הנצרות וזה של היהדות, ומגיע להסביר את הגעתו השנייה של כוכב כריסטו ולהרגיז את החכמים עד אשר בסופו של דבר הם יצחקו בשמחה כשיבינו.

   היסטוריה אמיתית היא זהב. היא לא מאפשרת שחיתות. פרשנויות של ההיסטוריה יכולות להיות שקריות, אך היסטוריה אמיתית שמתרחשת באמת היא זהב. ההיסטוריה המוזהבת הזו הייתה עד כה מידע נסתר הנוגע לבית הספר הסודי של האיסיים. ההתלהבות העצומה ב-40 השנים האחרונות ממסמכי קומראן היא ההקדמה ההיסטורית החיונית להיסטוריה שייצור המידע המוכל בספר "בין הסימנים ההתחלתיים לסימנים השלמים".

   התיקון בנצרות עבור האומות הנוצריות נפתר על מזבח מלכיצדק בבית הגאולה השלמה, התיקון בנצרות עבור הצאן הנאבד של בית ישראל נפתר על מזבח אפרים והתיקון ביהדות נפתר דרך הרפורמה ביהדות על מזבח יהודה. הרשו לנו לדווח כעת על מספר סימנים עיקריים של הרפורמה הזו אשר התקבלו בישראל, רובם בבאר שבע:

   חלום 625: פרץ חלם (2 בינואר 1990, באר שבע) כי ראה את המורה חיים, המדבר אל התלמידים, שישבו ליד השולחן. הוא העניק לפרץ כסף כדי לשלם את שכר הדירה לבית הספר אסתר. הכסף היה בצורת חתיכות כסף (החומר) בגדלים שונים, שיחד יצרו צורת רימון יד. המורה חיים אמר לפרץ כי הכרחי להבין היטב כי כסף זה ניתן רק למי שידע את כל התורה (והצביע על חומש תורה שהיה על השולחן), ולכן דרוש חידוש של כל השאלות. "לדוגמא", הסביר המורה חיים, "הרפורמים שהתחדשו לגמרי". -

   התיקון היהודי מתחיל עם רפורמה חדשה לגמרי ביהדות. אנו רואים כאן את הסימן של הידע והאמונה ההכרחיים בתורה כדי להשלים את הרפורמה. זאת בניגוד ישיר לתנועת הרפורמה, שלא מקבלת את התורה כבסיס לאמונה ולחוקיה. הרפורמה של הברית החדשה של הגאולה השלמה שקועה לגמרי באמונת התורה, הנביאים והמסורת היהודית בכללותה. ה"מוסד" של מזבח יהודה עבור הרפורמה הזו הוא בית ספר אסתר. הנקודה המרכזית היא שהרפורמה הזו, המייצגת את התיקון ביהדות היא "חידוש" טוטלי לתורה, ולא יוצאת באופן מינימלי ממנה. הרפורמה החדשה חייבת להילמד ולהיות מובנת.

   לאחר שבעיות החוק החדש עצמו נפתרות ומובן שהחוק החדש מעצב מנהג חדש לגמרי שהינו מנהג אלטרנטיבי שנשלח על-ידי ה' אלוהינו, בזכות הצדיק האהוב שלו, הגואל האחרון, חיים, הכרחי שהרגש היהודי יתרחב ויגדל כדי לחבק גם את האוניברסליות החדשה של הגאולה השלמה. לסולי קמחג'י הייתה את הזכות לקבל את הסימן הגדול של הסובלנות והאהבה עבור כולם:

   חלום 629: סולי חלם (6 בינואר 1990, באר שבע) כי היה בדרום אמריקה, וראה את המורה חיים יחד עם קהל ענק מכל הסוגים והמינים. הצדיק חיים, בענווה עצומה ובאהבה גדולה, חיבק ללא הבדל כל אחד וכל אחת מן הקהל, שכלל גם עניים מרודים וענווים, ואמר לכל אחד מהם: "אנו כולנו בשר אחד".

   הסימן הגאולי הנפלא מייצג את תיקון הלב היהודי ולא פחות. זו אינה שאלה פשוטה של סובלנות. באופן כללי היהודים הם מספיק סובלניים. זוהי סוגיה של אהבה שחש הלב כלפי כל בן או בת אדם וחוה. זוהי תחושה שחייבת להיות מושגת למען הגאולה השלמה.

   ענווה שלמה מביאה לגישה שלא מאפשרת לאדם כלשהו להרגיש כי הוא "עדיף" או "נעלה" על אדם אחר. ענווה כזו היא מעבר לפרטיקולריזם של אומות או אנשים. התפיסה של האהבה האוניברסלית יכולה להיות מלוקטת מהמון ביטויים ושיעורים של ישוע, אשר הביא עימו את הסימנים האוניברסלים ההתחלתיים של הגאולה.

