ספר משנת חיים - עלה 13 - הברית היורדת מהחול של הנקב השמיני של חלילו האדום של עשו

 

 

 

הקדמה

תיקון הברית היורדת מן החול של הנקב השמיני של חלילו האדום של עשו

 

אנו מכנים את העלה ה-13 של ספר השושנה השער השלושה עשר הכללי מאחר והוא כללי ביחס לכל נושא של כתבי הגאולה השלמה, בזכות הגואל האחרון חיים. בחירת הכתבים, אף על פי שהיא מועילה ומעניינת לכל, נוטה לכיוון נושאים שאומות העולם נדרשות להן, ובמיוחד נוצרים אשר חייבים לרכוש את היסודות של מסורת ישראל האמיתית, אלו השואפים לדעת את דרכי יעקב.

הרעיון שוכן בשם העלה: תיקון הברית: א. עבור נוצרים היוצאים מן הברית החדשה הנוצרית ונכנסים לברית החדשה השלמה על מזבח מלכיצדק. ב. הברית מתייחסת לברית המילה. כלומר: דרך הברית החדשה השלמה אנשים רבים שטעו או חטאו בענייני מין, אפילו בניאוף ובתועבות מיניות אחרות, ימצאו את תיקונם בכתבים אלו.

החול מסמל: א. כמות עצומה כשל גרגירי החול על שפת הים. ב. את ימות החול הבאים בניגוד לשבת הקדושה. הוא מתייחס לבני אומות העולם הקשורים לעשו, שמספרם עצום ביחס לעם ישראל, וזקוקים להתקדשות בנושאים רבים.

היורד: ההתקדשות יורדת לעולם מן המזלות החדשים של הדג הגדול לוויתן. ידוע במסורת שהלוויתן סורס בעוד הלווייתנית נהרגה והומלחה עבור המשתה שייערך לצדיקים בעתיד. איברו של הלוויתן החל "לרדת" לעולם ולעבור באיטיות דרך כוכבים רבים במשך כ-2000 שנים מן היום החמישי של הבריאה ועד לזמן יצחק אבינו. במהלך ירידתו הוא נקלע להרמוניה כוכבית נפלאה עד שהפך לכלי מוזיקלי המייצר מנגינות יפות, החליל האדום של הכוכבים. כאשר הגיע הוא לארץ, מצא אותו עשו, התאהב בו והחל לייצר גם הוא מנגינות נפלאות. היה זה בעת חתונת עשו עם מחלת בת ישמעאל בן אברהם.

האירוע היה אכן מיוחד מאוד. יצחק ורבקה הוטרדו מן העובדה שעשו המשיך לשאת נשים כנעניות, אך כאשר עשו הבין את מחשבתם, הוא פנה לישמעאל כדי לתקן את עצמו בעיניהם. חתונה זו הייתה לפיכך שמחה מאוד לכולם וגם אל מול השמים, אשר הפגינו כלפיו אהבה גדולה כאשר באותו יום נחת החליל האדום כמתנה מאל שדי, ועשו מצאו.

ברמה נוספת, החליל האדום אשר ניתן משמחה על תיקון עשו, הוא נבואה אודות תיקון בני עשו. כעת, עם בחירת אל שדי בגואל האחרון חיים, ירד לעולם תיקון הברית היורדת מן החול של הנקב השמיני של חלילו האדום של עשו.

 

ספר הישר

הקדמה לספר הישר

המידות המסוגלות של אסתר

ספר משולם – מידת האמונה

ספר הדג הגדול לוויתן

החיוך האוניברסאלי של הדג הגדול לוויתן

מי הדג הגדול משקים את הארץ

הדג הגדול פוגש את החמור-גמל במדבר

הדג הגדול מתכונן לשינויים

ספר השירים והפיוטים