   ואכן פרימת "הקשר המשיחי" וההבנה הסופית מצד היהודים והנוצרים את שליחות ישוע כקורבן האיל משחררת מכנה משותף חדש. הבנה חדשה של תלות הדדית באה לידי ביטוי. מים נסתרים של התוכנית האלוהית מתגלים. כולם יתפלאו אודות מה שלא ניתן היה לראות במשך 2000 שנים. הלב היהודי יתעורר לקטנות האינטלקט שלו והשכל הנוצרי יתעורר ללב ישראל.

   מכל מקום חלמתי בישראל את החלום הבא:

   הייתי בישראל במכונית עם המורה חיים שנהג. אישה עמדה על מרפסת עם שה קשור ברצועה. המורה הסיע אותנו מסביב לבניין, חזר ושוב עברנו ביודעין ליד אותה מרפסת. כעת האישה הייתה שם והכול היה זהה מלבד השה שנעלם. האישה חזרה על אותן פעולות כמקודם אך ללא השה. - -

   החלום הכיל בשורה חשובה הקשורה ישירות לתיקון היהדות: אל תבצעו את השליחות של קורבן האיל כמטרה נראית עבור בני ישראל. ראייה כזו תפריע לאיזון האמיתי של הגאולה השלמה ושל ספר משנת חיים. לפיכך כל הדיונים אודות השליחות מוגבלים לכתבי ספר המפליא.

   אין הדבר סותר את העובדה ש"אינכם יכולים לצאת מכך". אין זו שלילה של אמת השליחות של האיל המועלה קורבן, אלא כפי שאנו אומרים בקוד סימני: "ישוע היה האיל של יצחק". חשוב להבין את השליחות, והכול מוסבר בספר המפליא, אך אל תהפכו אותה לנקודת משען של ספר משנת חיים, שיש לה מטרות גאוליות רבות אחרות להגשים. העובדות נשארות זהות והמטרות ההיסטוריות הנפלאות של אותה שליחות בקשירתה היבטים רבים של ההיסטוריה אל הגאולה השלמה הן נכונות. אל תערפלו את המטרות הגאוליות החדשות של החוק החדש, המנהג החדש, ייסוד בית התפילה של הגאולה השלמה, הבהרת המסורת החדשה והמסורת האמיתית הנסתרת של ל"ו הצדיקים, שיעורי הצדיק הנבחר והזכות הגדולה להכיר את הגואל האחרון, המורה חיים, הצגת ולימוד עשר המידות, התחדשות התורה, ייסוד ברית המילה החדשה באמונת אברהם אבינו, הדיווח על המסורת הנבואית ה"חדשה" של אליהו הנביא למען הדור הרביעי, ייסוד סימן החמור אוכל לחם וכו'.

   נכון ששחרור הקשר מאפשר את הפיוס והאיחוד באמונה שבין ישראל ואומות העולם, אך אל לעם ישראל ליטול את אמונת הגויים. כאשר הקשר מאוחד והשליחות מובנת, על האומות להגיע עדיין לציון וללמוד את דרכי התורה, ולא היהודים הם אלו שצריכים להגיע לרומא כדי לשמוע את פרשנויות האפיפיור אודות הברית החדשה הנוצרית. הייתי זקוק לסימן כדי לדעת מתי לדבר על השה ומתי לא לדבר עליו.

   לאחר מכן הייתי צריך להבין את הרפורמה החדשה עצמה. אמת המידה ל"רפורמה שלמה" הייתה בדרך כלשהי ברת השוואה לתנועת הרפורמה, אם כי תוך הישארות בגבולות התורה והמסורת לא היה קל כל כך למצוא איתה מכנה משותף. למדתי אז ספר גדול על תנועת הרפורמה ביהדות כדי להבין את אזכור המורה אותה.

   הכי דחוף היה להשיג דעה מדויקת יותר בנוגע למשמעות "התחדשות התורה". דבר אחד היה החוק החדש המבוסס על עקרונות הקדושה של התורה ו"משורבב" אל הצורות החדשות של אותו החוק המבוסס על הקדושה החדשה של הברית החדשה השלמה, ומעניק את המנהג החדש, אלטרנטיבה מוסמכת למנהג המסורתי של בית הכנסת. כמו כן היה זה דבר אחד להסביר את האזכורים המשיחיים והגאוליים של התורה בהתאמה לסימנים השלמים, אך מה בנוגע לתורה עצמה? מה הכוונה ב"התחדשות התורה"?

   בשל אווירת החכמה בישראל שהעניקה לי עודף חמצן, נפלתי אל המלכודת של "הרוח הזרה", אשר גרמה לי לצלול אל הטעות. קראתי ספר בעברית המתייחס לפרשנויות המיסטיות והקבליות של 22 אותיות האלפבית העברי. לא היה זה ספר שנכתב על-ידי יהודי מסורתי, אלא על-ידי חילוני משכיל. הכותב אף האשים את הקבליסטים בנקודות מסוימות כי הם סוטים מן האמונה הטהורה וכי רצונם הוא להציב את הדוקטרינות המטאפיזיות שלהם מעל למערכת הנורמטיבית של התורה. הסכמה רוחנית זו הרגיעה אותי ואפשרה לכנפי החמור שלי לנעור, כך שהתחלתי לעוף. סברתי כי אקח כל אות מן התורה ואהפוך אותה למילה, ואז תוך קריאת המילים החדשות, משמעויות חדשות ואזכורים נסתרים יתגלו מן התורה, מה שיביא לתדהמה גדולה.

   דבר אחד הוא אם חמור שוכח לחזור לאורוותו ומתפלא בשמחה לגבי פסגות ההרים, תוך שהוא נוער לעבר האוקיאנוסים הכוכביים. המריצו את אוזניו במקל מדגדג, והוא יזכור את מקורותיו. אך כאשר החמור אוכל סטייק זר, ופרץ מוסיף רטבים חמים, תבלינים חריפים ומשקאות אקזוטיים לגלקסיה הכוכבית, תתרחש נפילה גדולה במקום כלשהו.

   כדי לקצר את הסיפור הארוך, אספר כי כתבתי מילה בעברית לכל אות בפרק א' של ספר בראשית עד ליום השביעי וראיתי תוצאות מדהימות. בעקבות כך סיפרתי לשרה בלילה שלאחר ברית המילה של יהואל, לאחר שתיית ברנדי משובח,  כי עלי לחדש את כל התורה.

   שרה ענתה ללא היסוס: "אני חושבת שאתה טועה, פרץ. אין לגעת בתורה של משה רבנו. אולי אתה רוצה לכתוב פרשנויות חדשות על התורה. זהו דבר אחד, אך התורה היא התורה, והיא נשארת שלמה. אינך יכול להוסיף או להחסיר ממנה".

   שוב ראיתי עד כמה התלמידים יכולים להזכיר לי את מה שלימדתי אותם ושכחתי בעצמי!

   "אך לא", התעקשתי בטיפשות, "עלי לחדש את התורה כולה".

   לאחר מכן חלמתי בבוקר את החלום הבא:

   חלום 682: פרץ חלם (28 באפריל 1990, באר שבע) כי ראה את המורה חיים ליד שולחן בבית קפה. פרץ התקרב למורה, שברך אותו לשלום וביקש ממנו לשבת. ברגע מסוים המורה חיים אמר: "הגעתי הרגע מפגישה עם משה רבנו, והוא ביקש ממני לומר לך להסיר את חטא הפה, בשל דבריך בלילה שעבר"[32]. לאחר מכן פרץ ראה (בבית הקפה) כובע בהיר בדומה לזה שיש לו בבית. בעל המקום אמר כי הכובע אינו למכירה, וכי הוא עוצב מחדש על-פי דגם הכובע שהיה לפרץ בבית. ואכן הכובע, ביחס לזה שלו, נראה שונה ונאה יותר למראה. בהמשך פרץ מצא עצמו בביתם של ג'ינו ואיליאדה, וג'ינו הסביר לו כי זוהי אותה דירה כבעבר, אך הוכנסו אליה חידושים: כל הריהוט היה חדש, וכך גם מכשירים אלקטרונים ומודרניים שהיו בה".

   כפי ששרה אמרה: "אין לגעת בתורה". פרשנויות חדשות שנוצרות בהתאמה לסימנים השלמים מחיים את התורה. בתקופה בה, עבור רבים, התורה הפכה, חס ושלום, לכובע ישן ולא אלגנטי, "חידושה" באופן הנכון יגרום לאותו כובע להיחבש בגאווה בפני כולם. עם זאת, היא איננה למכירה ולקנייה באופן שכל אחד חפץ. בעוד שעבור רבים היא הפכה ללא מעודכנת וכדירה שקשה לחיות בה, היא למעשה נחשבת כעת מודרנית, יפה ונעימה לחיות בה. בכל המקרים הכובע הוא אותו כובע והדירה היא אותה דירה.

   אני יודע שהדורות הבאים יקבלו בתדהמה את העובדה שנפלתי לטעות כזו. הם חייבים גם לחשוב על הזכות הגדולה להינזף בידי משה רבנו, עליו השלום. החמור היה צריך לזכור שמטרתו הייתה לאכול לחם חדש, לא להמציאו!

   התיקון של החמור, לא, התיקון של פרץ, לא התיקון של החמור, לא, התיקון של פרץ. בישראל, כן, בישראל.

   החמור: "מה קרה? האם אתה רוצה לצאת לסיבוב, פרץ? עלה על גבי כעת. הבט על ה"שין" היפה שנראית למעלה בעננים מן השמים הנפלאים והכחולים של באר שבע ועד לפאתי ירושלים. ראה בשמים למעלה את החצר הגדולה של הכותל המערבי, וכיצד קרן האור יוצאת מחשכת הענן. זוהי ה"וו". ראה כעת כיצד היא הופכת לנון סופית. שמח בשל הגאולה השלמה, פרץ, קיבלת את האותיות המחודשות של שושן, יחד עם סולי, מיכיהו, דבורה וגילת חיים.

   "ואגב, פרץ, האם אתה מצליח להיזכר במישהו אחר שרכב על חמור לירושלים? לא, אני מתכוון, אולי שכחת את עצמך, כל כך גבוה על גבי ומחפש את הסימנים בשמים. האם ייתכן ששכחת להביט מטה אל החמור שלך? אולי חשבת שהגעתי כדי לשאת אותך? האם שכחת להיות חמורי ואתה מחשיב עצמך כמצוי בקו הגואל?".

   פרץ: "ייתכן וכן, חמורי, קשה לומר. איני זוכר היכן קלות הדעת הזדחלה לליבי, אך אני יודע שלא ראיתי אותה. האוויר בישראל מעניק אינטליגנציה. זו הסיבה שקל כל כך ליפול לטעות, אך אני מתחיל להבין את כוונתך. כיצד הייתי יכול לרצות להגדיל את מספר האותיות בתורה, אם לא חשבתי את עצמי למשהו שאני לא?

   "אני זוכר כעת שאכלתי כוכב משיחי בישראל. שני הכוכבים, כוכב מלכיצדק וכוכב אברהם, הגיעו למצב איחודם החדש למען ישראל, אך צריכה להתרחש "רעידת אדמה רוחנית" לפני ששני הכוכבים יגיעו למקום המקשר המדויק וה"סופי" לאחר 4000 שנים".

   החמור: "המשך, פרץ, אתה מתקרב, זה יוצא מעטך. האם אתה זוכר את העומק, הקרבה והפאר של הכוכבים? זה היה בליל האיחוד של שני הכוכבים, של מלכיצדק ושל אברהם, בעמק שווה".

   פרץ: "אני מתחיל להבין. היה זה איחוד של שני כוכבים. לאחר מכן בין באר שבע וירושלים האיחוד הגיע תחת סימן שושן, האותיות החדשות של פורים החדש והנסתר עבור ישראל, כך שכל הסימנים הגאוליים נכנסו לבית ספר אסתר של בית הגאולה השלמה. באותו הזמן הסימנים של בית הספר האיסיי נכנסו לבית ספר אסתר, ולכן היה צריך לבצע תיקון לשם טיהור הסימנים המשיחיים והגאוליים ההתחלתיים מאותם סימנים שיצאו מבית הספר האיסיי, ואשר ישוע השתמש בהם כדי להכריז אותם בציבור על אדמת ישראל. כדי לבצע את התיקון, הייתי צריך ליפול לטעות, אשר למעשה הייתה חמורה כשימוש ישוע ב"אותיות הסודיות" כדי לבצע ניסים ונפלאות וכמחשבה השגויה שלו כי הוא הגואל האחרון. נפלתי למלכודת שנוצרה עבורי עם צבעים מרוממים. הו, חמור גחמני, שוב הצלת את עצמך באופן חמורי מן הטעות, בעוד אני נפלתי באופן חמורי למלכודת!".

   החמור: אל תכעס, פרץ. אתה יודע מהן הוראות נסתרות מן האורווה העליונה. אינך יכול לצאת מהן. וכיצד חשבת ליפול בלעדיי? ומה אתה יודע על אכילה, אם לא לימדתי אותך כיצד לטעום את הלחם הנפלא של הגאולה השלמה? אתה רק המשכת לעוף מבלי לבצע תיקונים. אני יודע שאתה אוהב לעוף, אך האנשים צריכים חמור שנופל כמוהם. עם זאת, בסופו של דבר עברת תיקון, וה' מעניק את חסדו לכולנו. בינתיים, קיבלנו יחד את סימן "החמור, משיח בן דוד", ויחד אמרנו את הברכה החדשה: "ברוך ה' אלוהינו שעשני לחמו"".

 

יום רביעי, 15 בנובמבר 1995

פרץ גרין

סרזאנה (Sarzana), לה ספצייה, איטליה[1] ראו תיקון מתי לשם דיון מלא בישעיהו, ז', 14, וראו את ההקדמה לתיקון מתי הנוגע לשגיאה הנוצרית המקורית בהתייחס להאלהת הילדים מן הסלעים של יוחנן המטביל.

[2] נישואין הם הסימן של הגאולה השלמה. לעיתים קרובות הם מסמלים את הנישואין שבין השמים לבין הארץ או את הנישואין בין מלכות השמים ובני מלכות השמים על האדמה. נישואין הם גם סמל לרמות שונות של איחוד, המתרחשות במהלך הגאולה השלמה כאיחוד של אומות העולם וישראל, איחוד עשרת שבטי ישראל עם שבטי יהודה ובנימין וכו'. נישואין הם סמל מובהק של הרמוניה, אהבה ושלום. מאידך, ישוע עצמו הכריז: "אַל־תַּחְשְׁבוּ כִּי בָאתִי לְהָטִיל שָׁלוֹם בָּאָרֶץ לֹא בָאתִי לְהָטִיל שָׁלוֹם כִּי אִם־חָרֶב" (מתי, י', 34). גם בדוגמאות אחרות ניתן לראות בבירור שישוע ידע מתחת לאילו סימנים הוא מבצע את השליחות, אף על פי שהוא לא יכול היה להבין כיצד הגשמת הסימנים הללו תהיה בצורתם המושלמת.

[3] בטקסט המקורי שכתבתי באיטלקית, מעט לאחר הפסקה לעיל, כתבתי: "היום, 26 באפריל 1998, בעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" הכותרת הייתה: "כולם באו"ם נגד ישראל". -

[4] התיקון, עם זאת, מכיל "סימנים" של הנצרות הפאולינית, מאחר שפאולוס היה המקבל של סימני "כריסטו" בזמנו, כאשר ה"סירוב" של עם ישראל היה שלם, ואותם סימנים נוצרים התחלתיים נתנו את הזדמנותם לעמים. פאולוס הפך בשל כך לשליח כריסטו אל הגויים. בטרמינולוגיית הסימנים, שליחות כריסטו, סימן למשיחות האוניברסלית, כבדברי ישעיהו: "לְאוֹר גּוֹיִם" (ישעיהו, מ"ב, 6), מקבלת את צורתה מן השליחות של פאולוס ולא מן השליחות של ישוע עצמו, אשר פנה בשליחותו אל העם היהודי. המשיחיות האוניברסלית מוצעת רק לאחר שהסירוב היהודי בוסס היטב. כך גם הכנסייה של כריסטו שיצאה אל האומות הייתה של פאולוס ולא של ישוע! יחד עם הסימנים הללו של כריסטו, שהתקבלו על-ידי פאולוס, הגיעה גם "הרוח הנוצרית" שנקשרה אליהם. כעת דרך הסימנים השלמים אנו יכולים להבין את גבולות "הרוח הנוצרית" שדיברה מתוך גבולות הסימנים המשיחיים הלא שלמים. מלבד זאת יש לזכור שגם נביאי ישראל לא ידעו את סודות הגאולה השלמה, והחזיונות הנבואיים, אותם הם קיבלו ביחס לגאולה העתידית, לא סיפקו הבנה אודות הדרך שבה המאורעות העתידיים הללו יקרו (ראו הרמב"ם, משנה תורה, הלכות מלכים).

[5] אני עובר מחדש על הטקסט בשנה ה-17 של הסימנים השלמים, מאי 1999.

[6]   ראו הסבר מלא אודות הדברים הנ"ל בתיקון פאולוס. מספיק להסביר כאן כי: 1. כדי ששליחות ישוע תהיה ברת תוקף רטרוספקטיבית, עליה להתקבל בידי העם היהודי. 2. כדי שהיא תהיה ברת תוקף לעם היהודי עליה להתנער תחילה מכל התיאולוגיה שלה וכו' ולהיכנס ישירות אל גבולות הדיבר השני. 3. לאחר מכן, כדי שתתקבל על-ידי היהודים, תוקף הסימנים המשיחיים של ישוע חייב להיות מוכח, משמעויותיהם חייבות להתגלות ויש להראות שהם חיוניים להשלמת הגאולה השלמה. כולם מוצגים דרך הסימנים השלמים ומוסברים בספר המפליא, ואני, יחד עם חבריי בעלי החיים, נמצא בסימן החמור האוכל את לחם הגילוי החדש והנפלא הזה. הי-הא! זו הסיבה שאני לוכד את ה"מסתוריות" שהציפה את פאולוס עד מעל לראשו. הי-הא!

[7] המונח לקוח מספר ירמיהו, ל"א, 30.

[8] למעשה, גם הבריתות העתיקות של האבות ושל התורה מסיני "מחודשות" בברית החדשה השלמה, אך הברית החדשה, למעשה, מחדשת את הבריתות העתיקות ללא שהיא נקראת ברית מחודשת. הברית המחודשת הייתה צריכה להתקיים בשנים הראשונות של התיקון הנוצרי, מאחר שגם הברית הנוצרית המבוססת על שליחות ישוע תוקנה ו"חודשה" עבור הברית החדשה השלמה דרך התיקון.

[9] אם הוא היה מגיע תחת שם אחר, ככוכב מלכיצדק או כוכב הסימנים המשיחיים או כוכב הסימנים, לא הייתה דרך לתקן את הנצרות או לכלול את "השליחות ההיסטורית של כריסטו", או ליתר דיוק את ההגשמה הנבואית ההיסטורית של שליחות האיל שהועלה קורבן בברית הגאולית. שליחות ישוע, עם זאת, היא חלק מן התוכנית הגאולית בהיסטוריה והיא חייבת לפיכך להיכלל ביחסים האמיתיים שלה בברית החדשה השלמה.

[10] השם הזה מפריד אותה מכל צורה של "נצרות".

[11] גם מי שנמצאים על מזבח מלכיצדק הם בברית החדשה והולכים בדרך החוק החדש (והמנהג החדש), אך הם אינם הולכים בדרך החוקים "היהודים" של החוק החדש, שהם לא מחויבים בהם. החוק החדש עצמו מבדיל בין שתי הקטגוריות הכלליות כמו גם מבצע את ההבחנות הדקות בין מזבח אפרים ומזבח יהודה.

[12] אף על פי שהמונחים מושלמים כעת, הם נובעים מן הסימנים ההתחלתיים שנמצאו בבית הספר האיסיי, הסימנים שמהם הנצרות נולדה דרך שליחות ישוע, נושא שהוסבר בספר אסתר 1.

[13] התקבל בחלום של ג'יורדנו לוי ב-1985. -

[14] התקבל בחלום של סולי קמחג'י, באר שבע, 1990.

[15] ייתכן ויש אזכור לכך בביטוי הנבואי: "וְנָתַתִּי מַפְתֵּחַ בֵּית-דָּוִד, עַל-שִׁכְמוֹ; וּפָתַח וְאֵין סֹגֵר, וְסָגַר וְאֵין פֹּתֵחַ"  (ישעיהו, כ"ב, 22). כאשר הסימנים מגיעים, הם פותחים את הגאולה, ופתיחה זו לא נסגרת יותר. אותם סימנים, עם זאת, חייבים להיסגר, להיות מתוקנים ולהיחתם, בסיומן של 12 שנים, על מנת למנוע את שינויים, את העיסוק בהם ואת פרשנותם המוטעית לאחר הסגירה. (אם מאידך הסימנים נגנבים ומשונים לאחר עיסוק איתם, כפי שקרה במקרה המרד של ג'נזאנו המתועד במלואו בכתבינו למטרות לימוד, הם אינם נחשבים שלמים, ומה שיוצא מהם הוא עדיין שקרי ולא מאוזן. על אחת כמה וכמה אם הסימנים הם מ-6 השנים הראשונות בלבד או יותר מכך - אם הם משונים בדרך כלשהי - כל מה שנובע מהם שגוי). דרוש זמן, עם זאת, לייסד את כל העקרונות ולהסבירם בשפה ברורה. 12 שנים ניתנו לייסד את "הכתבים החתומים" הבסיסיים הללו (שהינם כתבים מכוננים של ספר משנת חיים). דרך ניסים גדולים של אל חי, יום יום ושעה שעה, הגענו שלמים לשנה ה-12. ברוך ה' אלוהינו שעשני לחמו ולא נטש אותי.

[16] ראו מטה את השיחה בין פרץ והחמור ביחס למפתח השער ה-50, ואת החלום בו המורה חיים הזהיר אותי לא לסגור את השערים עם הנון של נשיקה, מאחר שכעת הזמן לסגור (אך לא לחתום) אותם בנון של נשקה. למעשה השנה ה-12 היא בסימן נשיקה בין יעקב ורחל. הנון (50 בגימטריה) מסמלת את 50 שערי ההבנה של הברית החדשה השלמה. הטקסט שאותו אני קורא שוב כעת במפתח "נשיקה" נכתב אך לא נחתם בתקופה הראשונה בת 6 השנים במפתח "נשקה" (לצאן הנאבד של בית ישראל ולהמונים בכלליות). טקסט זה נכתב שוב במפתח "נשיקה", הנשיקה בין מזבחות אפרים למזבחות יהודה. הוזהרתי: "אם תקדים נשיקה לנשקה תיפול לבור בעומק של כ-12 מטרים". לפיכך ידעתי שהנשיקה חייבת לחכות עד לשנה ה-12, שנת חתימת הברית החדשה השלמה, בעזרת השם.

[17] היו כמובן טעויות רבות שבוצעו וחוסרים רבים באופן כללי, אך אנו מדברים כאן על טעויות כמעט בלתי נמנעות, בשל העבודה על תיקון הנצרות ובהמשך על הרפורמה ביהדות. לכך אני מתכוון כשאני מדבר על שני שולי הטעות הבסיסיים. הדבר דומה לשהות בנקודת קיצון אחת ובהמשך בנקודת הקיצון השנייה עד למציאת הדרך האמצעית הנכונה. במהלך תיקון הנצרות של התקופה הראשונה, היה זה בלתי אפשרי לא להימשך קרוב כל כך לסימנים הנוצריים. אם אתה לא נכנס אליהם, אינך יכול להשיגם, ואם אתה לא משיג אותם, אינך יכול לתקנם. בשנים הראשונות של תיקון הנצרות האור החדש של כוכב כריסטו זהר בחזקה, והאיר את כל ההיסטוריה במהלך בודד של הגעת הגואל האחרון של הגאולה הגדולה עבור האנושות. לא היה דבר מדהים יותר מאור לידת הנצרות בזמנה, אך כעת חותם האמת מגיע איתו. מובטח ממעניק הסימנים שהדבר הוא אמיתי כהתגלות בסיני. זהו מפתח הפיוס האמיתי בין הנצרות לעולם היהודי. הוא מאיר את השכל באמת תוכנית ההיסטוריה של ה' להבאת הגאולה השלמה.

[18] לאחר שבתיקון יוחנן הקורא ילמד אודות מרד זרה זנזרה ממוקניה בדרום איטליה, מעניין לשים לב למען מטרות נבואיות לדבריו הפותחים של החמור, שלא מובאים כאן. זהו בדיוק המקרה של זרה, ש"גנב" לאחר מכן את המפתחות, האמין כי הם שלו והכריז כי הוא כריסטו המתעורר אשר ירד לזנזרה ממוקניה.- הקשיבו למילות החמור: הם נפלאים, לא כן? כל החותמות והשערים. השמות עצמם מאירים את השכל. אך אתה גורם לי לצחוק. כל השנים הללו חיפשת אחר המפתח הגדול, והבט כי כעת החמור אוחז בכל המפתחות. אני יודע, מעולם לא תיארת לעצמך שה' העניק אחריות גדולה כל כך לחמור. אך מאידך, אם ה' היה נותן אותם לאדם כלשהו, מה היה קורה אז? בוודאי הוא היה מחשיב את עצמו לכריסטו על הארץ. מה היית עושה אז? מחכה עוד 2000 שנים? לא, לא, עדיף ללמוד לדעת את המפתחות מחמור. הוא יודע כיצד להשתמש בהם, אך אנשים מתבלבלים מיד ומחשיבים את עצמם למי יודע מה... - מעניין הדבר במיוחד מאחר שהמצורע הזה לא רק הכריז כי הוא כריסטו, אלא גם שינה את הסימנים, ביטל את החמור והחליף אותו ב"כוכב כריסטו" שלא במתכוון (והיה זה טיפשי, מאחר שהוא הכפיל את סימן כוכב כריסטו) והגיש את הסימנים באופן דומה לסימנים הנוצריים ההתחלתיים המקוריים מלפני 2000 שנים. ראו תיקון יוחנן.

[19] התפיסה של ה"היכללות" צריכה להילמד. בקצרה: "ה"שליחות המשיחית" בכלליות היא חלק ממסורת התורה, הנביאים וכו'. עם זאת, לא היה ידוע כי עבור הגאולה השלמה, הגאולה, שאינה רק עבור ישראל אלא עבור כל אומות העולם, דרשה "שליחות משיחית "מקדימה". ברגע שאמת הסימנים המשיחיים מאחורי השליחות של ישוע מובנים, ואיתה גם הנצרות המקורית של הסימנים ההתחלתיים, יובן גם כי מאחורי הסימנים ההתחלתיים הייתה את תמיכת כל הנבואות המשיחיות והגאוליות של התורה והנביאים, וזאת על אף ההתפתחויות המוטעות של הנצרות המסורתית. מאחר שהשליחות הייתה מבוססת על סימנים אמיתיים, סימנים אלו הכילו את ההמשך האמיתי של המשיחיות המנובאת בתורה ובנביאים, באופן בו הם יכולים היו לבוא לידי ביטוי בזמן ה"ביניים". הסימנים ההתחלתיים נבעו מהתורה, מהנביאים ומן המסורת הנסתרת של אליהו הנביא, כפי שהיו הם ידועים (בסוד גדול) בבית הספר האיסיי.

[20] כל מה שנוגע לסימנים ההתחלתיים והתקבל בבית ספר האיסיים הוא הנושא של ספר אסתר 1. הטעויות הנוצריות מתוקנות בברית החדשה המתוקנת, והמשמעויות העמוקות של שליחות ישוע, הן עבור עם ישראל, נידונות בספר ישועת ישוע.

[21] גם זו אחת הסיבות העיקריות שבגללן סימן הכוכבים היה צריך להכיל את שם כוכב כריסטו. מכך אנו יודעים שהסימנים המקוריים היו "הסימנים הנוצריים" שמהם נולדה "שליחות כריסטו".

[22] כדי להבין טוב יותר את כוח הסימנים ההתחלתיים הנוצריים דרך שליחות כריסטו ועד לסימנים השלמים, ראו תיקון מתי.

[23] מה שלא ניתן לומר על אתונו של ישוע.

[24] עם זאת אומות ישמעאל היו זכאיות לאמונה המונותיאיסטית הטהורה, דרך האסלאם, כאשר הברכות הנבואיות הללו שהוענקו לישמעאל התגשמו היסטורית.

[25] ההבדל הוא מהותי. הקושי הוא שאתם זקוקים לשני הסימנים, של האיל ושל יצחק, כדי להבין את השליחות. העובדה היא שעשו יצא מיצחק עצמו, לא מן האיל, ולכן גם הנצרות של אומות עשו יצאה מישוע. הנצרות, בשל ההשגחה האלוהית, הפכה לאם המטפחת של עיקר "הצאן הנאבד של בית ישראל". לפיכך, במובן זה, שני האחים, עשו ויעקב, נמצאו שניהם בנצרות. גם זהו היבט חשוב ל"שליחות המשיחית" של ישוע שיש להבינה. ללא סימן האיל לא נבחין ביתרון הגדול של מיקום עם יהודה המסורתי, שהייתה לו זכות גדולה לשאת את מסורת התורה במהלך הדורות. מסיבה זו בשנים הראשונות של התיקון, אמת המידה של האיל לא הייתה ידועה. היה צריך לדון בתחילה בהיבטי השליחות בסימן הקונפליקט של שני הבנים של יצחק. ניתן לראות את ההקבלה בצורה הראשונה של בית התפילה עבור כל העמים, שבו התכונה הדומיננטית הייתה זו של הסמיכות החדשה בין בית הכנסת האוניברסלי לכנסייה האוניברסלית. לאחר תיקון הנצרות בסימן יצחק, הכנסייה האוניברסלית נדחתה מבית התפילה, ובית הכנסת האוניברסלי איבד כל משמעות. במקומם הגיעו מזבח יהודה ומזבח אפרים, בעוד מזבח מלכיצדק נשאר לשם קבלת הברית האוניברסלית המחודשת עבור מזבח מלכיצדק.

[26] לעיתים התרגום לאנגלית הוא בלשון הווה ('I am that which I am'), כלומר "אהיה" נחשב כזמן הווה מתמשך-קבוע (present-continuous-constant). ייתכן ויש בכך יתרון "תיאולוגי" מאחר שזמן עתיד טהור נראה שלא נוגע בהווה. בכל מקרה התרגום פחות חשוב מן השם כפי שהוא בעברית. עם זאת חשוב לציין שהשם מגיע בצורת עתיד, מאחר שכידוע במסורת השם כולל בתוך עצמו את כל הגאולות כמו גם את הגלויות שקדמו לגאולות.

[27] ראו את חלומי בישראל - - -

[28] ראו את חלומי בסומבררו לאחר הפורים הידוע של ברוך גולדשטיין והבשר המקולל של חב"ד. - - -

[29] ראו את חלומי בארצות הברית בביתו של אחי טד. - -

[30] ראו דיווח של החמור מיוסטון, טקסס, בביקורנו בבית הכנסת הרפורמי "עימנואל".

[31] לאחר מכן התקבל חלום על-ידי ג'יוזפה בו נראה חלק נפרד של בית התפילה החדש, ובו היו קורבנות, כמו במסורת. קבוצת רבנים השגיחה והחליטה מי יוכל להביא קורבנות ומי לא. בחלום הם הרחיקו את ה"הלניסטים", וכמובן את מי שרצו להקריב קורבן ללא כוונות תורה אמיתיות. בכל מקרה, הקורבנות הללו אינם חלק אינטגרלי מן המנהג החדש. -

[32] היה זה חטא כשאמרתי: "עלי לחדש את התורה מאותיות התורה". רעיון זה היה כה חמוּר ומעוות עד אשר הגיע לאוזני משה רבנו, האחראי על התורה. לאחר מכן ניתנו שתי דוגמאות להסבר סוג וגבולות ה"חידוש" של התורה – ראו הקדמה לחוק החדש.